Ondertussen bezetten actievoerders al 3 weken lang het Universiteitsforum van de Universiteit Gent. Ondanks de oplopende spanningen afgelopen weekend en het bevel van rector Rik Van de Walle om het gebouw te ontruimen, gaat het protest ook deze week door.
Sinds 6 mei bezetten studenten het UFO-gebouw. Ze eisen dat UGent alle academische banden met Israël verbreekt. Tot nu toe heeft de universiteit drie samenwerkingsverbanden stopgezet onder druk van de activisten, maar van een algemene academische boycot is nog geen sprake.
Vrijdag gaf rector Rik Van de Walle het bevel om het universiteitsgebouw te ontruimen, nadat een groep activisten zonder toelating het rectoraat zou hebben betreden. Het kwam toen tot strubbelingen met de politie, die een aantal activisten hardhandig heeft opgepakt. Intussen is de rust teruggekeerd en gaat de actie door. De rector vroeg een nieuw gesprek, maar dat wijsden de actievoerders voorlopig af. Al staan ze er wel open voor.
Ondertussen roept burgemeester Mathias De Clercq op tot een geweldloze oplossing en benadrukt hij het belang van dialoog boven confrontatie. Dit standpunt wordt onderstreept door de aanstelling van een bemiddelaar, Khalid Benhaddou, om tot een minnelijke oplossing te komen.
De bezetters hebben hun tenten verplaatst om de doorgang van studenten niet te hinderen. Toch kregen 264 studenten Politicologie zondagochtend het bericht dat hun examen van maandag last minute is verplaatst wegens organisatorische redenen. Het examen zal niet meer doorgaan in het UFO-gebouw, maar in het naastliggende restaurant De Brug.
Hoe hard doet een wee nu écht pijn? Dat kan je zondag 23 november zelf ontdekken op Campus Geel, waar Thomas More en KU Leuven hun labo’s openstellen voor Dag van de Wetenschap.
Tussen 13u en 17u kan je een weeënsimulator uitproberen, virtuele patiënten verzorgen met een mixed-reality-bril en reanimeren op CPR-poppen die je genadeloos feedback geven.
In de labo’s duik je in ‘Chemie in geuren en kleuren’ of ga je full nerd in de 3D-printworkshop, waar je je eigen ontwerp maakt en ter plekke laat printen. Je ontdekt ook hoe gekweekte insecten in onze voedselketen belanden en wat microbiologen daar allemaal mee uitspoken.
Zin in iets meer drama? Dan kan je realistische nepwonden maken die je moeder gegarandeerd een hartverzakking bezorgen. Of je trekt een powersuit aan en voelt hoe je plots een soort low-budget superheld wordt.
Toegang is gratis, locatie is Campus Geel (Kleinhoefstraat 4). Jij moet alleen nog beslissen met welke science toy je eerst wil spelen.
Meer info op dagvandewetenschap.be.
UAntwerpen boost mentaal welzijn tijdens 'Mind Matters Week'
Van 17 tot 21 november draait alles rond mentaal welzijn aan de Universiteit Antwerpen. Tijdens de jaarlijkse 'Mind Matters Week' krijgen studenten een hele week lang tools aangereikt om beter om te gaan met stress, angst en onzekerheid. Op het programma: djembé, yoga, creatieve workshops, inspirerende talks en ja hoor… knuffelsessies met schattige honden.
Want jawel, de viervoeters zijn terug van weggeweest en passeren op vier campussen. Verder kunnen studenten tot rust komen tijdens een ‘bosbad’, zich heruitvinden met een digitale detox of gewoon even ontspannen met een comedyshow van Soe Nsuki.
Ook rapper Yung Mavu en actrice Anushka Melkonian delen tijdens een live podcast hun persoonlijke kijk op welzijn. Alle info? Die vind je op uantwerpen.be/mindmattersweek.
En geef toe: een knuffel van een hond op woensdagnamiddag lost al de helft van je stress op.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 23/11 Miley Cyrus
- 24/11 Sven Van Alboom
- 24/11 Kenji Gooris
- 24/11 Tom Odell
- 26/11 Rita Ora