De beruchte voormalige filmproducer Harvey Weinstein krijgt nog eens 16 jaar celstraf bij op zijn gewone straf. Die extra straf komt er nadat hij ook nog eens schuldig blijkt aan een verkrachting van een fotomodel en actrice.
Harvey Weinstein krijgt 16 jaar cel bij
British GQ
Harvey Weinstein zit momenteel een celstraf uit van 23 jaar. Die werd hem opgelegd door de rechtbank van New York. Maar nu krijgt hij dus ook nog eens 16 jaar bij door de rechtbank van Los Angeles. Hij krijgt die 16 jaar bij voor de verkrachting van een fotomodel en actrice in een hotel. De feiten dateren van een Italiaans filmfestival in 2013 in Beverly Hills.
Sinds 2020 zit Weinstein achter de tralies na het ontploffen van de hele #MeToo-beweging. Hij was toen schuldig bevonden aan verkrachting en seksuele aanranding van een productie-assistente in 2006 en een actrice in 2013.
De voorbije jaren hebben al bijna 90 vrouwen klacht neergelegd tegen de voormalige en machtige producer. Met de totale straf van 39 jaar, én daarnaast zijn leeftijd van 70, wil dat zeggen dat Weinstein levenslang in de gevangenis zal blijven.
Vijftig unieke sporten komen samen op één plek. Over drie dagen, op 13 juli, opent er in Gent een nieuwe vestiging van Sparkx. Het wordt de grootste van Europa.
Sparkx had al een vestiging in Hasselt, maar nu komt er dus ook eentje in Gent bij. Het gaat om een gebouw van 4.800 vierkante meter groot, met daarin vijftig verschillende sporten, waaronder motorracen, ijshockey en paardrijden. Je kunt er floorball spelen, pickleball, Japans trefbal, snowboarden, racen, basketballen, ijshockeyen, en ga zo nog maar even door.
De sporten zijn voor iedereen geschikt, jong of oud, beperking of geen beperking. Er wordt in het park speciale aandacht besteed aan exclusief sporten met de allereerste rolstoelrace van België en een virtuele versie van boccia (een soort petanque) voor mensen met een fysieke beperking.
“Met het nieuwe sportpretpark is Gent nog meer sportstad. De attracties zijn niet alleen innovatief, maar ook inclusief”, zegt Mathias De Clerq, burgemeester van Gent. “Leeftijd of beperking vormen geen belemmering om samen te sporten. Zo hebben we het graag in Gent.”
De nieuwe Sparkx-vestiging opent op 13 juli zijn deuren en zal de hele zomervakantie alle dagen geopend zijn. Op vrijdagen wordt de komende weken een avondconcept getest en is de boel tot 22.00 uur geopend. Op zaterdag kun je tot 20.00 uur terecht, op zondag tot 18.00 uur en alle overige dagen tot 19.00 uur.
Waar je vroeger alleen Barbies had met slanke lichamen, blauwe ogen en blonde haren, zijn ze tegenwoordig steeds inclusiever. Eerder werden er al poppen met een beperking of curves gelanceerd, en nu komt daar ook een eerste variant bij met diabetes type 1.
Omdat je lichaam stopt met het aanmaken van eigen insuline als je kampt met diabetes type 1, draagt de nieuwe Barbie een glucosemeter en insulinepomp om haar middel. Met de pop willen de makers aan kinderen laten zien dat het leven met deze aandoening geen problemen met zich mee hoeft te nemen en dat je met diabetes type 1 nog net zo levendig en bevredigend kan leven als iemand zonder deze aandoening.
"Barbie helpt de vroege perceptie van kinderen over de wereld te vormen, en door medische aandoeningen zoals diabetes type 1 te weerspiegelen, zorgen we ervoor dat meer kinderen zichzelf kunnen herkennen”, zegt Krista Berger, senior vice-president van Barbie.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 14/07 Flo Windey
- 14/07 Oliver Symons
- 15/07 Jade Anna
- 15/07 Kobe Peeters
- 16/07 Marthe De Pillecyn