Real life stalker uit 'Baby Reindeer' overweegt juridische stappen

Chelsy Vanlerberghe-30 april 2024 om 07:47

Een vrouw die beweert de inspiratiebron van de nieuwe Netflix-serie 'Baby Reindeer' te zijn, overweegt nu juridsche stappen te nemen tegen de streamingdienst en de maker van de serie. Ze wil hen aanklagen wegens laster.

Baby Reindeer is een nieuwe Netflix-show die gebaseerd is op waargebeurmet in de hoofdrol Richard Gadd, die de serie ook zelf heeft bedacht. In de serie, die gebaseerd is op waargebeurde feiten, wordt hij gestalkt door een vrouw genaamd 'Martha'. Ze stuurt hem obsessief meer dan 41.000 e-mails, 744 tweets en 100 brieven. Maar volgens de real life 'Martha' is het eigenlijk Gadd die geobsedeerd is met haar.

"Ik ben het slachtoffer. Hij heeft een hele show over mij geschreven", zei ze in een interview met de Daily Mail. De serie is megapopulair geworden en schoot in no time naar nummer 1. En natuurlijk zijn fans benieuwd naar de echte identiteit van de stalker uit de serie.

Gadd zegt dat hij de look van Martha zodanig heeft aangepast in de serie, zodat ze zichzelf niet zou herkennen. Ook de Daily Mail heeft de naam van de geïnterviewd vrouw niet bekend gemaakt. Maar social media detectives zijn er zeker van dat ze de échte Martha gevonden hebben, wat resulteert in doodsbedreigingen aan het adres van een zekere Fiona Harvey.

Ook The Sun zegt dat de vrouw in kwestie Fiona Harvey heet. Zij zegt dat ze helemaal niet op Martha lijkt, en dat ze Netflix gaat aanklagen omdat de serie als een waargebeurd verhaal wordt gepresenteerd. Wordt ongetwijfeld vervolgd! Seizoen 2, anyone?

Vijfde seizoen van '2DEZIT' op komst

Chelsy Vanlerberghe-02 december 2025 om 10:18

‘2DEZIT’-fans kunnen opgelucht ademhalen: de reeks stopt nog lang niet. De finale van seizoen vier dropte vorige week, maar Streamz heeft nu bevestigd dat er gewoon een vijfde seizoen aankomt. En spoiler: de opnames zijn al bezig.

Het nieuws werd eigenlijk al een dag eerder gedropt in ‘NADEZIT’, de aftershow op Spotify en YouTube. Hoofdrolspelers Lauren De Bie en Willem Herbots vertelden er samen met regisseur Niels Sabbe dat ze opnieuw in hun studentenleven rollen doken.

Met seizoen vijf wordt ‘2DEZIT’ officieel de langstlopende Streamz Original ooit. Wat we mogen verwachten? Nog meer keuzes die hard aankomen, relaties die schuren en grenzen die verlegd worden. Kortom: het soort drama dat je graag binget in één namiddag.

De cast blijft vertrouwd: Willem Herbots, Lauren De Bie, Nidal van Rijn, Eben Yehemdi, Jente D’Hose, Ferre Van den Broeck en Dara Oguntubi keren allemaal terug.

Tot het nieuwe seizoen in 2026 verschijnt, kan je alle vorige afleveringen checken op Streamz. De aftershow ‘NADEZIT’ is er voor iedereen die graag mee duikt in de roddels, behind-the-scenes en het lief en leed van de cast.

Noteer deze data voor het einde van ‘Stranger Things’

Simon Smetryns-01 december 2025 om 11:11

De eerste vier afleveringen van seizoen 5 van ‘Stranger Things’ staan sinds 26 november op Netflix. Het slothoofdstuk is dus officieel begonnen. Wil je het vervolg meteen kunnen bingen, dan zijn er twee data die je sowieso in je agenda moet zetten.

  • Volume 2 (afleveringen 5 t.e.m. 7) dropt wereldwijd op 25 december, wat bij ons neerkomt op Tweede Kerstdag, 26 december 2025, in de vroege uurtjes.
  • De allerlaatste, extra lange finale-aflevering verschijnt op 31 december in de VS en is bij ons op Nieuwjaarsdag, 1 januari 2026, te zien.

De afleveringen komen bij ons ’s nachts online (ongeveer rond 2u), dus je kan kiezen: nachtuil-modus aan, of brak in bed kijken op 1 januari.

Hoe dan ook: Kerst, Nieuwjaar én Hawkins in één pakket: je eindejaarsplanning is basically geregeld.

Ontdek meer