In aanloop naar de jaarlijkse uitreiking van The Game Awards, beter bekend als de Oscars voor videogames, heeft de organisatie achter het evenement onlangs bekendgemaakt welke games van het afgelopen jaar kans maken op een award(s). Koplopers dit jaar zijn 'God of War Ragnarök' van Santa Monica Studio en 'Elden Ring' van de Japanse ontwikkelaar FromSoftware.
In de nacht van 8 op 9 december vinden The Game Awards 2022 plaats en zullen er naar jaarlijkse traditie tal van awards worden uitgereikt in meer dan 30 categorieën. Zo zal er onder meer beslecht worden wie de beste actiegame van het jaar in handen heeft en wie er de beste soundtrack heeft afgeleverd.
Maar de belangrijkste prijs om binnen te slepen is uiteraard die van Game of the Year, welke wordt uitgereikt aan een game die op alle vlakken weet uit te blinken. Ook dit jaar werden er zes titels verkozen door een jury bestaande uit meer dan honderd media en die elk dus een even grote kans maken om te winnen. Deze titels zijn:
- A Plague Tale: Requiem
- Elden Ring
- God of War Ragnarök
- Horizon: Forbidden West
- STRAY
- Xenoblade Chronicles 3
Over iets minder dan twee weken wordt in het Microsoft Theater in Los Angeles onthuld wie er naar huis gaat met de felbegeerde award. Stemmen op je favoriet kan nog tot en met 8 december via de officiële website.
Ontsnappen uit zinkende Titanic: PlayStation kondigt nieuw spel aan
PlayStation komt volgens recente geruchten met een nieuw simulatiespel waarmee je de angstaanjagende Titanic-ramp kunt beleven. De game moet in 2026 verschijnen.
In het spel ga je terug naar 14 april 1912, de dag dat de Titanic zonk. Je trekt je terug in je hut en wordt uren later wakker geschud als het schip tegen een enorme ijsberg botst. Daarna gaat het van kwaad tot erger. ‘Terwijl de ijskoude Noord-Atlantische wateren de romp doorbreken, bestuur je een nauwkeurig nagebouwde Titanic in een wanhopige race tegen de klok, het stijgende water en de fysica van een schip van 52.000 ton dat ten onder gaat in de diepte’, zo klinkt het in een beschrijving.
Het spel bevat allerlei authentieke details en geeft jou als speler écht het gevoel dat je op de Titanic zit. Je moet vastzittende deuren forceren, puin opruimen, door kantelende gangen klimmen en allerlei puzzels oplossen. ‘Heb jij het in je om de beroemdste schipbreuk uit de geschiedenis te overleven? Of word je een ziel die opgeëist wordt door de ijzige diepten? De klok tikt. Het water stijgt. Jouw beslissingen bepalen je lot’, gaat de beschrijving verder.
De Nintendo Switch 2 is nog maar net uit en nu al een gigantisch succes. In vier dagen gingen er wereldwijd meer dan 3,5 miljoen exemplaren over de toonbank. Daarmee is het de snelst verkopende Nintendo-console ooit.
Wat maakt ‘m zo populair? De Switch 2 is duidelijk een upgrade: groter scherm (1080p of 4K op tv), sterkere prestaties en nieuwe magnetische Joy-Con 2-controllers die zelfs muisbesturing aankunnen. Maar dé opvallendste nieuwigheid is GameChat, een ingebouwde videochatfunctie waarmee je samen kan gamen én tegelijk je gezicht laten zien – alsof je met je vrienden in dezelfde kamer zit.
Tegelijk met de console verscheen ook ‘Mario Kart World’, waarin je letterlijk overal kan racen: door steden, woestijnen én zelfs over de oceaan. Voor het eerst kan je met 24 spelers tegelijk racen. En op 17 juli volgt nog een klepper: ‘Donkey Kong Bananza’, een nieuwe 3D-platformer exclusief voor Switch 2.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 29/06 Nathan Vandergunst/Acid
- 29/06 Camila Mendes
- 01/07 Veerle Dejaeger
- 01/07 Nathan Bouts
- 02/07 Margot Robbie