Miss België Chayenne Van Aarle reageert na autocrash

Joyce Vander Auwera-08 februari 2023 om 21:35

Miss België Chayenne Van Aarle (23) reageert voor het eerst sinds haar ernstig auto-ongeluk van dinsdag. Toen reed ze op de E17 richting Antwerpen met hoge snelheid in op een vertragende vrachtwagen vlak voor de afrit Kruibeke. Chayenne raakte gekneld en kon pas na meer dan een half uur bevrijd worden uit het wrak.

Ze verkeerde in levensgevaar, maar ligt nu bij bewustzijn op intensieve zorgen. “Ik heb veel hoofdpijn, maar al bij al gaat het goed met mij", staat te lezen in Het Nieuwsblad. De lichamelijke schade valt gezien de ernst van het ongeluk nog mee: een hersenschudding, een paar sneeën in het gezicht, enkele gekneusde wervels, gekneusde longen en een blauw oog.

Ze heeft veel geluk gehad, dat bevestigen ook de foto's van het ongeval. Dat beseft Chayenne: “Het is een mirakel dat ik er zo licht vanaf gekomen ben.”

De precieze omstandigheden van het ongeval worden nog onderzocht. “Ik ben heel spiritueel, dus ik ben van mening dat alles met een reden gebeurt. Mijn ongeval is een les voor mij en anderen: hou controle over je balans. Want als je gestrest of vermoeid in de auto zit, is dat even gevaarlijk als op je gsm zitten of rijden onder invloed.”

Niet meer overslapen met nieuwe iPhone-wekkerfunctie

Joyce Vander Auwera-27 oktober 2025 om 11:00

Iedereen doet het weleens: je wekker gaat, je tikt op ‘stop’ en vijf minuten later lig je opnieuw knock-out. Apple wil daar nu iets aan doen. Met de nieuwe iOS-update verandert de wekkerfunctie op je iPhone, zodat je minder snel weer indommelt.

Met de nieuwste iOS 26.1-update verandert Apple hoe je je wekker uitzet. De vertrouwde stopknop werkt straks niet meer met één snelle tik. In plaats daarvan moet je over het scherm swipen om het alarm te stoppen.

Klinkt klein, maar het is een slimme zet. Door die extra beweging word je automatisch iets alerter, waardoor de kans kleiner wordt dat je weer in slaap valt. De sluimerknop blijft wel hetzelfde: één tik en je krijgt nog even uitstel.

Volgens Apple zorgt de verandering ervoor dat de wekker bewuster wordt uitgezet: letterlijk. Je moet wakker genoeg zijn om te swipen, wat je brein helpt opstarten. Minder kans dus op verslapen of het per ongeluk uitschakelen van je alarm.

De update iOS 26.1 wordt uitgerold op maandag 27 oktober om 19.00 uur (deze avond). Vanaf dat moment kun je de vernieuwde wekkerfunctie meteen gebruiken. En er is nog meer goed nieuws: Apple Intelligence wordt tegelijk ook in het Nederlands beschikbaar. Handig voor wie AI en Siri graag in eigen taal gebruikt.

Regelmatig bezoekje aan zelfde bar is goed voor je gezondheid

Karen Luiken-26 oktober 2025 om 08:07- Foto:

Photo by JC Gellidon on Unsplash

Komen jij en je vrienden regelmatig bij dezelfde bar? Good for you. Uit onderzoek is namelijk gebleken dat dit goed kan zijn voor je gezondheid.

En nee, dan hebben we het niet over de hoeveelheid bier die je in die bar drinkt, maar om de gezelligheid. Wetenschappers van Oxford University hebben ontdekt dat mannen die regelmatig met dezelfde vrienden naar dezelfde bar gaan, een betere gezondheid rapporteren. Verder werkt het ook mee aan de levenstevredenheid en over de band die je met je vrienden hebt.

Dat komt allemaal door de regelmatigheid van de kleinschalige sociale interacties die je tijdens een frequent bezoekje aan je stamkroeg hebt. Denk aan gedeelde grappen, bekende gezichten en terugkerende gesprekken. Ze zijn allemaal heel bevorderlijk voor jou en je maten.

Ontdek meer