Fans zamelen ruim 100 duizend euro in voor Acid

Karen Luiken-23 februari 2024 om 09:51

Met een inzamelingsactie van Acid is binnen een dag al meer dan 100.000 euro opgehaald. De YouTuber kreeg gisteren bij de rechter zijn straf te horen voor het onthullen van namen van Reuzegommers in een video.

Acid is veroordeeld tot een celstraf van drie maanden met uitstel, een boete van 800 euro betalen en een schadevergoeding van 20.000 euro. Die straf kreeg hij omdat hij zich gemengd heeft in de zaak rond Sanda Dia, die in 2018 overleed na een ontgroening van de studentenvereniging Reuzegom.

De daders die verantwoordelijk worden gehouden voor de dood van Sanda Dia kregen lichte straffen, waar Acid het niet mee eens was. Hij noemde in een video verschillende namen van leden van de studentenvereniging, waaronder ook twee namen van leden die niet bij de fatale studentendoop betrokken waren. Acid sprak ook over het restaurant van de ouders van één van hen. Die ouders eisten een schadevergoeding van 200.000 euro, maar de rechter maakte daar 20.000 euro van.

Na de rechtszaak startte Acid een inzamelingsactie waar hij 20.000 euro mee op hoopte te halen. Dat bedrag is inmiddels allang overschreden. De teller staat op het moment van schrijven op 104.000 euro. “Bij een overschreden bedrag gaan de funds naar de Sanda Dia Foundation, indien het bestuur hiermee instemt”, schrijf Acid.

Kit Connor laat gedachtes los over vierde seizoen 'Heartstopper'

Karen Luiken-22 april 2025 om 08:06

Komt er een vierde seizoen van ‘Heartstopper’? Fans hopen waarschijnlijk van wel, maar zij zijn niet de enige. Want ook als het aan hoofdrolspeler Kit Connor ligt komt er een nieuw vervolg.

“Ik zou het zeker willen doen”, zegt Kit Connor, die Nick Nelson speelt in de serie, in een gesprek met Vogue. “Maar alleen als het goed wordt gedaan. Ik wil er zeker van zijn dat we het met liefde blijven maken.”

De acteur verklapt dat ze al ergens aan werken. “Hopelijk lukt het, maar we zullen zien. Geen beloftes. Ik wil het niet doen als het niet goed genoeg is.”

Alice Oseman, de schrijfster van het boek waar de serie op gebaseerd is, zei in oktober ook al tegen Deadline dat ze hoopt op een nieuw seizoen. “We hebben nog geen enkele bevestiging”, klonk het toen. “Ik denk dat nog een seizoen, of misschien zelfs nóg een, het verhaal zou afronden. De karakterontwikkelingen zouden klaar zijn en het zou ons helpen afscheid te nemen van alle personages. Dus ja, ik duim ervoor.”

Nieuwe teaser maakt releasedatum 'The Sandman 2' bekend

Karen Luiken-21 april 2025 om 17:26

Netflix heeft de releasedatum van het tweede seizoen van 'The Sandman' gedeeld. Met een video waarin ook meteen nieuwe beelden worden gedeeld, krijgen we te horen dat we het vervolg aankomende zomer kunnen verwachten.

‘The Sandman’ is gebaseerd op de gelijknamige DC Comics-serie van Neil Gaiman en volgt Morpheus, de koning der Dromen, die na jaren gevangenschap aan een reis door verschillende werelden begint om terug te vinden wat hem ontnomen is en om zijn macht te herstellen. Het eerste seizoen kwam in 2022 uit en vlak daarna werd het vervolg aangekondigd.

Het tweede seizoen wordt verdeeld over twee delen, waarvan het eerste deel op 3 juli verschijnt en het tweede op 24 juli.

Ontdek meer