Al 11,6 miljoen ingezameld voor actie 1212

Dieter Blarinckx-07 maart 2023 om 17:02

België zet alles op alles om de slachtoffers van de hevige aardbevingen in Syrië en Turkije te steunen. De volledige teller staat momenteel zelfs al op 11,6 miljoen euro. En daar kan alleen nog maar bijkomen.

Begin deze week werd er maar liefst 1,8 miljoen euro ingezameld tijdens de grote inzamelactie van verschillende Belgische radiozenders. Tel die 1,8 miljoen op bij de andere bedragen die ondertussen werden ingezameld en zo komen we toch al op een mooi en indrukwekkend bedrag van 11,6 miljoen euro.

Verschillende Vlaamse artiesten zongen ook het benefietnummer ‘People Help the People’ in, waarvan de opbrengst ook integraal naar de actie 1212 zal gaan. Beluister het nummer hieronder!

Doneren kan nog steeds via de website 1212.be

'Vampire Diaries'-actrice Kat Graham verwacht eerste kindje

Chelsy Vanlerberghe-03 december 2025 om 13:27

Kat Graham, aka Bonnie Bennett voor iedereen die The Vampire Diaries religieus heeft gebinged, heeft groot niews gedeeld: ze is in verwachting van haar eerste kindje. De 36-jarige actrice dropte het nieuws op Instagram met een reeks zachte, dromerige foto’s, haar babybuik front and center.

“We’re having a baby!!!” schreef ze bij de post. Haar man Bryant Wood reageerde meteen: “We are ready!”

De aankondiging komt een paar weken nadat Kat en Bryant hun tweede huwelijksceremonie vierden. Het koppel trouwde oorspronkelijk al in 2023 tijdens een mini-ceremonie in Los Angeles, maar gaf elkaar dit najaar opnieuw het jawoord met familie en vrienden erbij. De twee kennen elkaar al jaren en waren eerst beste vrienden voor ze een koppel werden. Een naam of due date heeft het koppel nog niet gedeeld.

Jong & oud breien massaal 'snoeshoezen' voor een gsm-vrije kerst

Chelsy Vanlerberghe-02 december 2025 om 10:13

Tijdens de feestdagen je gsm wegleggen? Volgens jongerennetwerk Kamino kan dat nét iets makkelijker met een ‘snoeshoes’: een wollen zakje waarin je twee smartphones tegelijk stopt zodat niemand nog zit te scrollen tijdens het familiediner. Het initiatief startte deze ochtend in Don Bosco Brussel, waar leerlingen van het eerste tot zesde middelbaar samen hun breinaalden bovenhaalden.

Belgen spenderen gemiddeld 3 uur per dag op hun smartphone, en vooral tijdens kerst merkt Kamino dat die schermtijd soms de vibe breekt. “Met de snoeshoezen willen we die ‘verloren’ schermtijd terugwinnen en omzetten in tijd voor elkaar”, zegt directeur Sofi Van Ussel.

Het idee is verrassend simpel: een bol wol, wat breinaalden en je hebt het perfecte kerstcadeautje voor je familie, je vrienden of zelfs je lief. En ja, breien is blijkbaar terug helemaal in. Niet als ‘granny hobby’, maar als low-key ontspanning tijdens blokpauzes of op kot.

Ook woonzorgcentra springen mee op de trend. Curando organiseert de komende weken breimomenten waar jongeren samen met bewoners snoeshoezen maken. “Tijd is het mooiste cadeau dat je elkaar kan geven", klinkt het daar.

Zelf eentje maken? Op de website van Kamino staan patronen én een stap-voor-stapvideo. Het ideale excuus om tijdens de feestdagen even van je scherm te gaan en wél met elkaar bezig te zijn.

Ontdek meer