Mustii gaat in 2024 voor België naar songfestival

Karen Luiken-30 augustus 2023 om 09:58

Het duurt nog even voor het zover is, maar België weet al wie ons land volgend jaar mag vertegenwoordigen tijdens het Eurovisiesongfestival. RTBF maakt vandaag bekend dat het gaat om de 32-jarige singer-songwriter Mustii.

Mustii, die ter wereld kwam met de naam Thomas Mustin, komt uit Brussel en heeft al twee succesvolle albums uitgebracht. Naast zanger is hij ook schrijver, componist en acteur. Hij vertolkte enkele rollen in het theater, in reeksen en in films, waaronder de RTBF-reeks ‘La Trêve’.

Volgend jaar brengt Mustii zijn derde album uit, keert hij op televisie terug als jurylid in ‘Drag race Belgium’ en is hij te zien in de film ‘La nuit se traîne’. Maar daar blijft het niet bij, want hij zal dus ook voor België gaan strijden op het songfestival. Later wordt bekend met welk liedje hij dat gaat doen.

Ernstig zieke Freek dankbaar voor steun fans

Karen Luiken-30 juni 2025 om 06:00

Freek Rikkerink van Suzan & Freek heeft via een uitgebreid bericht op Instagram van zich laten horen. De zanger, die een paar weken geleden te horen kreeg dat hij uitgezaaide longkanker blijkt te hebben, zegt dankbaar te zijn voor de steun van zijn fans.

Suzan & Freek stonden afgelopen weekend voor het eerst sinds de kankerdiagnose samen op het podium. Dat deden ze bij Concert at SEA, waar ze door een publiek van tienduizenden mensen werden toegejuicht. Ze kregen een minutenlange staande ovatie en iedereen zong uit volle borst mee met hun liedjes.

In zijn bericht schrijft Freek dat hij er nog steeds van moet bijkomen. “We hebben allebei nog nooit zoiets gevoeld, zo intens was het”, klinkt het. “4 weken geleden, op zondagochtend, 6 dagen na de diagnose, belde Suus ons management op. ‘Zeg alsjeblieft die festivals nog niet af, zet ze nog even een paar dagen on hold als dat nog kan.’ Ik was daar toen nog niet, ik zag het nog niet voor me dat ik deze teksten weer zou zingen, elk woord van onze nummers leek opeens een andere lading te hebben. Maar Suus wist dat ik dit na een paar dagen slaap juist wél zou willen. Omdat dit, samen met jullie, ons leven is en dit ons juist houvast geeft in een tijd waarin we zo zoekend zijn.”

Achteraf gezien is Freek blij met die beslissing, want het optreden van afgelopen weekend was er eentje dat hij nooit zal vergeten. “Het voelt voor ons alsof we sinds afgelopen vrijdag weer een stukje van onszelf terug hebben gekregen waarvan we dachten dat we het kwijt zouden zijn. We waren dit weekend gewoon weer even Suzan & Freek, die twee van die liedjes, en dat voelt zó fijn.”

Vervolg op Noorse 'Troll'-film heeft een trailer

Karen Luiken-30 juni 2025 om 04:59

De succesvolle Netflix-film ‘Troll’ krijgt een vervolg. Op 1 december 2025 om precies te zijn. En daar mogen we hoge verwachtingen van hebben, zo blijkt uit een gloednieuwe trailer.

In de Noorse film ‘Troll 2’ krijgen we te maken met een nieuwe, gevaarlijke trol. Wanneer hij ontwaakt en verwoesting aanricht in Noorwegen, beginnen Nora, Andreas en kapitein Kris aan hun gevaarlijkste missie tot nu toe.

De hoofdrollen worden gespeeld door Ine Marie Wilmann, Kim Falck en Mads Sjøgård Pettersen. In onderstaande trailer zie je hen terug in hun oude, vertrouwde rollen.

Ontdek meer