Verdachte (19) aangehouden voor dodelijke steekpartij in Oostkamp

Karen Luiken-27 september 2021 om 07:37

De politie heeft een 19-jarige man aangehouden die ervan wordt verdacht afgelopen vrijdag een 15-jarige jongen te hebben neergestoken in Oostkamp. Het slachtoffer overleed aan zijn verwondingen. Dat meldt VRT NWS.

De steekpartij vond plaats op een verjaardagsfeestje van de 19-jarige verdachte. Hij was met vrienden in een garage toen er plotseling een groep jongens langskwam. Onder hen bevond zich ook het 15-jarige slachtoffer. Het ongewenste bezoek zou een stroomstootwapen mee hebben genomen. De andere groep pakte een mes, waarna de situatie compleet uit de hand liep.

De 15-jarige werd gestoken en overleed aan zijn verwondingen. Hij werd levenloos op straat aangetroffen. De steekpartij is mogelijk het gevolg van een uit de hand gelopen drugsdeal.

(Photo by Markus Spiske on Unsplash)

Vapen en roken op terras vanaf 1 januari 2027 verboden

Karen Luiken-13 september 2025 om 04:36- Foto:

Photo by Chiara Summer on Unsplash

Het is vanaf 1 januari 2027 niet langer toegestaan om te vapen en roken op terrassen. Publieke rookkamers verdwijnen vanaf die datum. Dat heeft de federale regering besloten.

Met publieke rookkamers wordt gedoeld op rookruimtes op bijvoorbeeld luchthavens of in horeca, maar ook op plekken zoals sigarenclubs of shishabars.

Het besluit komt niet als een verrassing. Er waren al plannen om het rookverbod vanaf 1 januari 2026 te laten gelden, maar dat is nu met een jaartje uitgesteld zodat iedereen meer tijd heeft om alles te realiseren.

Horeca Vlaanderen is niet blij met de beslissing en blijft zich volgens HLN verzetten tegen het verbod.

Man (22) aangehouden voor moord op Charlie Kirk

Karen Luiken-12 september 2025 om 16:47

Na een klopjacht hebben autoriteiten vrijdag een verdachte gearresteerd voor de moord op Charlie Kirk. Het gaat om een 22-jarige man uit Utah. Dat meldt CNN.

Een familielid van de verdachte zou donderdagavond contact op hebben genomen met een vriend van de familie, die vervolgens contact opnam met de autoriteiten. De verdachte ‘zou hebben opgebiecht of gesuggereerd dat hij het incident had gepleegd’. Ook zou de verdachte volgens een familielid al vóór de schietpartij negatief over Charlie Kirk hebben gesproken.

Rechercheurs hebben inmiddels het geweer gevonden waar de daad mee gepleegd zou zijn. Bij het wapen lagen hulzen met daar teksten in gegraveerd zoals ‘Hé fascist, catch!’.

De rechts-conservatieve activist Charlie Kirk werd woensdag tijdens een debat op de Utah Valley University in zijn nek geschoten. Hij overleed niet veel later aan zijn verwondingen. Zijn vrouw en kinderen waren, net als zo’n 3.000 andere bezoekers, aanwezig bij het evenement. De verdachte ging er na zijn daad vandoor.

Ontdek meer