Vrouw kan niet meer klaarkomen na ongeluk en krijgt schadevergoeding

Karen Luiken-08 juni 2023 om 12:39- Foto:

Photo by Justinas Teselis on Unsplash

Een 62-jarige vrouw die niet meer kan klaarkomen door een ongeluk, krijgt een schadevergoeding van 250.000 euro. Dat meldt Het Nieuwsblad.

Het ongeluk vond twintig jaar geleden plaats. De vrouw was 42 jaar toen ze door wegwerkzaamheden een harde val met haar motor maakte. Ze werd naar het ziekenhuis gebracht en liep zowel een hersenschudding als een verwonding aan haar lies op. De gevolgen daarvan waren pijnlijk: de vrouw kon niet meer klaarkomen, werd verlaten door haar partner en moest uiteindelijk zelfs haar huis verkopen.

Een paar jaar later heeft de rechter bepaald dat het Waals Gewest en een bedrijf achter de werkzaamheden verantwoordelijk waren voor het ongeluk. Zij moeten nu een schadevergoeding betalen. In het totaal gaat het om bijna 250.000 euro.

Bierdrinkers hebben meer kans om oud te worden dan niet-drinkers

Karen Luiken-10 oktober 2025 om 12:26- Foto:

Photo by Taylor Brandon on Unsplash

Wie dacht dat alcohol slecht is voor je gezondheid, heeft het fout. Uit onderzoek van de Universiteit van Californië is gebleken dat mensen die af en toe een bier of wijntje drinken, een grotere kans hebben om de leeftijd van negentig te bereiken dan mensen die alcohol volledig skippen.

Voor de studie zijn er bijna twintig jaar lang meer dan 1700 ouderen onderzocht om te begrijpen wat bij kan dragen aan een langere levensduur. Dat blijkt onder meer alcohol te zijn. En dan bedoelen we niet overmatig drinken, maar af en toe een glaasje.

Onderzoekers benadrukken dus dat de voordelen alleen gelden voor matige drinkers die ongeveer twee glazen bier of wijn per dag dronken. Zij blijken 18 procent minder kans te hebben op vroegtijdig overlijden in vergelijking met niet-drinkers.

Verder is uit de resultaten ook gebleken dat factoren als regelmatige lichaamsbeweging en licht overgewicht op 70-jarige leeftijd, verband hielden met een langere levensduur.

Vermiste hond 3.200 km verderop teruggevonden

Karen Luiken-04 oktober 2025 om 08:48

Een bizar verhaal uit Amerika. Een hond genaamd Opie, een 5-jarige mix van een corgi en shepherd, is na twee maanden spoorloos te zijn geweest teruggevonden. Dat gebeurde maar liefst 3.200 kilometer verderop, meldt LA Times.

Opie liep van huis weg tijdens een storm en keerde niet meer terug. Zijn baasje zocht en zocht, maar kon haar trouwe viervoeter nergens meer vinden. Twee maanden lang zat ze in spanning, totdat daar eind september plotseling het verlossende bericht kwam: Opie was teruggevonden terwijl hij ronddwaalde in de buitenwijken van Chicago, ruim 3.200 kilometer van zijn huis in Californië.

Het hondje werd overgedragen aan de politie, waar agenten Opie’s microchip konden uitlezen. Daaruit bleek dat het hondje dus uit Californië kwam. Zijn baasje werd gecontacteerd, maar die geloofde haar oren niet toen ze hoorde wat ze hoorde. Ze dacht eerst dat het om een grapje ging, maar dat bleek toch niet zo te zijn. “Ik dacht dat het hem nooit kon zijn”, zegt het baasje tegen LA Times. “Ik begon te huilen. Ik kon niet geloven dat hij het echt was.”

Inmiddels zijn de twee weer herenigd.


(foto: Facebook - DuPage County Animal Services)

Ontdek meer