Nederlandse racecoureur overleden bij crash

Karen Luiken-01 juli 2023 om 14:14- Foto:

Photo by Jesper Giortz-Behrens on Unsplash

Het Nederlandse racetalent Dilano van ’t Hoff is vandaag om het leven gekomen bij een crash op Circuit Spa-Francorchamps in België. Hij was achttien jaar oud.

Dilano werd na een spin geraakt door een andere auto. Het was erg nat op de baan en er bleek ook sprake te zijn van slecht zicht. Het ongeluk gebeurde tijdens een race op het Ardennencircuit.

Het raceteam van Dilano laat in een reactie weten kapot te zijn door het nieuws. “Hij was een van de grootste Nederlandse talenten, die veel energie meebracht in de jaren dat hij met ons racete. Dilano is sinds 2021 onderdeel van onze familie. We verliezen niet alleen een coureur maar ook een vriend."

Vier jaar geleden gebeurde er op ongeveer dezelfde plek ook al een dodelijk ongeluk. Toen kwam de Fransman Anthoine Hubert om bij een soortgelijk ongeval.

Mini-Vlammetje van De Warmste Week maakt het onzichtbare zichtbaar

Chelsy Vanlerberghe-04 november 2025 om 12:38

De Warmste Week draait dit jaar rond mensen die onzichtbaar ziek zijn: van chronische pijn tot mentale problemen die je niet aan de buitenkant ziet. Want wat je niet ziet, wordt vaak niet begrepen. Om dat thema kracht bij te zetten, kan je vanaf nu niet één, maar twee vlammetjes dragen: het klassieke Vlammetje én het Mini-Vlammetje. Dat laatste staat symbool voor onzichtbare ziektes en is een teken van erkenning en verbondenheid.

Het Vlammetjesduo kost 5 euro en is verkrijgbaar via dewarmsteweek.be of bij KBC. Wie wil, kan extra vlammetjes toevoegen voor 5 euro per stuk, een sleutelhanger scoren voor 7 euro of een omkeerbare Warmste Knuffel voor 12 euro. De opbrengst gaat naar 220 projecten die mensen met onzichtbare ziektes steunen.

Ook op tv krijgt het thema een gezicht. Siska Schoeters presenteert vier speciale afleveringen van 'Durf te vragen', waarin onder anderen Bart Tommelein, Slongs, Hans Van Nuffel en Elisabeth Lucie Baeten open praten over hun ziekte. “Ik ben blij dat we bijdragen aan meer begrip voor dingen waar we eigenlijk te weinig over weten”, zegt Siska.

Daarnaast presenteert Niels Destadsbader elke dag een live show vanuit Genk. Hij steekt op 18 december de vlam aan en sluit De Warmste Week af op kerstavond. “Het thema ligt me nauw aan het hart", vertelt Niels. “Mijn mama heeft fibromyalgie, een ziekte die je niet ziet, maar waar ze elke dag last van heeft.”

De Warmste Week vindt plaats van 18 tot en met 24 december in het Cosmogolempark in Genk en is te volgen op VRT 1, Studio Brussel, MNM, Ketnet en VRT MAX.

Haten jij en je bff dezelfde mensen? Dat is goed nieuws voor jullie vriendschap!

Karen Luiken-28 oktober 2025 om 11:21- Foto:

Photo by Ben White on Unsplash

Het is natuurlijk logisch dat het hebben van dezelfde interesses een vriendschap hechter kan maken. Maar wist je dat het haten van dezelfde mensen ook voor een betere band kan zorgen? Onderzoek heeft het bewezen.

Er zijn verschillende onderzoeken naar dit onderwerp gedaan en daaruit is elke keer gebleken dat het klopt. Bij twee studies rapporteerden deelnemers dat zij met hun beste vrienden vaker negatief praten over andere mensen dan positief.

Bij een ander experiment werden onbekende mensen aan elkaar gelinkt. De personen die dezelfde negatieve mening over een derde persoon hadden, voelden een sterkere band met elkaar dan de personen die een positieve mening over een derde persoon hadden.

Hoewel het misschien slecht klinkt, ontstaan veel vriendschappen met een gedeelde negatieve mening. Pas daarna wordt de band verder en dieper opgebouwd op basis van gedeelde normen en waarden.

Ontdek meer