Studenten die zich in alle rust willen voorbereiden op hun examens kunnen dat deze blokperiode doen bij allerlei unieke locaties in Brussel. Er worden in het totaal 38 ‘Study Spaces’ beschikbaar gesteld, verspreid over de hele stad.

Blokken? Dat doe je op deze unieke locaties in Brussel!
De 38 locaties zijn samen goed voor bijna 1.000 plaatsen. Veel van de locaties liggen in het centrum van Brussel en zijn goed bereikbaar. Studenten kunnen onder meer terecht in het pas gerenoveerde Beursgebouw, Ancienne Belgique, Gare Maritime, Cinema Palace, AG Insurance, Silversquare North en Capital.
Van de 38 Study Spaces zijn er 20 tijdens de feestdagen geopend. Zelfs als je op 24 december, 25 december, 31 december of 1 januari wilt komen studeren, ben je welkom. De grootste Study Space, Gare Maritime in Tour & Taxis met 150 plaatsen, is op deze dagen geopend van 09.00 tot 22.00 uur ’s avonds.
Wil je een studieplekje reserveren? Of ben je benieuwd wanneer je bij welke locatie terechtkunt? Klik dan hier!
Gratis feestbus in Hasselt: van kot naar club zonder zorgen
Vanaf 27 februari tot en met 22 mei 2025 kunnen studenten in Hasselt elke donderdagavond gratis de Feestbus nemen. Geen gedoe met taxi’s of bob-afspraken, gewoon instappen en gaan. De bus rijdt tussen 23.00 en 04.30 uur langs alle plekken waar je wil zijn: Versuz, Bootstraat, Campus Diepenbeek en meer.
Dit proefproject van Stad Hasselt, samen met Versuz, PXL, UCLL en UHasselt, zorgt ervoor dat je vlot van het ene feestje naar het andere kan hoppen. De bus is helemaal gratis, zolang iedereen het gezellig houdt. Geen eten, drank of sigaretten op de bus en respect voor elkaar is key.
Op donderdagavond is er in Hasselt genoeg te doen, met gratis studenteninkom bij Versuz, live optredens in Café Café en themafeestjes in Bootstraat en Fitlink. En vanaf nu kan je dus elke donderdag zorgeloos op stap. Hoe meer volk op de bus, hoe groter de kans dat dit concept Gratis Feestbus in Hasselt: van kot naar club zonder zorgen
blijft bestaan. Dus stap in en maak er een legendarische avond van.
UAntwerpen is ‘Bloedserieus’: doneer bloed en red levens
Op woensdag 12 maart kunnen studenten op de Stadscampus van UAntwerpen bloed doneren tijdens ‘Bloedserieus’, een initiatief van Rode Kruis-Vlaanderen en studentenvereniging Prisma.
Met al 36 edities op de teller is ‘Bloedserieus’ een vaste waarde geworden op verschillende Vlaamse campussen. Vorig jaar gaven meer dan 11.000 studenten bloed of plasma, en dit jaar mikt Rode Kruis-Vlaanderen op 12.000 donaties. UAntwerpen droeg daar stevig aan bij: met 410 donoren was de vorige editie de sterkste sinds 2019.
“Bloed geven is een van de meest solidaire dingen die je kan doen,” zegt Myrthe Daems, praeses van Prisma. “En als je niet doneert, kan je ook komen supporteren voor een vriend(in) of helpen als vrijwilliger.”
Het Rode Kruis zet sterk in op studenten, omdat zij vaak nieuwe donoren zijn. Dankzij ‘Bloedserieus’ leren ze het donatieproces kennen in een vertrouwde omgeving, wat de kans vergroot dat ze later blijven doneren.
Naast bloed wordt er ook aandacht gevraagd voor plasmadonatie, belangrijk voor de ontwikkeling van geneesmiddelen en de behandeling van baby’s met geelzucht.
Wil jij je steentje bijdragen? Kom langs op de Stadscampus tussen 12.00u en 18.30u en krijg achteraf een goodiebag!
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 12/03 Stromae
- 13/03 Romi Van Renterghem
- 16/03 Marijn Devalck
- 19/03 DJ Arthur Lewis
- 22/03 Netsky