De politie heeft een 19-jarige man aangehouden die ervan wordt verdacht afgelopen vrijdag een 15-jarige jongen te hebben neergestoken in Oostkamp. Het slachtoffer overleed aan zijn verwondingen. Dat meldt VRT NWS.
Verdachte (19) aangehouden voor dodelijke steekpartij in Oostkamp
De steekpartij vond plaats op een verjaardagsfeestje van de 19-jarige verdachte. Hij was met vrienden in een garage toen er plotseling een groep jongens langskwam. Onder hen bevond zich ook het 15-jarige slachtoffer. Het ongewenste bezoek zou een stroomstootwapen mee hebben genomen. De andere groep pakte een mes, waarna de situatie compleet uit de hand liep.
De 15-jarige werd gestoken en overleed aan zijn verwondingen. Hij werd levenloos op straat aangetroffen. De steekpartij is mogelijk het gevolg van een uit de hand gelopen drugsdeal.
(Photo by Markus Spiske on Unsplash)
Honden dromen over hun baasjes, blijkt uit onderzoek
Als je een hond hebt, heb je het beestje ongetwijfeld ooit zien dromen. Zijn pootjes gaan alle kanten op en ook de ogen bewegen flink. Maar waar droomt je harige viervoeter op zo’n moment eigenlijk over? Misschien wel over jou.
Een psycholoog van Harvard, genaamd Dr. Deirdre Barrett, heeft uitgebreid onderzoek gedaan naar het slaapgedrag van honden en concludeerde daaruit dat het redelijk aannemelijk is dat ze over hun baasje dromen. Ze dromen namelijk over dagelijkse ervaringen, en net als mensen doen ze dat vaak niet op een logische manier. Alles is wat vreemder en strookt niet helemaal met de werkelijkheid, maar het gaat wel over dingen waar ze emotioneel aan gehecht zijn. Zoals hun baasjes dus.
“Aangezien honden over het algemeen extreem gehecht zijn aan hun baasjes, is het waarschijnlijk dat ze dromen over het gezicht of geur van hun baasje”, zegt Dr. Barrett. Daaraan toevoegend dat honden ook kunnen dromen over hoe ze hun baasje irriteren of juist een plezier doen.
Verder blijkt ook dat het slaappatroon van honden vergelijkbaar is met dat van mensen. Net als wij gaat ook jouw viervoeter door verschillende slaapfasen en passeert hij zowel de diepe als REM-slaap. Bij de REM-slaap droomt je hond, tijdens de diepe slaap ontspant hij zich en herstelt zijn lichaam.
Studenten krijgen gratis nieuwsabonnement bij HLN en De Morgen
Studenten van de hogeschool en universiteit kunnen vanaf vandaag gratis een abonnement op HLN of De Morgen krijgen. Die keuze heeft DPG Media, het moederbedrijf van de twee nieuwsmerken, gemaakt om jongeren wat meer richting het nieuws te bewegen.
Studenten kunnen met hun studentenpas een gratis account aanmaken via de website van HLN of De Morgen, en krijgen daarmee toegang tot beide nieuwssites. Ze kunnen het nieuws digitaal gratis lezen op hun mobiele telefoon zolang ze studeren. De abonnementen zijn niet deelbaar met andere personen.
Met de gratis abonnementen hoopt DPG Media dat studenten vaker kwaliteitsnieuws gaan lezen in plaats van dat ze social media als nieuwsbron zien. Cijfers tonen immers aan dat jongeren steeds minder actief op zoek gaan naar nieuws.
“Het gros van de jongeren komt voornamelijk met nieuws in contact via social media waar het bulkt van fake news en waarvan bewezen is dat jongeren deze moeilijk of niet kunnen onderscheiden van feiten,” stelt Erik Roddenhof, CEO van DPG Media.
Ontdek meer
Duizenden mensen bij illegale raveparty in België
Er wordt al anderhalve dag gefeest.
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 15/10 Ncuti Gatwa
- 15/10 Ilias El Kostit
- 17/10 Eminem
- 17/10 Jaël Ost
- 18/10 Zac Efron