Proces Sanda Dia terug van start

Dieter Blarinckx-13 maart 2023 om 17:02

Het sleept al jaren aan, maar nu schiet het proces rond Sanda Dia eindelijk terug in gang. Na vier jaar wordt het onderzoek immers verdergezet.

De 20-jarige student Sanda Dia overleed op 7 december 2018 na een extreme studentendoop van de club Reuzegom. Hij kreeg liters alcohol en visolie binnen, terwijl hij urenlang in een put met ijskoud water stond. Enkele dagen later overleed hij.

De clubleden van Reuzegom moeten zich nu - na vier jaar - gaan verantwoorden bij de rechtbank. Officieel worden ze nu alle 18 vervolgd voor het opzettelijk toedienen van schadelijke stoffen met de dood tot gevolg, mensonterende behandeling, schuldig verzuim en onopzettelijke doding. Er hangt een celstraf van meerdere jaren boven het hoofd.

“Als het Antwerpse hof van beroep beslist dat het over de hele doop kan oordelen, dan kunnen de betrokken partijen nadien geen beroep in eerste aanleg meer aantekenen, maar kunnen ze alleen nog naar het Hof van Cassatie stappen. Als het hof het standpunt van de familie niet volgt, dan wordt het dossier weer overgemaakt aan de rechter in Hasselt en gaat het proces daar voort”, klinkt het nu bij VRT Nieuws.

Hopelijk kan de familie van Sanda Dia dit vreselijke hoofdstuk nu snel afsluiten.

ZEB en Rock Werchter droppen limited collectie voor 50 jaar RW

Chelsy Vanlerberghe-06 mei 2025 om 14:55

Rock Werchter bestaat 50 jaar en dat wordt niet alleen muzikaal, maar ook in stijl gevierd. Samen met ZEB brengt het festival een tijdelijke kledingcollectie uit, geïnspireerd op een halve eeuw festivalgeschiedenis.

De collectie werd in samenwerking met het team van Rock Werchter ontworpen. De inspiratie? 50 jaar Rock Werchter symboliek, met een vleugje seventies nostalgia. Denk aan retro T-shirts en een mix van de RW-logo’s doorheen de jaren, hoodies met de festivalbandjes van vorige edities in de kap verwerkt, sweaters met de namen van de podia of een shirt met het iconische bijtje. De collectie slaat een brug tussen toen en nu: een ode aan het Rock Werchter van vroeger, maar vooral gemaakt voor de festivalganger van vandaag.

Wie een stukje Rock Werchter wil dragen – letterlijk – moet er snel bij zijn. Dit zijn echte limited edition items.

De limited collectie is vanaf woensdag 7 mei te koop in geselecteerde ZEB-winkels en online. Ga je zelf naar Rock Werchter? Dan kan je ook terecht in de ZEB pop-up op het festivalterrein, van 3 tot en met 6 juli.

VUB breekt wereldrecord met alcoholvrije cantus

Chelsy Vanlerberghe-02 mei 2025 om 10:27

Cantus zonder kater? Aan de VUB kan het. Op dinsdagavond 29 april schreven 327 studenten geschiedenis met de grootste alcoholvrije cantus ooit – en dat is officieel een wereldrecord. Daarmee verbreken ze het vorige record van 270 deelnemers.

Geen pintjes, wel sfeer. De avond startte rond 17u met speeches van rector Jan Danckaert en ex-premier Alexander De Croo, en ging tot iets na 20u vol zang, verbondenheid en studentikoze vibes. Volgens studente Stefanie Mulder zat de sfeer zelfs beter dan bij de ‘gewone’ edities: “In vorige alcoholedities verliezen we een ritme na een half uur en nu blijft iedereen nog meezingen.”

De cantus maakt deel uit van het middelenbeleid van de VUB, dat studenten wil sensibiliseren rond alcohol en andere middelen. De universiteit werkte dat beleid uit samen met studenten, met als doel: een veilige omgeving waar gezonde keuzes vanzelfsprekend zijn.

“Studentikoos zijn hoeft niet per se met alcohol te gaan”, zegt Katia Smirnova, Coördinator Studentenleven. “We willen laten zien dat feesten zonder alcohol even leuk kan zijn, en tegelijk de drempel verlagen voor studenten die zich niet comfortabel voelen bij een typische cantus.”

Ontdek meer