Student Kick Off onthult line-up!

Simon Smetryns-30 augustus 2023 om 16:30- Foto:

Louis Imschoot

Op 27 september 2023, tijdens de eerste woensdag van het academiejaar, wordt de 17e editie van de Student Kick-Off gehouden op het Sint-Pietersplein. Dit ééndaagse welkomstfestival, georganiseerd door en voor studenten van Gent, staat bekend als het grootste studentenevenement van België.

De eerste headliner wordt niemand minder dan Pommelien Thijs. Haar hits 'Erop Of Eronder' en 'Ongewoon' zullen zeker luidkeels worden meegezongen. De tweede headline-act is Omdat Het Kan & Average Rob. Dit populaire duo heeft deze zomer het publiek gek gemaakt op o.a. Tomorrowland en Pukkelpop.

Naast deze headliners kunnen de Gentse studenten ook genieten van andere DJ's en artiesten, waaronder Paul Sinha, Michael Amani, Chibi Ichigo, Yung Mavu, Laura Omloop, Dave & Danny, Unregular en de twee winnaars van de Student Rock Rally: Webstek en Ventus.

Net zoals vorig jaar zal ook TAGMAG x Peterman erbij zijn, maar meer nieuws daarover volgt later.

Het belooft een fantastische start van het academiejaar te worden!

AI-assistenten als nieuwsbron? Bijna de helft zit fout

Chelsy Vanlerberghe-14 november 2025 om 13:24

AI-assistenten zoals ChatGPT, Copilot, Gemini en Perplexity klinken misschien slim, maar als nieuwsbron bakken ze er weinig van. Uit een Europees onderzoek, waar VRT samen met 21 andere omroepen aan meewerkte, blijkt dat 45% van de antwoorden fouten bevat.

Het gaat van slechte bronvermelding tot pure feitelijke fouten. Vooral Gemini zakt door het ijs: 76% van de geteste antwoorden was onjuist. In één voorbeeld noemde het Paul Van Tigchelt nog altijd minister van Justitie… terwijl dat al lang niet meer zo is.

Waarom maakt VRT zich zorgen?

Volgens VRT ondermijnen die fouten het vertrouwen in nieuws. Daarom houdt de omroep zijn nieuwscontent bewust weg van AI-chatbots en vraagt het techbedrijven én beleidsmakers om werk te maken van betrouwbare AI.

Jongeren mediawijs maken

Intussen zet VRT wél stevig in op mediawijsheid, met EDUbox, AI-weken op Karrewiet en nws.nws.nws, en projecten op scholen. Jongeren leren zo niet alleen hoe AI werkt, maar vooral hoe je door foutieve informatie prikt.

Dus ja, AI is superhandig, voor receptjes op kot, lastminute excuses voor een groepswerk of snelle study hacks, maar als het over nieuws gaat, blijft zelf nadenken (en checken) de beste optie.

Onderzoek linkt bingedrinken als tiener aan succes

Chelsy Vanlerberghe-13 november 2025 om 14:52

Een pintje (of vijf) op jonge leeftijd zou je later financieel ten goede kunnen komen. Dat beweert de Noorse socioloog Willy Pedersen in zijn boek 'The Beauty and Pain of Drugs'. Volgens zijn onderzoek zouden jongeren die stevig dronken in hun late tienerjaren en vroege twintigerjaren later gemiddeld een hoger inkomen en opleidingsniveau hebben dan leeftijdsgenoten die zelden of nooit drinken.

Pedersen baseert zich op een 18 jaar durende studie bij meer dan 3.000 Noren, van hun 13de tot 31ste. Zijn verklaring? Alcohol fungeert als een “sociale lijm” die mensen losser maakt en makkelijker doet connecteren. Een voordeel dat later ook op professioneel vlak kan doorwegen. “Alcohol is een marker van sociaal gedrag, en dat brengt bepaalde voordelen met zich mee,” zegt hij.

Toch is niet iedereen overtuigd. Gezondheidsexperte Linda Granlund van de Noorse overheid benadrukt dat zelfs kleine hoeveelheden alcohol negatieve effecten hebben op de gezondheid. “Elke pint die je overslaat, verlengt je leven", zegt ze.

Ontdek meer