Dag en nacht gamen. Veel studenten doen het veel liever dan met de neus in de studieboeken zitten. Als dit ook voor jou gelt, dan is Campus De Ham in Mechelen aanstaande vrijdag your place to be. Daar organiseert de opleiding Media en Entertainment Business van Thomas More het allereerste LAN- en gamingevent.
Tijdens het evenement, dat bedoeld is voor studenten en medewerkers van Thomas More, wordt er 26 uur nonstop gegamed. De deelnemers sluiten hun computer aan op een bekabeld netwerk om zo met meerdere personen te kunnen gamen, voor de fun of in toernooivorm.
De deelnemers betalen vijf euro voor een tafel en een zitplaats, waarvan er één euro naar Gamers Care gaat, een initiatief van de Vlaamse streamers- en gamingcommunity, waarbij geld wordt ingezameld ten voordele van Kom op tegen Kanker. Gewoon de sfeer komen opsnuiven kan ook. De inkom is gratis. Er zijn drank- en snackstandjes en randanimatie voorzien.
Aan het evenement werken de Belgian Student League, de studentvereniging SIN en de dienst Studentvoorzieningen mee, net als de nieuwe opleiding E-sportmanager, een keuzetraject van Sport- en Cultuurmanagement. "E-sport is een nog jong economisch vakgebied", zegt docent Bart Van Eemeren. "In onze opleiding word je een allround sportmanager met een specialisatie in de e-sportsector. Die sector zit eigenlijk tussen de sport- en de entertainmentindustrie in, maar ze groeit exponentieel. De vraag naar goed opgeleide specialisten is dan ook groot. Onze studenten zijn eigenlijk pioniers op hun terrein. Ze leren teams en topsporters managen, maar ook sponsordeals sluiten en tornooien en evenementen als deze organiseren."
Het zogenoemde Gamefest begint vrijdag om 14.00 uur en duurt tot zaterdag 18.00 uur.
Op Erfgoeddag kan je ontsnappen aan de saaie zondag met… een jezuïeten-escaperoom
Op zoek naar een originele activiteit op Erfgoeddag? In Antwerpen duik je dit jaar letterlijk de kelder in voor een mysterieus avontuur bij het Ruusbroecgenootschap (UAntwerpen). Daar wacht een gloednieuwe escaperoom op je, helemaal in het teken van een verdwenen jezuïet.
Het klinkt als een Netflixplot, maar het is écht: in de archieven van het Ruusbroecgenootschap werd een koffer ontdekt van een zekere pater Ernest Viator. Nog nooit van gehoord? Dat dachten ze daar dus ook. En dat is exact waar jij in het spel komt: op zondag 27 april kan je als jonge speurneus proberen te achterhalen wie Ernest was, waarom hij verdween én wat het Vaticaan ermee te maken heeft.
De escaperoom werd gebouwd met authentiek materiaal uit de collectie van het genootschap en zit boordevol puzzels, raadsels en verborgen documenten. Alles speelt zich af in de kelder van het gebouw en past helemaal binnen het ‘Game On’-thema van Erfgoeddag.
Ben je tussen 9 en 11? Dan mag je samen met een volwassene codes proberen te kraken. Ben je 12 tot 15 jaar? Dan kan je met een team van vijf vrienden de uitdaging zelfstandig aangaan. Deelname is gratis, maar reserveren is een must via uantwerpen.be/escaperoom.
Locatie: Grote Kauwenberg 34, 2000 Antwerpen
Tijd: zondag 27 april, van 10u tot 16u15
Op 1 mei wordt de sporthal van het Leonardo College Denderleeuw omgetoverd tot een glow-in-the-dark voetbaltoernooi. Zestien teams zullen die dag alles geven in korte, maar krachtige matchen van 2 x 8 minuten.
Inschrijven kan intussen niet meer, maar dat betekent niet dat jij er niet bij moet zijn. Want dit event draait niet alleen om goals maken, maar ook om sfeer meepakken.
Pannavoetbal, tafelvoetbal, beerpong, snacks, drankjes én een publiek dat mee beslist wie de beste speler wordt van het toernooi: je gaat je niet vervelen. Of je nu komt supporteren voor je besties of gewoon komt chillen: zet 1 mei maar in je agenda.
De matchen duren twee keer acht minuten en het eerste fluitsignaal klinkt om 13u. De finale wordt rond 21u15 gespeeld – en geloof ons: daar wil je bij zijn.
De locatie? Leonardo College, Nieuwstraat 1 in Denderleeuw. Vlot bereikbaar met het openbaar vervoer, gratis parking, kleedkamers met douches – alles wat je nodig hebt. See you there!
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 27/04 Lizzo
- 29/04 Nour Daghbouj
- 30/04 Gal Gadot
- 01/05 Charli D'Amelio
- 02/05 David Beckham