De 19-jarige Mason Middleton heeft aan den lijve ondervonden hoe ernstig de gevolgen van een verslaving aan e-sigaretten kunnen zijn. De tiener heeft letterlijk een gat in zijn longen gerookt.
Mason begon op 15-jarige leeftijd met vapen. Dat heeft hij jarenlang volgehouden, tot hij eerder dit jaar plotseling getroffen werd door een scherpe pijn in zijn borst die zo ernstig was dat hij nauwelijks kon staan. In augustus diagnosticeerden artsen dat hij een gat in zijn linkerlong had zitten.
De tiener was naar eigen zeggen verslaafd, heel erg verslaafd. Hij gebruikte zijn vapes elke dag. “Hoe vaak ik het deed, hing af van wat ik deed. Als ik aan het werk was, deed ik het minder, maar als ik in bed lag, zoog ik er elke drie tot vijf minuten aan.”
Dat resulteerde in een klaplong. Mason werd opgenomen in het ziekenhuis, waar artsen er met een foto achter kwamen dat er een gat in zijn long zat dat zeer waarschijnlijk een gevolg was van de vape-verslaving.
“Ik stop met vapen”, zegt Mason volgens Daily Mail. “Ik heb nooit geluisterd als mensen zeiden dat vapen slecht voor je is, maar dat is het wel. Doe niet wat ik ook heb gedaan, het is extreem pijnlijk.”
Kom supporteren tijdens het BK Tetris in Antwerpen
Als je dacht dat Tetris alleen nostalgie was, think again. Zaterdag 22 november wordt Antwerpen omgetoverd tot het strijdtoneel voor het allereerste Belgische Kampioenschap Tetris… in 3D nog wel. Red Bull pakt uit in DIVE, het immersive digital experience center waar de muren, vloer en plafond letterlijk meespelen.
Meer dan 5.600 Belgen namen deel aan de online voorrondes, maar slechts 16 gamers haalden de finale. Zij gaan nu 1 tegen 1 de arena in, tussen gigantische geprojecteerde Tetrominos, met één doel: de titel binnenhalen én België vertegenwoordigen op de wereldfinale in Dubai.
Host van dienst is content creator Shauna Dewit. DJ Amani dropt een exclusieve set (inclusief een gloednieuwe Red Bull Tetris-track). En wie denkt dat je van gamen geen honger krijgt: Pizza Hut voorziet de slices.
Goed nieuws voor iedereen die wil komen supporteren
De toegang is volledig gratis. Dus zin in een namiddag high scores, sfeer en felle duels? Spring binnen bij DIVE (Antwerpen) tussen 14u en 19u en ontdek wie zich tot dé blokjeskoning van België kroont.
TAGMAG is er ook bij: de winnaar van ons eigen leaderboard speelt mee én TAGMAG Insiders Kendi en Kobe komen de sfeer opsnuiven.
Alsof er in de afgelopen maanden nog niet genoeg gestaakt is, komt er volgende week wéér een staking. Drie dagen lang maar liefst, van maandag 24 tot en met woensdag 26 november. Dit is alles wat je moet weten.
Er wordt gestaakt tegen de hervormingsplannen van de federale regering. De staking duurt drie dagen, maar eigenlijk begint-ie zondagavond al. Vanaf 22.00 uur rijden er namelijk veel minder treinen door Vlaanderen en Brussel, en dat duurt tot woensdagavond laat. Naast treinen rijden er ook veel minder bussen en trams door heel Vlaanderen. Er wordt gewerkt aan een alternatieve dienstregeling.
Op dinsdag 25 november staken de openbare diensten in België. De onderwijsvakbonden zullen op in ieder geval één van de drie dagen staken, maar het is nog niet bekend hoe dat er in de praktijk uit gaat zien.
Op de derde en laatste dag is er een nationale stakingsdag door heel België, wat onder andere gevolgen zal hebben voor het luchtverkeer. Op de luchthaven van Zaventem en Brussels Airport vertrekken bijvoorbeeld de hele dag geen passagiersvluchten. Verder zal er ook gestaakt worden in de privésector, maar welke gevolgen dat zal geven, is nog niet duidelijk.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 23/11 Miley Cyrus
- 24/11 Sven Van Alboom
- 24/11 Kenji Gooris
- 24/11 Tom Odell
- 26/11 Rita Ora