MNM-dj Kawtar Ehlalouch neemt zes Vlaamse jongeren - en jou op VRT MAX - mee op een wervelende roadtrip van twee weken door Marokko. Van de levendige souks in Marrakech tot de culturele smeltkroes van Tanger: Lina E, Lina H, Soukaïna, Ilyas, Mohamed en Rayan dompelen zich onder in het leven en de cultuur van het land van hun (voor)ouders. De jongeren ontdekken tijdens deze avontuurlijke roadtrip in het Noord-Afrikaanse land tegelijkertijd ook een stukje van zichzelf.
Nieuw op VRT MAX: Challas en de kost, een onvergetelijke reis door Marokko
Niet zomaar een reis
Challas - ofwel "salut, daag, doei, ciao" (afgeleid van het Arabische woord "thalla") - want Kawtar Ehlalouch trekt met zes jongeren op roadtrip naar hun roots in Marokko. Doorheen de trip belandt het reisgezelschap in grote steden zoals Casablanca en Fez, maar bezoekt ook minder bekende plekken zoals Tamegroute of Ifrane. Ze slapen en werken er als echte locals. Hun skills worden zwaar op de proef gesteld. Van leren surfen tot opperste concentratie tijdens het pottenbakken en tapijtweven. En alsof dat nog niet genoeg is, duiken ze bij het leerlooien in een bad vol duivenstront.
Tijdens een trip door de uitgestrekte zandduinen van de Sahara brengt een kudde dromedarissen de jongeren naar een desolate plek waar ze zelf voor hun eten zullen moeten zorgen. Gelukkig schrobt een traditionele hammam al het zand weg en is dat meteen de start van hun luxeverblijf in Casablanca.
Maar het is niet overal even luxueus in Marokko. De levensstijl in Tamegroute bijvoorbeeld is heel anders dan die van Casablanca. Dat brengt bij de jongeren heel wat emoties teweeg. Wanneer ze een opvanghuis voor kinderen zonder ouders bezoeken en wat later gewonde dieren verzorgen maakt dit veel indruk op hen.
Doorheen de reis leren de zes jongeren niet alleen het land, maar ook zichzelf veel beter kennen. De jongeren lachen en brullen van plezier, maar duiken ook in interessante, diepe discussies. Vragen als "Wie ben ik? Waar kom ik vandaan? Wat betekent Marokko voor mij? En welke impact heeft dit op wie ik ben?" komen aan bod.
Klaar voor een bijzondere rit door Marokko? Check deze achtdelige reeks vanaf nu exclusief op VRT MAX.
Dit is de trailer van nieuwe Netflix-kerstfilm 'Champagne Problems'
Netflix maakt zijn beloftes waar. De streamingsdienst beloofde eerder deze week elke dag een trailer van een gloednieuwe kerstfilm te droppen en na ‘A Merry Little Ex-Mas’, is het nu tijd voor ‘Champagne Problems’.
‘Champagne Problems’ gaat over Sydney, een vastberaden manager die naar Frankrijk reist om de overname van een wereldberoemd champagnemerk nog vóór Kerstmis veilig te stellen. Maar wanneer ze een stormachtige romance aangaat met een charmante Parijzenaar, die ook nog eens de zoon van de oprichter blijkt te zijn, worden haar plannen verstoord.
De hoofdrollen worden gespeeld door Minka Kelly en Tom Wozniczka. De film is vanaf 19 november te zien op Netflix.
TAGMAG Insider Martijn te zien in ‘The Big Waffle’
Wat krijg je als je vijf jonge Vlamingen vol dromen dropt in New York met één missie: de lekkerste Belgische wafel van de stad bakken? ‘The Big Waffle’, een nieuwe realityreeks op VTM GO waarin vijf ambitieuze twintigers vier maanden lang hun leven omgooien om te werken bij het bekende wafelbedrijf Wafels & Dinges.
Tussen die vijf avonturiers zit ook een bekend gezicht: Insider Martijn Spaepen. Hij ruilt de TAGMAG-microfoon even in voor een wafelijzer en de drukke straten van Manhattan.
"Ik heb ‘ja’ gezegd op dit avontuur op basis van de ‘zotte-nonkel-test’”, lacht Martijn. “Iedereen wil toch ooit kunnen zeggen dat hij vier maanden in New York wafels heeft gebakken? En echt: de stad is magisch. Alles wat je erover hoort, is waar."
Naast Martijn trekken ook Vicky, Cédric, Ali en Norah naar de States, elk met hun eigen verhaal. Samen ontdekken ze wat het betekent om te leven, werken én overleven in de stad die nooit slaapt.
Wie bakt er wat van in New York? Ontdek het vanaf vandaag op VTM GO, met elke woensdag een nieuwe aflevering.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 17/10 Eminem
- 17/10 Jaël Ost
- 18/10 Zac Efron
- 20/10 Snoop Dogg
- 21/10 Doja Cat