Joost Klein gediskwalificeerd in Eurovisiesongfestival?

Joyce Vander Auwera-10 mei 2024 om 16:30

In Malmö werd vrijdagmiddag de repetitie voor de finale van het Eurovisiesongfestival gehouden. Opmerkelijk was dat Joost Klein niet optrad tijdens deze repetitie vanwege een 'incident'. Klein was oorspronkelijk gepland als vijfde deelnemer, maar tijdens zijn beoogde repetitietijd werd hij overgeslagen en ging de organisatie direct door naar de zesde deelnemer, Israël.

Er heerste verwarring in de zaal over wat er precies aan de hand was. De European Broadcasting Union (EBU) onderzoekt het incident rond de Nederlandse inzending, maar de details zijn nog onduidelijk. Er wordt gespeculeerd dat Klein mogelijk een statement wilde maken op het podium, maar dit is nog niet bevestigd. De AVROTROS, die de Nederlandse inzending organiseert, heeft wel bevestigd dat er een onderzoek gaande is en wacht op de uitkomst voordat er verdere informatie wordt verstrekt.

Opmerkelijk is dat Klein sinds vrijdagmiddag Eurovision niet meer volgt op Instagram en al zijn Songfestival-gerelateerde verhalen van de halve finale gisteravond heeft verwijderd. Een geplande persconferentie op vrijdagavond is geannuleerd zonder verdere uitleg. Het is niet duidelijk of dit verband houdt met het lopende onderzoek naar het incident rond Joost Klein.

Er wordt gesuggereerd dat zijn afwezigheid mogelijk gerelateerd is aan een gespannen moment tijdens een persconferentie gisteren na de halve finale, waarbij een interviewer de Israëlische deelneemster vroeg of haar aanwezigheid het publiek en andere deelnemers in gevaar bracht.

Hoewel haar werd verteld dat ze niet hoefde te antwoorden, reageerde Klein anders en vroeg waarom niet. Volgens Aftonbladet heeft zijn afwezigheid echter niets te maken met deze persconferentie, maar eerder met een ander incident na de halve finale. Als Klein nog wil deelnemen aan de finale, moet hij vrijdagavond ten minste meedoen aan de juryshow, waar de punten van de vakjury's worden toegekend. Zowel de generale repetitie als de juryshow worden niet op televisie uitgezonden.

Momenteel is het dus nog onduidelijk of Joost zelf uit Eurovision stapt, of hij gediskwalificeerd wordt om voorlopig onbekende redenen.

Vanessa Hudgens bevallen van tweede kindje

Karen Luiken-30 november 2025 om 18:34

She did it. Vanessa Hudgens is bevallen van haar tweede kindje. Dat laat de actrice weten via Instagram.

"Ik heb het gedaan", aldus Vanessa in haar bericht. "Weer een kindje gekregen! Een bevallig is een wilde rit. Dikke shout out naar alle mama's. Het is geweldig wat je lichaam allemaal kan."

Over het geslacht en de naam van haar tweede kindje deelt Vanessa nog niks. Het is het tweede kindje van haar en haar partner Cole Tucker, met wie ze sinds 2020 samen is. Vorig jaar verwelkomden ze hun eerste kindje.

Gentse Winterfeesten pakken uit met slim bekersysteem

Simon Smetryns-30 november 2025 om 12:23

Dit jaar worden de Gentse Winterfeesten niet alleen groter, maar ook een pak gebruiksvriendelijker. Vanaf 4 december verandert het centrum opnieuw in een winterse zone vol sfeer, foodkraampjes en een grote ijspiste onder de Stadshal, één van de grootste tijdelijke ijsbanen van het land.

Nieuw is het retoursysteem voor herbruikbare bekers en bestek: elk stuk krijgt een unieke code en het bedrag wordt pas van je rekening gehaald als je het niet binnen 48 uur terugbrengt. Wie zijn beker netjes terug inlevert, betaalt dus niets extra.

Na een regenachtige opbouwperiode rekenen de organisatoren op 28 dagen vol beleving, schaatsplezier en massa’s volk in de stad. De Gentse Winterfeesten lopen van 4 tot en met 31 december.

Ontdek meer