TAGMAG

Gala van de Gouden K’s keert terug naar het Sportpaleis!

Dieter Blarinckx-03 oktober 2021 om 10:05

Jongerenzender Ketnet heeft groot nieuws bekendgemaakt, want volgend jaar staan ze met het Gala van de Gouden K’s opnieuw in het Antwerpse Sportpaleis!

Wat begon als een kleine awardshow in de studio zelf, is uitgegroeid tot een populaire en grootse show. En dat verdient natuurlijk ook een grote zaal!

“Ketnet is zeer verheugd om opnieuw naar het Sportpaleis te trekken en de Ketnetters te laten genieten van een spectaculaire awardshow”, klinkt het bij Annemie Gulickx, netmanager van Ketnet.

Op zaterdag 29 januari zal het Gala van de Gouden K’s plaatsvinden in het Sportpaleis!

Heel veel soorten nagellak vanaf nu verboden

Karen Luiken-02 september 2025 om 12:09- Foto:

Photo by Giorgio Trovato on Unsplash

Lak of laat jij je nagels regelmatig lakken met gellak? Wees dan gewaarschuwd. Heel veel soorten nagellak zijn vanaf deze week verboden in de Europese Unie.

Het gaat om nagellak die TPO bevat, een chemische stof die in veel nagelproducten voorkomt en ervoor zorgt dat de gel bij blootstelling aan UV- of LED-licht snel uithardt. Je vindt de stof vaak terug in bijvoorbeeld gellak of BIAB.

Maar omdat TPO huidirritatie en allergieën kan veroorzaken en bovendien negatieve effecten op de vruchtbaarheid kan hebben, is het stofje vanaf nu verboden. Nagelsalons hebben de opdracht gekregen om hun lakjes die TPO bevatten, zoveel mogelijk te vervangen.

Lak jij je nagels thuis met ‘gewone’ nagellak die zonder lamp opdroogt? Maak je dan geen zorgen. Daar zit geen TPO in en die blijft dus gewoon beschikbaar.

Hoe langer je studeert, hoe kleiner de kans op trouwen

Karen Luiken-29 augustus 2025 om 05:50- Foto:

Photo by Tim Gouw on Unsplash

Studenten die lang studeren, trouwen waarschijnlijk minder snel, of in ieder geval op minder jongere leeftijd. Dat is volgens The New York Post gebleken uit onderzoek.

De studie is gedaan door onderzoekers van de Universiteit van Iowa en werd gepubliceerd door Education Economics. Er werden gegevens van meer dan 8 miljoen Amerikanen geanalyseerd om te bepalen in hoeverre een studie invloed heeft op de dating- en huwelijkswereld.

En wat blijkt? Een studie (en dan met name de duur ervan) verandert wat we zoeken in een partner, wanneer we klaar zijn om ons te binden en of we ooit zouden willen trouwen. Blijkbaar vermindert elk extra jaar dat iemand studeert, de kans met 4 procent om tussen de 25 en 34 jaar te trouwen. Daar staat dan wel weer tegenover dat degenen die daarna alsnog trouwen, veel minder kans hebben om te scheiden.

Om even een beeld te schetsen van de veranderingen: vroeger was meer dan 80 procent van de 25- tot 34-jarigen getrouwd, terwijl dat percentage in 2023 op slechts 38 procent lag.

Ontdek meer