Vijf standjes voor mannen met een kleine piemel

Maxine Decaluwé-28 maart 2023 om 13:00

Ooit al gehoord van de uitdrukking ‘less is more’? Wel, weet dan dat grote piemels niet per se beter zijn. Als je seks hebt met iemand die gevoelig is, werkt zo’n grote penislengte zelfs averechts. Dus hé, je piemel mag er zijn! Het gaat niet om de lengte, maar wel hoe je de seks aanpakt.

Eerst en vooral moet je weten dat de G-spot zich ongeveer vijf centimeter diep bevindt. De kans is dus groot dat je bescheiden piemel er makkelijk bij kan. We steken je nog een handje toe en zetten speciaal voor jou enkele standjes op een rijtje, die ook bij een kleiner formaat ideaal zijn:

Missionaris
Hierbij is wel één belangrijke regel: zowel top als bottom moeten hun steentje bijdragen. De bottom-persoon kruist de benen boven de top-persoon. Zo wordt de opening nauwer en voelt de vrouw je penis extra goed.

Doggy
Een belangrijke tip hierbij is om de benen dicht bij elkaar houden in plaats van wijd te spreiden. Het zorgt voor gespannen spieren, waardoor de stoten extra voelbaar zijn. Grr!

Butterfly
Tijdens deze houding ligt je partner op de rug met de benen in de lucht. Jij zit op je knieën, wat ervoor zorgt dat je diep kan gaan. Tip: Gekruiste benen leveren extra stimulatie op.

Pile Driver
Als je het correct uitvoert, kan je met deze positie ongetwijfeld het diepste gaan. Je partner leunt met de schouders op bed, met de heupen omhoog. Jijzelf ‘squat’ er als het ware boven en rust met je ellebogen op de benen van je bedpartner. Je neemt een soort zithouding aan en penetreert zo verticaal.

Anaal
Durf je het aan? Wees maar zeker dat dit standje met een kleinere pik makkelijker gaat. Naast genot zorgt het ook voor wat extra spanning. Rawtch, tiger!

Dus mannen, iets kleinere piemels staan niet gelijk aan minder goede bedprestaties. Don't judge a cock by its size!

Waarom de menselijke penis eigenlijk best 'saai' is

Simon Smetryns-01 december 2025 om 15:27

Michelle Spear, professor anatomie aan de University of Bristol, legt uit dat de menselijke penis, vergeleken met de rest van het dierenrijk, eigenlijk behoorlijk 'conservatief' is. Terwijl eenden een kurkentrekker-vorm hebben, katten met spines zitten en sommige zeediertjes een penis hebben die meermaals hun lichaamslengte is, blijft het bij mensen allemaal redelijk… standaard. Maar dat is niet per se slecht nieuws.

In plaats van stekels en bizarre vormen, hebben menselijke penissen extreem veel zenuwuiteinden, waardoor ze gevoeliger zijn voor subtiele bewegingen, druk en interactie met een partner. Volgens de professor wijst dat op een evolutie van pure 'competitie' naar meer connectie, vertrouwen en samenwerking in bed. De menselijke penis is dus niet alleen een 'reproductie-tool', maar ook een belangrijk deel van intimiteit en langdurige relaties.

Kortom: geen tentakel-penis of kurkentrekker nodig, een 'conservatief' exemplaar blijkt meer dan genoeg.

ITG vraagt campagne voor PrEP-pil nu hiv-cijfers blijven stijgen

Simon Smetryns-01 december 2025 om 13:41

Het Instituut voor Tropische Geneeskunde (ITG) vraagt een nieuwe campagne met doelgroepgerichte info over PrEP, de pil die hiv-besmetting kan voorkomen. Het aantal nieuwe hiv-diagnoses stijgt in België nu al vier jaar op rij, terwijl er wél goede middelen bestaan zoals condooms, testen en PrEP. Toch kennen veel mensen PrEP niet, of zien ze zichzelf niet als iemand die risico loopt, bijvoorbeeld mannen die zich als hetero zien of jongeren voor wie hiv “iets van vroeger” lijkt. Ook schaamte, angst voor oordeel, prijs en het feit dat niet elke huisarts er spontaan over begint, blijven grote drempels.

Samen met Domus Medica, UZ Gent en Sensoa schuift het ITG daarom een reeks aanbevelingen naar voren: maak PrEP zichtbaarder, geef huisartsen een actievere rol en zorg dat meer mensen weten dat zij in aanmerking komen.

Heb je vragen over seks, soa’s of PrEP? Praat met je huisarts, een hiv-referentiecentrum of check de info op Sensoa.

Ontdek meer