De Vlaamse online video awards keren terug

Karen Luiken-18 oktober 2022 om 15:35

De Jamies zijn terug. Voor de derde keer worden tijdens Filmfestival Oostende de Vlaamse online video awards uitgereikt voor de meest populaire online videomakers van het afgelopen jaar.

Vlaamse creatievelingen die goede content hebben gemaakt op YouTube, TikTok, Twitch en Instagram maken kans op de awards. Het maakt niet uit wie hun publiek is of aan welk genre ze zich vasthouden: iedereen kan genomineerd worden. Door wie? Hun grootste fans.

Bij de Jamies worden videomakers in dertien verschillende categorieën genomineerd. Vlog, Fictie, Lifestyle, Dans & Muziek, Comedy, Videograaf, Opkomend Talent en Explainer zijn er daar acht van. Verder is er ook een Kastiop Award voor gamestreaming, waarmee YouTuber Kastiop wordt geëerd die in 2020 het leven liet.

Nieuwe categorieën dit jaar zijn Organisatie of Bedrijf, Sociaalste Creator, Quarter Life Achievement en Nimcel. Laatstgenoemde staat voor niche internet micro celebrity. “Dat zijn makers die heel veel volgers hebben op bijvoorbeeld TikTok, maar niet binnen een specifiek genre vallen en niet bekend zijn in de mainstream media”, legt creatief directeur Hannes Coudenys uit.

Verder stemt het publiek ook nog op ‘De beste content creator van het jaar’ en ‘De beste video van het jaar’. Beide publieksprijzen werden vorig jaar in ontvangst genomen door Acid. De categorieën Organisatie of Bedrijf, Opkomend Talent, Videograaf en Sociaalste Creator worden door de jury gekozen. Voor de andere categorieën buigt de vakjury zich samen met het publiek over de winnaars.

Stemmen kan tot en met zondag 6 november via de website van De Jamies. De winnaars worden op woensdag 1 februari bekendgemaakt tijdens Filmfestival Oostende.

Opnames 'Emily in Paris' hervat na sterfgeval op de set

Karen Luiken-24 augustus 2025 om 12:09

De opnames van ‘Emily in Paris’ zijn weer hervat nadat er deze week een crewlid van de serie in elkaar zakte en stierf. Zaterdag, twee dagen na het incident, zijn verschillende castleden gespot tijdens opnames in Venetië. Dat meldt People.

Assistent-regisseur Diego Borella zakte donderdag in elkaar op de set in een hotel in Venetië. Er is nog geprobeerd om hem te reanimeren, maar hulp mocht niet meer baten. Het crewlid overleed waarschijnlijk aan een hartaanval.

Kort na het incident zijn de opnames van het vijfde seizoen tijdelijk stilgelegd. Maar zaterdag draaiden de camera’s alweer. People meldt dat hoofdrolspeelsters Lily Collins en haar medespelers Eugenio Franceschini, Ashley Park en Paul Forman zaterdag op de set zijn gezien in Venetië.

Het vijfde seizoen van 'Emily in Paris' wordt in drie verschillende plaatsen opgenomen. Naast Venetië vinden er ook opnames plaats in Rome en Parijs.

De nieuwe afleveringen verschijnen vanaf 18 december op Netflix.

Ook geen vervroegde vrijlating voor Lyle Menendez

Karen Luiken-24 augustus 2025 om 11:53

Net als zijn broer Erik wordt ook Lyle Menendez niet vervroegd vrijgelaten. Dat is deze week gebleken. Beide mannen zitten een levenslange gevangenisstraf uit voor de moord op hun ouders.

Erik en Lyle werden in 1996 veroordeeld voor het doodschieten van hun ouders in 1989. Ze kregen allebei een levenslange gevangenisstraf, maar die werd in mei van dit jaar omgezet naar een celstraf van minstens 50 jaar. Met als gevolg dat ze in aanmerking kwamen voor vervroegde vrijlating, waar ze vervolgens allebei een verzoek voor indienden.

Afgelopen donderdag werd de zaak van Erik beoordeeld, maar de commissie vond dat hij nog steeds een gevaar voor de samenleving vormt en besloot hem daarom geen vervroegde vrijlating te geven. Een dag later kreeg zijn broer Lyle datzelfde oordeel. Ze mogen over drie jaar weer een nieuw verzoek indienen voor vervroegde vrijlating.

Ontdek meer