Ed Sheeran blijft muziek maken: niet schuldig aan plagiaat

Karen Luiken-05 mei 2023 om 07:11- Foto:

Reuters

Ed Sheeran is niet schuldig bevonden aan plagiaat met zijn nummer ‘Thinking Out Loud’. En da’s maar goed ook, want als de rechter anders had besloten, zou de zanger misschien stoppen met het maken van muziek.

‘Thinking Out Loud’ zou te veel lijken op het nummer ‘Let’s Get It On’, dat tientallen jaren werd geschreven door Marvin Gaye en Ed Townsend. Nabestaanden van de laatstgenoemde artiest stapten naar de rechter en eisten een schadevergoeding.

Die krijgen ze niet. Ed heeft altijd ontkend elementen van ‘Let’s Get It On’ in zijn nummer zou hebben gestopt en daar is de rechtbank het nu mee eens. De jury zegt dat de nabestaanden niet hebben aangetoond dat er plagiaat is gepleegd.

Eerder zei Ed al dat als hij wél schuldig zou worden bevonden, hij wilde stoppen met het maken van muziek. “Als dat gebeurt, ben ik klaar. Ik stop. Ik vind het echt beledigend om mijn hele leven hard te werken als artiest en songwriter en dat iemand dat zomaar van mij zou afpakken”, zei hij in de rechtbank.

Simon Cowell reageert op beschuldigingen rond dood Liam Payne

Chelsy Vanlerberghe-26 november 2025 om 10:49

Simon Cowell ligt opnieuw onder vuur nu sommige mensen beweren dat hij een rol speelde in de stress waarmee Liam Payne kampte. In de 'Rolling Stone Music Now'-podcast reageert hij voor het eerst zelf.

“Ik lees dat soort dingen niet, want je martelt jezelf alleen maar,” zegt Cowell. “Het idee dat je verantwoordelijk bent voor iemands leven, tien jaar nadat je iemand hebt getekend? Dat kan gewoon niet.”

Cowell ontmoette Liam voor het eerst via 'The X Factor'. Twee jaar later zette hij hem samen met Harry Styles, Louis Tomlinson, Zayn Malik en Niall Horan in One Direction. Met strakke tourschema’s, interviews en amper pauzes kreeg de band het zwaar te verduren. Louis Tomlinson erkende eerder aan 'The Independent' dat het leven in 1D “extreem intens” was. “We hadden te weinig dagen vrij", zei hij. “Maar ik geef niemand de schuld voor mijn ervaring.”

Volgens Cowell kwam Paynes dood in oktober 2024 hard binnen. Hij zag Liam een jaar eerder nog, bij hem thuis. “Hij leek echt in een goeie plek. We hadden het over onze kinderen. Ik zei hem dat muziek niet zijn hele leven hoefde te zijn en dat hij ook andere passies mocht zoeken.”

Cowell sprak recent ook met Paynes ouders, Geoff en Karen. “Ze vertelden dat hij nog altijd trots was op wat hij had bereikt”, zegt hij.

Liam Payne overleed op 31-jarige leeftijd na een val van een hotelbalkon in Buenos Aires. In zijn toxicologierapport stonden sporen van alcohol, cocaïne en antidepressiva.

Cowell blijft achter met een vraag die moeilijk loslaat: “Wat zou er gebeurd zijn als Liam nooit in de band had gezeten?”

'Mormon Wive' Jessi dropt juicy verhaal achter Demi’s ‘Fruity Pebbles’-moment

Chelsy Vanlerberghe-26 november 2025 om 10:08

In 'Secret Lives of Mormon Wives' krijgen we elke aflevering een blik in het leven van de MomTok-crew uit Utah: religieuze roots, explosieve vriendschappen en vooral héél veel drama. Maar wat er deze week gebeurde tussen Jessi Ngatikaura en Demi Engemann? Dat is messy, zelfs voor hun standaard.

Demi gooide eerst olie op het vuur door op Instagram te insinueren dat de realityshow “meer gescript is dan mensen denken”. Jessi reageerde meteen dat Demi zichzelf gewoon script en dat de rest van de cast wél real is.

Maar het werd pas echt spicy toen Demi op TikTok nog wat sneren uitdeelde. Dat was het moment waarop Jessi besloot om het grootste mysterie van seizoen 1 eindelijk te onthullen: wat betekent ‘Fruity Pebbles’?

Volgens Jessi?
Het zou gaan om een NSFW kink-moment tussen Demi en haar man Bret waarbij, in haar woorden, “Grandpa Bret haar plas drinkt alsof het dirty soda”. Internet = ontploft.

Demi dropt daarop een lange Instagramstory: het was “eenmalig, privé en consensueel”, en ze deelde het “in vertrouwen met Jessi, twee jaar geleden”. Ze vindt het vooral verdacht dat Jessi dit nu pas naar buiten brengt, net nu Jessi’s affaire met ‘Vanderpump Villa’-ster Marciano Brunette the talk of the town is.

Jessi schiet terug dat ze niets verbergt en noemt Demi’s statement “een PR-tekstje”. Volgens haar is Demi degene die dingen onder de mat veegt.

En jawel, Marciano mengt zich óók nog even. In een podcast liet hij vallen dat hij “altijd gevoelens voor Jessi had” en “wou dat hij haar eerst had gekozen”. Niet ideaal voor iemand die al midden in twee ruzies zit, maar de man leeft duidelijk voor chaos.

Het ‘Fruity Pebbles’-verhaal, dat ooit begon als een awkward moment tussen Demi en Whitney (die haar toen een doos Fruity Pebbles cadeau deed), is nu uitgegroeid tot één van de grootste MomTok-plottwists.

En alsof dat nog niet genoeg is: Hulu heeft nét aangekondigd dat er een vierde seizoen aankomt. eDit verhaal is dus allesbehalve voorbij.

Ontdek meer