Kompass Klub mag deze avond nog niet open

Simon Smetryns-20 oktober 2023 om 10:59- Foto:

Foto: Kompass Klub

Kompass Klub, de nachtclub die vanavond een opening plant in een leegstaande loods aan de Vliegtuiglaan, kan volgens de Stad Gent niet op een veilige manier openen. Ondanks het laattijdige en onvolledige aanvraagdossier hebben verschillende stadsdiensten tot op het laatste moment naar oplossingen gezocht.

Volgens de Stad Gent kan Kompass Klub vanavond niet op een veilige manier de deuren openen. Daarom heeft het voltallige college deze ochtend de milieumelding voor de exploitatie van een nachtclub niet aanvaard. De Stad Gent schat in dat er een ernstig veiligheidsrisico is voor voetgangers en fietsers door een gebrekkige organisatie van de park-and-ride, taxizone en kiss-and-ride voor automobilisten. Ook de werkelijke capaciteit en de inrichting van de fietsenstalling is ondermaats.

De Stad Gent is nightlife en Kompass erg genegen, maar de veiligheid van de feestvierders primeert. De Stad Gent zat de voorbije jaren al vaak samen met de nachtclub in de zoektocht naar een permanente stek. Maar Kompass Klub moet met alle regelgeving in orde zijn, en dat is op een aantal cruciale punten niet gebeurd. Toch hoopt het stadsbestuur dat de club snel zijn deuren kan openen, maar dan wel op een veilige manier.

Ondertussen reageerde Kompass ook met een bericht:

Love Tomorrow Summit keert terug op magisch Tomorrowland-terrein

Karen Luiken-27 juni 2025 om 08:56

Het magische terrein van Tomorrowland vormt over een kleine maand het decor van Love Tomorrow Summit, een uniek festival voor duizenden ondernemers, wetenschappers, creatievelingen en visionairs.

Het is alweer de vierde editie van Love Tomorrow Summit en ook dit keer draait het allemaal om één ding: samen bouwen aan een duurzamere toekomst. Meer dan zestig sprekers en artiesten beklimmen op 24 juli het podium voor verschillende keynote talks, inspiratiesessies, muzikale optredens, netwerkmogelijkheden en innovatieve ideeën. Allerlei thema’s komen voorbij: van wetenschap & technologie tot health & mindfullness en van natuur tot entertainment.

Onder de sprekers bevinden zich onder anderen postcastfenomeen Steven Bartlett, spiritueel leider Sadhguru, de Braziliaanse DJ Alok en de Britse wetenschapper Thomas Crowther. Maar ook de Symphony of Unity, Ida Engberg en Kölsch komen langs.

De aanwezigen verspreiden zich over de verschillende magische podia van Tomorrowland, waaronder CORE, Atmosphere, Crystal Garden, Elixir of Life, Rose Garden en Freedom. Er is een speciale Job Fair waar bezoekers de kans krijgen om carrièremogelijkheden te ontdekken en er is een nieuw Love Tomorrow Matchmaking-platform. Kortom: genoeg te doen!

Meer tickets en info vind je via deze link.

Oostende krijgt festival met Mexicaans tintje

Karen Luiken-27 juni 2025 om 08:42

Tequila, mezcal en Mexicaanse sterke dranken zoals rum, whisky en gin. Je vindt het aan het einde van deze zomer allemaal in Oostende. Waar? Op het gloednieuwe festival Copitas!

Met Copitas willen de organisatoren, Stijn Deschacht en Jeroen Van Dyck, het Belgische publiek laten kennismaken met de diversiteit die Mexicaanse spirits te bieden hebben. “Tequila, mezcal en andere agave-distillaten zijn veel complexer dan de meeste mensen denken,” zeggen ze. “In Mexico groeien ongeveer 150 soorten agave. Elk type, elke regio, zelfs elk veld kan een andere smaak opleveren. Het is een wereld op zich.”

Op het festival kunnen bezoekers niet alleen terecht voor allerlei exclusieve flessen drank, er zijn ook masterclasses en overheerlijke culinaire hoogstandjes (uiteraard ook Mexicaans). Er kan geproefd worden, geleerd en geluisterd.

Copitas vindt plaats bij Thermae Palace in Oostende op zondag 28 september. Tickets zijn via deze website beschikbaar.

Ontdek meer