UAntwerpen is een inzamelactie gestart voor menstruatiemateriaal. Om menstruatiearmoede tegen te gaan, maar ook om het taboe rond menstruatie onder de aandacht te brengen.
UAntwerpen zet zich in tegen menstruatiearmoede
Op alle campussen van UAntwerpen staan vanaf vandaag inzamelpunten. Daar kan men tampons, inlegkruisjes en maandverband doneren. De producten worden verdeeld over verschillende mandjes op de scholen, die vervolgens gratis gebruikt kunnen worden door studenten of andere mensen die het nodig hebben.
“We rekenen op de solidariteit en beleefdheid van de passanten om alleen mee te nemen wat ze op dat moment nodig hebben”, zegt Sanne Joostens, coördinator van de Sociale Dienst. “Omdat we de producten zo openlijk tonen, hopen we ook het taboe rond menstruatie wat te doorbreken.”
De inzamelactie is een eerste stap in een groter structureel plan om aan alle toiletten op alle campussen een mandje te voorzien met menstruatieproducten voor zij die deze niet kunnen betalen, of ze simpelweg zijn vergeten.
Imke Courtois krijgt als eerste de titel van erebachelor aan Hogeschool PXL
Imke Courtois mag zich sinds kort de allereerste erebachelor van Hogeschool PXL noemen. De Limburgse voetbalanalist, auteur en ex-topsporter krijgt de eretitel voor haar maatschappelijk engagement, haar indrukwekkend leertraject én de sterke band die ze nog steeds heeft met de hogeschool.
Imke studeerde in 2009 af als bachelor in de ergotherapie aan PXL en behaalde er ook een bachelor en master in de revalidatiewetenschappen en kinesitherapie. Ondertussen is ze doctoraatsstudent, maar haar impact gaat veel verder dan de academische wereld.
Als voormalig Red Flame en sportcommentator bij de VRT, weet ze sportthema’s op een genuanceerde en toegankelijke manier te duiden. In haar boek ‘Gender Goals’ kaart ze thema’s aan die vaak onderbelicht blijven, zoals mentaal welzijn in de sport en gendergelijkheid in media en topsport.
Hogeschool PXL roemt haar om haar mix van inhoud, menselijkheid en maatschappelijke betrokkenheid: “Ze is precies het soort mens dat wij als hogeschool willen erkennen en vieren.”
Imke was in 2008 al het gezicht van een PXL-campagne en keerde in 2024 terug als ambassadrice. Wie weet staat ze binnenkort ook voor de klas. Eén ding is zeker: haar stem blijft hangen.
Robbe Keppens door Gent verkozen tot Student van het Jaar 2025
Robbe Keppens, masterstudent Electrical Engineering aan Universiteit Gent, mag zich officieel Student van het Jaar 2025 noemen. Als oprichter en voorzitter van Home Mundo, een studentenvereniging die internationale en Belgische studenten dichter bij elkaar brengt, maakte hij het verschil op en rond de campus.
Met tal van verbindende activiteiten zette Robbe het thema mentale gezondheid op de kaart. Ook op beleidsniveau liet hij zich horen, onder andere in de InterHomeRaad en de Sociale Raad, waar hij mee werkt aan beter huisvestings- en welzijnsbeleid. Daarnaast nam hij het voortouw in een duurzaamheidsenquête bij alle studentenverenigingen, om samen meer duurzame initiatieven op poten te zetten.
"Door zijn enthousiasme is Robbe zeer inspirerend en een voorbeeld voor hoe je als student ook het verschil kan maken," benadrukte Evita Willaert, schepen van Onderwijs.
Naast Robbe zette de jury ook twee laureaten in de bloemetjes. Kiara Vansimaeys kreeg erkenning voor haar sterke rol als voorzitter van de studentenraad van HOGENT, waar ze studentenparticipatie naar een hoger niveau tilde. Illia Galilpoor, student Geneeskunde, werd geprezen om zijn inzet voor inclusie en diversiteit, onder andere via een voorbereidingstraject voor het toelatingsexamen geneeskunde.
De prijs Student van het Jaar is een initiatief van Stad Gent en werd dit jaar voor de 21ste keer uitgereikt. Een mooie traditie die bewijst: studenten maken écht het verschil.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 08/07 Jaden Smith
- 10/07 Harper Beckham
- 10/07 Perrie Edwards
- 14/07 Oliver Symons
- 14/07 Flo Windey