Ondanks dat Merho onlangs zijn pensioen aankondigde, maakt de stripreeks de Kiekeboes een doorstart met een compleet nieuw creatief team. De nieuwe verhalen worden uitgebracht onder de vernieuwde noemer De nieuwe avonturen van de Kiekeboes en starten weer bij nummer 1.
Zesenveertig jaar en 164 albums later, heeft Robert 'Merho' Merhottein (75) officieel zijn potlood neergelegd, maar dat betekent niet dat ook de strips van de Kiekeboes worden afgevoerd. Integendeel, de meest populaire stripreeks in Vlaanderen gaat gewoon door met een compleet nieuw team bestaande uit Charel Cambré (tekeningen), Nix (scenario) en Shirow Di Rosso (inkleuringen).
Fans van het eerste uur die de nieuwe albums voor de eerste keer openslaan, zullen echter wel wat verrast opkijken. Want niet alleen is de tekenstijl veranderd (en zien de Kiekeboes er dus anders uit), maar ook is Marcel Kiekeboe niet langer de centrale figuur. De hoofdrol in de nieuwe verhalen verschuift namelijk naar zijn dochter Fanny Kiekeboe.
"Fanny is behoorlijk feministisch en strijdt samen met haar vriendinnen Alanis en Tomboy tegen allerlei onrecht. Ze is verhuisd naar een flatgebouw waar ook Moemoe is komen wonen. Maar ook de andere Kiekeboes komen regelmatig in beeld", aldus scenarist Nix en tekenaar Charel Cambré.
Het eerste deel van de vernieuwde Kiekeboes kent de titel Uranium-235 en verschijnt op 17 april.
ZEB en Rock Werchter droppen limited collectie voor 50 jaar RW
Rock Werchter bestaat 50 jaar en dat wordt niet alleen muzikaal, maar ook in stijl gevierd. Samen met ZEB brengt het festival een tijdelijke kledingcollectie uit, geïnspireerd op een halve eeuw festivalgeschiedenis.
De collectie werd in samenwerking met het team van Rock Werchter ontworpen. De inspiratie? 50 jaar Rock Werchter symboliek, met een vleugje seventies nostalgia. Denk aan retro T-shirts en een mix van de RW-logo’s doorheen de jaren, hoodies met de festivalbandjes van vorige edities in de kap verwerkt, sweaters met de namen van de podia of een shirt met het iconische bijtje. De collectie slaat een brug tussen toen en nu: een ode aan het Rock Werchter van vroeger, maar vooral gemaakt voor de festivalganger van vandaag.
Wie een stukje Rock Werchter wil dragen – letterlijk – moet er snel bij zijn. Dit zijn echte limited edition items.
De limited collectie is vanaf woensdag 7 mei te koop in geselecteerde ZEB-winkels en online. Ga je zelf naar Rock Werchter? Dan kan je ook terecht in de ZEB pop-up op het festivalterrein, van 3 tot en met 6 juli.
Cantus zonder kater? Aan de VUB kan het. Op dinsdagavond 29 april schreven 327 studenten geschiedenis met de grootste alcoholvrije cantus ooit – en dat is officieel een wereldrecord. Daarmee verbreken ze het vorige record van 270 deelnemers.
Geen pintjes, wel sfeer. De avond startte rond 17u met speeches van rector Jan Danckaert en ex-premier Alexander De Croo, en ging tot iets na 20u vol zang, verbondenheid en studentikoze vibes. Volgens studente Stefanie Mulder zat de sfeer zelfs beter dan bij de ‘gewone’ edities: “In vorige alcoholedities verliezen we een ritme na een half uur en nu blijft iedereen nog meezingen.”
De cantus maakt deel uit van het middelenbeleid van de VUB, dat studenten wil sensibiliseren rond alcohol en andere middelen. De universiteit werkte dat beleid uit samen met studenten, met als doel: een veilige omgeving waar gezonde keuzes vanzelfsprekend zijn.
“Studentikoos zijn hoeft niet per se met alcohol te gaan”, zegt Katia Smirnova, Coördinator Studentenleven. “We willen laten zien dat feesten zonder alcohol even leuk kan zijn, en tegelijk de drempel verlagen voor studenten die zich niet comfortabel voelen bij een typische cantus.”
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 10/05 Shania Gooris
- 10/05 MEAU
- 11/05 Sabrina Carpenter
- 13/05 Robert Pattinson
- 14/05 Martin Garrix