Docent ontslagen na 'aanstootgevende' TikTok-filmpjes

Karen Luiken-20 oktober 2022 om 11:56

Een docent van de Arteveldehogeschool in Gent is deze week ontslagen. Reden volgens hem? Zijn TikTok-account. Frank D’Hanis deelt regelmatig filmpjes met seksueel getinte grappen.

De docent geeft toe dat hij content maakt met soms grove grappen. Maar, zo vertelt hij volgens Het Nieuwsblad, dat doet hij niet om anderen te kwetsen. “Wel omdat ik thema’s als anale seks uit de taboesfeer wil halen. Als biseksuele man ben ik al te vaak met discriminatie en onverdraagzaamheid geconfronteerd. Noem het een poging tot verbinding in een wereld die dezer dagen zo gepolariseerd is.”

De filmpjes worden duizenden keren bekeken, maar toch is de Arteveldehogeschool er niet blij mee. Frank D’Hanis kreeg volgens De Standaard vorige week een mailtje met een uitnodiging voor een gesprek met de directie. Afgelopen maandag werd hij ontslagen.

“Mijn ontslag leek al een uitgemaakte zaak. Mocht ik nu echt haatdragende boodschappen verkondigen, dan zou ik het begrijpen en aanvaarden. Dat was hier niet het geval”, aldus de docent. “Misschien vinden sommigen mijn humor aanstootgevend, maar niet iedereen.”

Zuhal Demir wil harde aanpak na Pano: “Professoren staan niet boven de wet”

Chelsy Vanlerberghe-13 november 2025 om 10:50- Foto:

Pano

De Pano-reportage van VRT NWS doet de discussie over grensoverschrijdend gedrag aan Vlaamse universiteiten weer oplaaien. Volgens Vlaams minister van Onderwijs Zuhal Demir (N-VA) tonen de nieuwe getuigenissen aan dat universiteiten het probleem nog altijd niet onder controle hebben. “Professoren staan niet boven de wet”, zei ze in De Ochtend op Radio 1.

Drie jaar nadat Pano al aantoonde dat Vlaamse universiteiten te laks omgaan met grensoverschrijdend gedrag, blijkt dat er amper iets veranderd is. Verschillende uniefs pasten hun procedures aan, maar in de praktijk blijven zware straffen uitzonderlijk.

Demir wil binnen de zes maanden een volledige doorlichting van alle tuchtprocedures aan universiteiten en hogescholen. Ze sluit daarbij een onafhankelijk tuchtorgaan niet uit, zeker omdat interne procedures vaak jaren aanslepen en opvallend milde straffen opleveren. In de reportage krijgt een UGent-professor die schuldig werd bevonden aan fraude én grensoverschrijdend gedrag bijvoorbeeld slechts een graadverlaging. “Dat roept vragen op”, zegt Demir.

Opvallend: ook nieuwe rectoren, zoals Jan Danckaert (VUB) en Petra De Sutter (UGent), geven in de reportage toe dat er iets moet veranderen. Ze staan open voor een extern orgaan dat sneller en objectiever kan optreden.

CD&V vraagt ondertussen een hoorzitting in het Vlaams Parlement om te bekijken wat er de voorbije twee jaar wél veranderd is.

De Vlaamse Vereniging van Studenten (VVS) reageert scherp bij VRT NWS. Volgens hen “staat veilig studeren in gevaar”. Ze willen drie dingen: meer transparantie na meldingen, onafhankelijke behandeling van klachten én inspraak van studenten bij het beleid rond grensoverschrijdend gedrag.

Onderzoek ontdekt: Hitler had genetische aandoening die micro-penis kan veroorzaken

Chelsy Vanlerberghe-13 november 2025 om 10:42

Een nieuw DNA-onderzoek rond Adolf Hitler zorgt voor heel wat ophef. Voor een Channel 4-documentaire, ‘Hitler’s DNA: Blueprint of a Dictator’, analyseerden wetenschappers een bloedvlek op de sofa waarop de dictator in 1945 stierf. Die analyse wijst erop dat Hitler mogelijk Kallmann-syndroom had, een genetische aandoening die kan leiden tot lagere testosteronspiegels, niet-ingedaalde teelballen en zelfs een micro-penis.

Professor Turi King, gespecialiseerd in oude en forensische DNA-analyse, vertelt dat het onderzoek “bijna zeker” bevestigt dat Hitler slechts één teelbal had, een gerucht dat al jarenlang circuleerde. “De resultaten wijzen op Kallmann-syndroom. Als Hitler zélf naar dit DNA had gekeken zoals hij naar anderen keek, had hij zichzelf waarschijnlijk naar de gaskamers gestuurd", zegt ze.

Maar er kwam meer naar boven: de genetische profielen tonen ook een hoge aanleg voor autisme, schizofrenie en bipolaire stoornis. De makers benadrukken wel dat deze scores geen diagnoses zijn, maar wel een verhoogde genetische gevoeligheid tonen.

Volgens historicus Alex Kay kan het syndroom mogelijk ook verklaren waarom Hitler zijn hele leven moeite had met intimiteit en ongemakkelijk was in het gezelschap van vrouwen: “Niemand kon dat ooit echt plaatsen, maar dit onderzoek zou eindelijk een antwoord kunnen geven.”

De documentaire ontkracht ondertussen ook de theorie dat Hitler Joodse voorouders had. Iets wat al jaren onderwerp was van speculatie.

Ontdek meer