Bella Ramsey blijft Ellie spelen ondanks tijdssprong in 'The Last of Us'

Karen Luiken-16 maart 2023 om 07:22

Het eerste seizoen van ‘The Last of Us’ zit erop. Het is nu wachten op het tweede seizoen, dat wederom gebaseerd zal zijn op het gelijknamige videospel. Daarin wordt een flinke tijdssprong van vijf jaar gemaakt en die zal ook in de serie te zien zijn. Maar dat betekent gelukkig niet dat de rol van Ellie door een andere (lees: oudere) actrice gespeeld zal worden. Bella Ramsey blijft.

Craig Mazin en Neil Druckmann, de makers van ‘The Last of Us’, hebben tijdens een persconferentie verzekerd dat Ellie-actrice Bella Ramsey niet wordt vervangen door een iemand anders. “Ze was zeventien toen ze bij ons kwam. Nu is ze negentien, wat trouwens ook de leeftijd is van Ellie in het tweede deel”, zegt Craig, die daar nog aan toevoegt dat het tweede seizoen er anders uit zal zien dan in het spel. “Soms zal het radicaal anders zijn, soms zijn de veranderingen nauwelijks zichtbaar. Maar dat het anders gaat zijn staat vast. Het zal niet precies zijn zoals het spel, het wordt een show die Neill en ik willen maken. En dat doen we met Bella.”

Zijn partner in crime Neil vult hem aan. “De enige optie waarmee we ooit zouden overwegen om Bella te vervangen, is als zij zegt dat ze niet meer met ons wil werken. En zelfs dan weet ik niet of we haar laten gaan. We kunnen haar nog steeds dwingen om terug te komen”, klinkt het lachend.

Noteer deze data voor het einde van ‘Stranger Things’

Simon Smetryns-01 december 2025 om 11:11

De eerste vier afleveringen van seizoen 5 van ‘Stranger Things’ staan sinds 26 november op Netflix. Het slothoofdstuk is dus officieel begonnen. Wil je het vervolg meteen kunnen bingen, dan zijn er twee data die je sowieso in je agenda moet zetten.

  • Volume 2 (afleveringen 5 t.e.m. 7) dropt wereldwijd op 25 december, wat bij ons neerkomt op Tweede Kerstdag, 26 december 2025, in de vroege uurtjes.
  • De allerlaatste, extra lange finale-aflevering verschijnt op 31 december in de VS en is bij ons op Nieuwjaarsdag, 1 januari 2026, te zien.

De afleveringen komen bij ons ’s nachts online (ongeveer rond 2u), dus je kan kiezen: nachtuil-modus aan, of brak in bed kijken op 1 januari.

Hoe dan ook: Kerst, Nieuwjaar én Hawkins in één pakket: je eindejaarsplanning is basically geregeld.

Dit moet je weten over De Warmste Week 2025

Simon Smetryns-01 december 2025 om 10:56

De Warmste Week verhuist dit jaar naar het Cosmogolempark in Genk, waar Eva De Roo, Manu Van Acker, Dries Lenaerts en Kawtar Ehlalouch vanaf donderdag 18 december zeven dagen lang non-stop radio en tv maken. Vanuit Het Warmste Huis draaien ze aangevraagde platen voor iedereen die onzichtbaar ziek is en voor iedereen die mee vlamt met acties. Elke avond zijn er De Warmste Optredens op het dak, met onder andere Dikke, Milk Inc., Zwangere Guy, Bazart en Pommelien Thijs.

Niels Destadsbader bundelt alle hoogtepunten elke avond in ‘De Warmste Dag’ op VRT 1 en VRT MAX, zodat je niks hoeft te missen. Op de site zelf wordt extra ingezet op toegankelijkheid, met een prikkelarme ruimte, VGT-tolken en technologische ondersteuning voor wie dat nodig heeft. Zelf meedoen? Je kan acties opzetten, Vlammetjes kopen en je favoriete plaat aanvragen via dewarmsteweek.be.

En voor wie nu al in kerstmodus zit: op VRT MAX kan je Het Warmste Haardvuur laten knetteren op de achtergrond – ideaal om te studeren alsof je niet gewoon uitkijkt naar Genk.

Ontdek meer