Een 16-jarige tiener afkomstig uit Florida in de Verenigde Staten heeft het wereldrecord sneltypen verbroken. De tiener slaagde erin aan een snelheid van maar liefst 300 woorden per minuut foutloos te typen, een snelheid waarvan lang werd gedacht dat 'ie onmogelijk te behalen was. Het vorige record stond op 279 woorden per minuut.
De tiener, die door het leven gaat als mythicalrocket op YouTube, zegt dat hij nog maar drie jaar bezig is met sneltypen en dat hij ermee begon nadat een vriend hem ermee liet kennismaken via de app Monkeytype. Via de app kunnen mensen die van een uitdaging houden hun vaardigheden met het toetsenbord bijschroeven.
Zo kan een gebruiker bijvoorbeeld een reeks willekeurige woorden voorgeschoteld krijgen die men zo snel mogelijk en zonder fouten moet ingeven via het toetsenbord. Gebruikers kunnen oneindig veel woorden blijven typen, maar kunnen ook zelf een tijdslimiet instellen om hun vaardigheden te testen. De app geeft onder andere weer aan welke snelheid een gebruiker typt en berekent ook het aantal woorden per minuut.
Mythicalrocket sloeg er uiteindelijk in om maar liefst 300 woorden per minuut foutloos te typen en heeft daardoor een record te pakken. Als je weet dat de normale mens slechts aan een gemiddelde snelheid van 40 à 50 woorden per minuut komt, behaalde de tiener een verbluffend resultaat, want dat betekent dat hij maar liefst 5 keer sneller kan typen dan je moeder!
Honden dromen over hun baasjes, blijkt uit onderzoek
Als je een hond hebt, heb je het beestje ongetwijfeld ooit zien dromen. Zijn pootjes gaan alle kanten op en ook de ogen bewegen flink. Maar waar droomt je harige viervoeter op zo’n moment eigenlijk over? Misschien wel over jou.
Een psycholoog van Harvard, genaamd Dr. Deirdre Barrett, heeft uitgebreid onderzoek gedaan naar het slaapgedrag van honden en concludeerde daaruit dat het redelijk aannemelijk is dat ze over hun baasje dromen. Ze dromen namelijk over dagelijkse ervaringen, en net als mensen doen ze dat vaak niet op een logische manier. Alles is wat vreemder en strookt niet helemaal met de werkelijkheid, maar het gaat wel over dingen waar ze emotioneel aan gehecht zijn. Zoals hun baasjes dus.
“Aangezien honden over het algemeen extreem gehecht zijn aan hun baasjes, is het waarschijnlijk dat ze dromen over het gezicht of geur van hun baasje”, zegt Dr. Barrett. Daaraan toevoegend dat honden ook kunnen dromen over hoe ze hun baasje irriteren of juist een plezier doen.
Verder blijkt ook dat het slaappatroon van honden vergelijkbaar is met dat van mensen. Net als wij gaat ook jouw viervoeter door verschillende slaapfasen en passeert hij zowel de diepe als REM-slaap. Bij de REM-slaap droomt je hond, tijdens de diepe slaap ontspant hij zich en herstelt zijn lichaam.
Studenten krijgen gratis nieuwsabonnement bij HLN en De Morgen
Studenten van de hogeschool en universiteit kunnen vanaf vandaag gratis een abonnement op HLN of De Morgen krijgen. Die keuze heeft DPG Media, het moederbedrijf van de twee nieuwsmerken, gemaakt om jongeren wat meer richting het nieuws te bewegen.
Studenten kunnen met hun studentenpas een gratis account aanmaken via de website van HLN of De Morgen, en krijgen daarmee toegang tot beide nieuwssites. Ze kunnen het nieuws digitaal gratis lezen op hun mobiele telefoon zolang ze studeren. De abonnementen zijn niet deelbaar met andere personen.
Met de gratis abonnementen hoopt DPG Media dat studenten vaker kwaliteitsnieuws gaan lezen in plaats van dat ze social media als nieuwsbron zien. Cijfers tonen immers aan dat jongeren steeds minder actief op zoek gaan naar nieuws.
“Het gros van de jongeren komt voornamelijk met nieuws in contact via social media waar het bulkt van fake news en waarvan bewezen is dat jongeren deze moeilijk of niet kunnen onderscheiden van feiten,” stelt Erik Roddenhof, CEO van DPG Media.
Ontdek meer
Duizenden mensen bij illegale raveparty in België
Er wordt al anderhalve dag gefeest.
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 15/10 Ncuti Gatwa
- 15/10 Ilias El Kostit
- 17/10 Eminem
- 17/10 Jaël Ost
- 18/10 Zac Efron