Netflix geeft groen licht voor 'Peaky Blinders'-film

Chelsy Vanlerberghe-05 juni 2024 om 02:53

Tommy Shelby is back! De 'Peaky Blinders' film is nu officieel bevestigd bij Netflix, met Cillian Murphy in de hoofdrol én als producent. Dat meldt Deadline. De Oscarwinnaar zal opnieuw te zien zijn als de gevreesde gangster in deze nu al legendarische filmadaptie.

"Het lijkt erop dat Tommy Shelby nog niet klaar was met mij... Het is zeer bevredigend om opnieuw samen te werken met Steven Knight en Tom Harper aan de filmversie van 'Peaky Blinders.' Dit is er een voor de fans", zei Murphy.

De saga, gevestigd in de wetteloze straten van Birmingham in de jaren 1900, is geschreven door Steven Knight. "Ik ben oprecht opgetogen dat deze film eraan komt", zei Knight. "Het zal een explosief hoofdstuk worden in het verhaal van 'Peaky Blinders'. Alle remmen los. Volledig 'Peaky Blinders' in oorlog."

Verdere details over het plot en de casting blijven geheim. De film gaat later dit jaar in productie en wordt gemaakt in samenwerking met BBC Film.

Zien: Tom Waes schittert in nieuwe reeks 'Badgast'

Karen Luiken-25 november 2025 om 12:28

We krijgen er binnenkort een gloednieuwe fictiereeks bij: ‘Badgast’. Een spannende, tragikomische maar hartverwarmende serie met Tom Waes in de hoofdrol. En dít zijn de eerste beelden.

‘Badgast’ gaat over de gescheiden vader Vince en zijn tienerdochter Zoë, die voor het eerst sinds lange tijd samen op vakantie gaan naar het Nederlandse eiland Terschelling. De wat knullige Vince is een - op zijn minst gezegd niet zo succesvolle - gelukszoeker. Een onbeholpen vader die toch wil bewijzen dat hij de coole papa is, in de hoop de relatie met zijn dochter te herstellen. Maar dat is niet zo simpel op een plek waar de ‘eilanders’ toeristen steevast denigrerend ‘badgast’ noemen. Dat, en een hoop onderlinge problemen, geheimen en leugens, maken het Vince en Zoë heel moeilijk.

Tom Waes speelt de rol van vader Vince en de rol van dochter Zoë wordt vertolkt door Freya Van Campenhout. Andere castleden zijn Hannah van Lunteren, Anneke Blok, Ferdi Stofmeel, Werner Kolf, Jack Wouterse, Romijn Conen en Lotje van Lunteren.

‘Badgast’ is vanaf vrijdag 19 december volledig te zien via VRT MAX en vanaf zondagavond 4 januari ook elke zondag op VRT 1. In Nederland kunnen kijkers de serie zien via KRO-NCRV en NPO Start.

Dit zijn de genomineerden van de MIA's

Karen Luiken-25 november 2025 om 06:38

De nominaties voor de MIA’s, de Music Industry Awards, zijn bekend voor dit jaar. De grootste kanshebber is Pommelien Thijs, die maar liefst negen keer is genomineerd.

Tijdens de uitreiking van de MIA’s, die plaatsvindt op woensdag 4 februari in de ING Arena in Brussel, worden er elf publieksprijzen en zes sectorprijen uitgedeeld. Per categorie zijn vijf kanshebbers geselecteerd.

Pommelien maakt kans in vijf publieks- en vier sectorprijzen. Na haar zijn Zwangere Guy en Dressed Like Boys de grootste kanshebbers met respectievelijk zeven en zes nominaties. Metejoor heeft er vijf op zijn naam staan en Soulwax volgt met vier nominaties. Andere kanshebbers zijn onder anderen Amelie Lens, Red Sebastian, Uwse, Black Flower, Mentissa, Nina Kortekaas, Emmy d’Arc en DJ Licious.

Stemmen voor de publieksprijzen kan vanaf nu tot en met zondag 7 december via de website www.mias.be.

Ontdek meer