Gebruik jij je duim of wijsvinger tijdens het scrollen? Waarschijnlijk de tweede optie. Uit onderzoek is namelijk gebleken dat een groot deel van de jongeren het vertikt om de wijsvinger te gebruiken omdat ze er dan uit zouden zien als ‘oude babyboomers’.
Dit is waarom Gen Z'ers niet met wijsvinger willen scrollen
De makers van het spelletje Candy Crush hebben een peiling uitgevoerd die de verschillen aantonen in de manier waarop verschillende generaties hun mobiele apparaat gebruiken. Daaruit is volgens Jam Press gebleken dat 80 procent van de Gen Z’ers - die tussen 1997 en 2012 geboren zijn - voornamelijk hun duim gebruiken tijdens het scrollen. Bij millenials - mensen die geboren zijn tussen 1981 en 1996 - gaat het om 65 procent.
Dit doen zij om niet te hoeven lijken op babyboomers, oftewel: degenen die geboren zijn tussen 1946 en 1964. Zo’n 73 procent daarvan gebruikt voornamelijk de wijsvinger bij het scrollen of het spelen van spelletjes op de smartphone.
Uit de studie is ook gebleken dat jongeren hun wijsvinger niet gebruiken omdat ze anders bang zijn belachelijk gemaakt te worden. Een angst die wordt aangewakkerd door de vele memes die rondgaan op het internet. Daarin worden babyboomers bespot vanwege hun manier van communiceren, zoals op onderstaande meme.
Geen zin om te sporten maar wil je wel calorieën verbranden? Plan een griezelig filmavondje in. Uit een kleinschalig onderzoek van de University of Westminster is gebleken dat je tijdens het kijken van een horrorfilm net zoveel calorieën kunt verbranden als tijdens een wandeling.
Voor het onderzoek moesten deelnemers naar een horrorfilm kijken terwijl hun hartslag, zuurstofinname en kooldioxide-uitstoot werden gemeten. En wat blijkt? Na negentig minuten naar een horrorfilm te hebben gekeken, kun je flink wat calorieën verliezen. Dat komt door de verhoogde hartslag die je vanwege de spanning kunt hebben, net zoals een adrenalineboost en stressgerelateerd energieverbruik.
Voor het onderzoek werden specifieke horrorfilms ingezet. Zo bleek dat mensen bij het zien van ‘The Shining’ zo’n 184 calorieën verbrandden, terwijl het bij kijkers van ‘Jaws’ om 161 calorieën en kijkers van ‘The Exorcist’ om 158 calorieën ging. Voor jouw beeldvorming: om 184 calorieën te verbranden moet je ongeveer 30 tot 35 minuten stevig wandelen.
Niks-doen is een officiële sport in Zuid-Korea
Niet met je telefoon bezig zijn, niet eten en niet praten. In Zuid-Korea is het een officiële sport om niks te doen. Er wordt zelfs een hele wedstrijd voor georganiseerd.
De wedstrijd heet Space Out Competition en laat deelnemers samenkomen om negentig minuten niks te doen. En met niks bedoelen we ook echt niks. Het is zelfs niet toegestaan om in slaap te vallen.
Alle deelnemende kandidaten worden tijdens de competitie met een hartslagmeter beoordeeld op hoe kalm en stabiel hun hartslag blijft. Degene met de beste resultaten én de meeste stemmen van het toekijkende publiek, wint de wedstrijd.
Het initiatief werd in 2014 in het leven geroepen door de kunstenaar Woopsyang, die het lanceerde als een openbaar kunstproject om in te gaan op de intense werkcultuur van Zuid-Korea en om de mentale rust te bevorderen.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 06/11 William Boeva
- 07/11 David Guetta
- 07/11 Chuki Beats
- 07/11 Tom Waes
- 09/11 Nathan Naenen