Disney viert jubileum tijdens de Super Bowl

Karen Luiken-13 februari 2023 om 07:31- Foto:

Disney

Disney heeft iets te vieren dit jaar. Op 16 oktober 2023 bestaat het bedrijf honderd jaar en om bij dat moment stil te staan, zijn fans en makers gisteren tijdens de Super Bowl geëerd met een speciale spot.

De video bevat scènes uit iconische films, series, theaterproducties en themaparken van Disney. “Terwijl we onze historische 100ste verjaardag vieren, is het opmerkelijk om terug te kijken naar Walt Disney zijn nalatenschap en zijn medogenloze streven naar uitmuntendheid, die het bedrijf tot op de dag van vandaag nog steeds voortbrengt”, zo klinkt het Disney-CEO Bob Iger.

De grote baas van het bedrijf is dankbaar voor alle fans over de hele wereld. "Disney100 vertegenwoordigt een viering van al onze fans en families, onze storytellers en creatieve visionairs. Hun talenten en verbeelding hebben deze magische momenten gecreëerd, die Disney zo'n blijvend deel van onze wereldwijde cultuur maken."

Overal ter wereld wordt het honderdjarige bestaan gevierd en dat betekent dat we ook in Europa allerlei leuke evenementen kunnen verwachten. Denk aan tentoonstellingen, een heuse pop-up ervaring en allerlei exclusieve activiteiten in Disneyland Parijs.

Lewis Capaldi verrast fans met nieuwe muziek

Karen Luiken-27 juni 2025 om 08:35- Foto:

© Joel Hoylaerts

Na een lange afwezigheid is Lewis Capaldi weer terug. De zanger, die een pauze nam om zich op zijn gezondheid te focussen, heeft vandaag een nieuw liedje uitgebracht.

Lewis kondigde in 2023 aan dat hij er even tussenuit ging omdat het niet goed ging met zijn gezondheid. Hij heeft Gilles de la Tourette en de klachten daarvan werden steeds erger. Ook kampte hij met mentale klachten.

De rust lijkt te hebben geholpen, want Lewis is back on track en heeft zelfs al nieuwe muziek uitgebracht. Vandaag verscheen het nummer ‘Survive’, de opvolger van het liedje ‘Strangers’, dat anderhalf jaar geleden verscheen.

Het lijkt erop dat de muzikale comeback hier niet bij blijft. Volgens geruchten zal Lewis dit jaar op het Britse muziekfestival Glastonbury staan.

Disney geeft groen licht voor 'Lilo & Stitch 2' na overdonderend succes van remake

Nico De Greef-26 juni 2025 om 19:25

Goed nieuws voor fans van Lilo & Stitch: na het overdonderende success van de live-action remake (die je nog steeds in de bioscoop kan gaan bewonderen!) heeft Disney vandaag onverwachts aangekondigd dat er al wordt gewerkt aan een vervolgfilm.

Disney deelde dat heuglijke nieuws op 26 juni, ook wel bekend als '626 Day', een verwijzing naar het genetische experiment Stitch. In een kort filmpje dat op sociale media werd gedeeld, is te zien hoe de chaotische Stitch in zijn roze strandbuggy roekeloos rondrijd op het terrein van Disney's meest bekend opnamestudio in Californië. De slipsporen die hij achterlaat onthullen dat 'Lilo & Stitch 2' officieel in aantocht is.

Erg leuk nieuws dus voor Lilo & Stitch-fans, maar ook niet echt verbazingwekkend. De remake, waarvan het totale kostenplaatje om en bij de 100 miljoen dollar bedroeg, heeft op moment van schrijven al maar liefst meer dan 900 miljoen dollar (oftewel: 780 miljoen euro) opgebracht aan de wereldwijde box office. Met andere woorden: de film is een groot succes!

Waar het verhaal van de sequel om zal draaien blijft momenteel nog een groot vraagteken. Al zijn er wel een aantal opties mogelijk. De originele animatiefilm uit 2002 kreeg namelijk maar liefst 3 vervolgen: in 2003 bracht Disney Stitch! The Movie uit, gevolgd door Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch in 2005 en Leroy & Stitch in 2006. Ook een televisieserie werd uitgebracht waarin de overige 625 neefjes en nichtjes van Stitch, waaronder het fan-favoriete experiment bekend als Angel, de hoofdrol spelen.

Ontdek meer