Het is weer zover: een nieuwe editie van FACTS staat voor de deur. Aanstaande zaterdag en zondag kun je jezelf onderdompelen in de wondere wereld van films, series en games tijdens het grootste comic con-festival van België. Vijf redenen waarom je daarbij moet zijn.
Voor ieder wat wils
Of je nou een diehard fans bent van films, van series of van games, op FACTS is er voor ieder wat wils. Van een spellenspektakel tot een gaming hall en van cosplay-activiteiten tot een heuse fan village: je vindt het komend weekend allemaal in de Flanders Expo in Gent.
Bekende acteurs
Verschillende bekende acteurs komen naar FACTS om hun fans te ontmoeten. De gastenlijst bestaat dit keer uit ‘The 100’-ster Eliza Taylor, ‘The Lord of the Rings’-acteur Billy Boyd, ‘Harry Potter’-bekendheid Alfred Enoch, ‘Cobra Kai’-gezichten Xolo Maridueña en Gianni DeCenzo en ‘Once Upon a Time’-favorite Colin O’Donoghue. Ze staan open voor vragen van fans, meet & greets, het maken van selfies en het zetten van handtekeningen.
Artiesten
Naast acteurs reizen er zaterdag en zondag ook allerlei artiesten af naar Gent. Internationale stripsterren, wereldberoemde internetartiesten, maar ook lokale ontwerpers komen langs. Enkele voorbeelden zijn Ian Boothby van ‘The Simpsons’, Michael Cho van Marvel, Glenn Fabry van ‘Thor’ en Dave Johnson van ‘Deadpool’.
Cosplay
Uiteraard wordt er ook gedacht aan fans van Cosplay. Speciaal voor hen heeft de organisatie van FACTS namen geboekt als Libs Cosplay, Macky Cosplay, Ceniki Cosplay, Storm Cosplay en Snek Cosplay. Verder prijkt ook de naam van MochiChuu op de gastenlijst, een belangrijk figuur in de cosplaywereld. Ze verwierf haar bekendheid in Italië, maar is inmiddels ook geliefd in de rest van Europa en zelfs in Amerika.
The Geek Market
The Geek Market is een plek op FACTS waar je honderden kraampjes kunt vinden. De een bericht op bordspellen of boeken, de ander op strips of merchandise. Waar je hart ook naar verlangt, op deze plek kom je het ongetwijfeld tegen. Honger gekregen van al dat gesnuffel? Ook aan de lege maag en dorstige keeltjes wordt gedacht!
Klik hier voor alle andere activiteiten van FACTS.
Goed nieuws voor wie naast een ticket greep: er zijn extra plekken vrijgekomen voor het Belgisch Kampioenschap Beerpong! De organisatie voegt 10 extra poules toe, goed voor 40 bijkomende plekken, wat de teller op 168 teams zet.
Die extra plaatsen zijn in eerste instantie voorbehouden voor mensen die zich eerder op de reservelijst zetten. Sta je daar nog niet op? Dan is dit hét moment om actie te ondernemen: via dit formulier maak je nog kans om je in te schrijven.
Het BK Beerpong, ook wel Beats n’ Bots, gaat door op zaterdag 6 september in Lichtervelde, en is véél meer dan een simpel toernooi. Denk: festivalvibes, optredens, een gratis camping en een koelkast vol pinten. Vrijdagavond is er een pre-party met Preuteleute, op zaterdag knallen onder meer Wim Soutaer, TLP en Sabrina’s Feestje het weekend in gang.
Wat krijg je per teamticket (2 personen)?
- Je plek in het toernooi
- Twee festivaltickets
- Gratis camping van vrijdag t.e.m. zondag
- Een royale voorraad bier
TAGMAG is trouwens opnieuw partner van het event, en we doen zelf ook mee. Wie weet staan we binnenkort wel tegenover je aan de tafel. Tot op het veld! Schrijf je hier snel in mocht je dat nog niet gedaan hebben.
Sunset Festival keert terug! Op zaterdag 20 september zak je met duizenden anderen af naar De Lilse Bergen voor een van de laatste grote festivals van het seizoen. Denk: muziek, een gouden zonsondergang en een affiche die stevig binnenkomt.
Voor deze editie haalt Sunset opnieuw enkele vaste waarden én nieuwe namen naar het podium. Verwacht sets van onder andere Coone, Michael Amani, Mark With a K & MC Chucky, Ronny Retro en Outsiders, maar ook artiesten als 5NAPBACK, Averix, Bassbrain, Breaze, Karakals, Klugt, Miss Puss, Pat B, Reeze, Stanne en Voltrack tekenen present. Feestje verzekerd, dus.
Sunset Festival wordt dé zomerafsluiter in het midden van de natuur. De locatie; een recreatiedomein met zandstrand en water, zorgt voor een unieke setting, en met slechts één festivaldag haal je er alles uit.
Tickets zijn vanaf nu verkrijgbaar via sunsetfestival.be! See you there?
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 14/07 Flo Windey
- 14/07 Oliver Symons
- 15/07 Jade Anna
- 15/07 Kobe Peeters
- 16/07 Marthe De Pillecyn