Ben jij een gameliefhebber? Dan moet je dit weekend in Brussels Expo zijn. Waarom? Voor ‘Made In Asia’ natuurlijk, waar zowel zaterdag als zondag spectaculaire finales gepland staan.
Belgische esports-top strijdt om titel op ‘Made In Asia’
Morgen is het om 12.00 uur tijd voor de Belgische ontknoping van het 1vs1 League of Legends-toernooi Red Bull Solo Q. De eerste speler die First Blood haalt, de toren van zijn tegenstander met de grond gelijk maakt of een Creep Score van 100 haalt, wint de wedstrijd. In België namen meer dan 300 gamers deel aan de online qualifiers. De zestien beste zetten nu alles op alles in de nationale finale.
Een dag later is het de beurt aan de finale van de 2vs2 CS:GO-competitie Red Bull Flick. Dit keer niet de standaard vijf tegen vijf, maar twee tegen twee in een verschroeiend tempo. Deelnemers moeten de flag spot 45 seconden weten vast te houden, en daarvoor kunnen ze eindeloos respawnen en wapens oppikken. In België werden vier online qualifiers georganiseerd voor meer dan 250 deelnemers. De inzet? Heel wat coole prijzen, eeuwige roem en de kans om het op te nemen tegen de grootste CS:GO-idolen tijdens de Red Bull Flick Invitational in Helsinki.
Red jij het niet om dit weekend af te reizen naar Brussels Expo? Dan is het maar goed dat beide finales live te volgen zijn op de verschillende Twitch-kanalen van Esportsprime. Wie wél fysiek aanwezig is, kan ook genieten van manga, anime, de beste cosplay, veel meer gaming en allerlei esports.
Ilyas (20) wint Red Bull Tetris-finale en mag naar Dubai
De 20-jarige Ilyas Yasin Çengel uit Borgerhout is officieel de beste Red Bull Tetris-speler van België. In DIVE in Antwerpen versloeg hij in een spannend duel Ewout Vlaeminck met 3-0 en pakte zo de titel.
Ilyas, student Computerwetenschappen aan de Karel de Grote Hogeschool, speelde de voorbije week meer dan twintig uur om zich klaar te stomen voor de finale. Hij begon ooit met Tetris omdat hij beter wilde worden dan zijn zus, maar ondertussen klopt hij zowat iedereen.
In december mag Ilyas ons land vertegenwoordigen op de allereerste Red Bull Tetris World Final in Dubai, met winnaars uit meer dan 55 landen. Zijn doel daar? Minstens drie matchen winnen. En alsof dat nog niet indrukwekkend genoeg is, wordt de World Final opgelicht door een show met meer dan tweeduizend drones die Tetris live in de lucht naspelen
Kom supporteren tijdens het BK Tetris in Antwerpen
Als je dacht dat Tetris alleen nostalgie was, think again. Zaterdag 22 november wordt Antwerpen omgetoverd tot het strijdtoneel voor het allereerste Belgische Kampioenschap Tetris… in 3D nog wel. Red Bull pakt uit in DIVE, het immersive digital experience center waar de muren, vloer en plafond letterlijk meespelen.
Meer dan 5.600 Belgen namen deel aan de online voorrondes, maar slechts 16 gamers haalden de finale. Zij gaan nu 1 tegen 1 de arena in, tussen gigantische geprojecteerde Tetrominos, met één doel: de titel binnenhalen én België vertegenwoordigen op de wereldfinale in Dubai.
Host van dienst is content creator Shauna Dewit. DJ Amani dropt een exclusieve set (inclusief een gloednieuwe Red Bull Tetris-track). En wie denkt dat je van gamen geen honger krijgt: Pizza Hut voorziet de slices.
Goed nieuws voor iedereen die wil komen supporteren
De toegang is volledig gratis. Dus zin in een namiddag high scores, sfeer en felle duels? Spring binnen bij DIVE (Antwerpen) tussen 14u en 19u en ontdek wie zich tot dé blokjeskoning van België kroont.
TAGMAG is er ook bij: de winnaar van ons eigen leaderboard speelt mee én TAGMAG Insiders Kendi en Kobe komen de sfeer opsnuiven.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 26/11 Rita Ora
- 29/11 Mathieu Terryn
- 30/11 DJ Louis XIV
- 02/12 DJ Like Mike
- 02/12 Charlie Puth