Shocking: vrouw valt te pletter in Disneyland

Dieter Blarinckx-19 februari 2023 om 17:04

Het Disneyland Resort in Anaheim (Californië) werd afgelopen weekend opgeschrikt door een onverwachte dood van een vrouwelijke bezoeker. Ze stortte te pletter nadat ze viel van een parkeertoren.

De vrouw in kwestie viel zaterdagavond rond 18u50 van de Mickey and Friends-parkeertoren. Ze werd meteen overgebracht naar het ziekenhuis, maar overleed niet veel later aan haar verwondingen. Dat nieuws werd bekendgemaakt door CBS News en inmiddels ook bevestigd door The Walt Disney Company.

Meer details over dit tragische ongeval zijn er momenteel nog niet.

Het is niet de eerste keer dat die bekende parkeergarage in verband wordt gesteld met dergelijke tragische feiten. In december 2022 pleegde een mannelijke bezoeker zelfmoord door van de toren te springen.

Wie vragen heeft rond zelfdoding, kan terecht op de Zelfmoordlijn via het gratis nummer 1813 of op zelfmoord1813.be.

Mini-Vlammetje van De Warmste Week maakt het onzichtbare zichtbaar

Chelsy Vanlerberghe-04 november 2025 om 12:38

De Warmste Week draait dit jaar rond mensen die onzichtbaar ziek zijn: van chronische pijn tot mentale problemen die je niet aan de buitenkant ziet. Want wat je niet ziet, wordt vaak niet begrepen. Om dat thema kracht bij te zetten, kan je vanaf nu niet één, maar twee vlammetjes dragen: het klassieke Vlammetje én het Mini-Vlammetje. Dat laatste staat symbool voor onzichtbare ziektes en is een teken van erkenning en verbondenheid.

Het Vlammetjesduo kost 5 euro en is verkrijgbaar via dewarmsteweek.be of bij KBC. Wie wil, kan extra vlammetjes toevoegen voor 5 euro per stuk, een sleutelhanger scoren voor 7 euro of een omkeerbare Warmste Knuffel voor 12 euro. De opbrengst gaat naar 220 projecten die mensen met onzichtbare ziektes steunen.

Ook op tv krijgt het thema een gezicht. Siska Schoeters presenteert vier speciale afleveringen van 'Durf te vragen', waarin onder anderen Bart Tommelein, Slongs, Hans Van Nuffel en Elisabeth Lucie Baeten open praten over hun ziekte. “Ik ben blij dat we bijdragen aan meer begrip voor dingen waar we eigenlijk te weinig over weten”, zegt Siska.

Daarnaast presenteert Niels Destadsbader elke dag een live show vanuit Genk. Hij steekt op 18 december de vlam aan en sluit De Warmste Week af op kerstavond. “Het thema ligt me nauw aan het hart", vertelt Niels. “Mijn mama heeft fibromyalgie, een ziekte die je niet ziet, maar waar ze elke dag last van heeft.”

De Warmste Week vindt plaats van 18 tot en met 24 december in het Cosmogolempark in Genk en is te volgen op VRT 1, Studio Brussel, MNM, Ketnet en VRT MAX.

Haten jij en je bff dezelfde mensen? Dat is goed nieuws voor jullie vriendschap!

Karen Luiken-28 oktober 2025 om 11:21- Foto:

Photo by Ben White on Unsplash

Het is natuurlijk logisch dat het hebben van dezelfde interesses een vriendschap hechter kan maken. Maar wist je dat het haten van dezelfde mensen ook voor een betere band kan zorgen? Onderzoek heeft het bewezen.

Er zijn verschillende onderzoeken naar dit onderwerp gedaan en daaruit is elke keer gebleken dat het klopt. Bij twee studies rapporteerden deelnemers dat zij met hun beste vrienden vaker negatief praten over andere mensen dan positief.

Bij een ander experiment werden onbekende mensen aan elkaar gelinkt. De personen die dezelfde negatieve mening over een derde persoon hadden, voelden een sterkere band met elkaar dan de personen die een positieve mening over een derde persoon hadden.

Hoewel het misschien slecht klinkt, ontstaan veel vriendschappen met een gedeelde negatieve mening. Pas daarna wordt de band verder en dieper opgebouwd op basis van gedeelde normen en waarden.

Ontdek meer