Ben jij een eerstejaarsstudent of heb je al meerdere studiejaren er opzitten? De eerste weken school zijn altijd vermoeiend, daarom is een leuke citytrip in de herfstvakantie dé manier om even te ontspannen!
Leuke en betaalbare citytrips in de herfstvakantie
Valencia
Ben je het Belgische herfstweer al beu? Reis dan naar de gezellige Spaanse stad Valencia en geniet er van een paar zonnige daagjes. Dwaal rond in het historische centrum van Valencia en houdt een lunchpauze in één van de vele gezellige barretjes.
Of heb je zin in iets moderner? Breng dan zeker een bezoekje aan 'De stad van Kunst en Wetenschap', het is gelegen in het 9 kilometer lange park Turia. Je zal het zeker herkennen aan de futuristische witte gebouwen.
Even rust nodig? Ga dan wandelen in Park Turia of neem de Yego, een deelbrommer, naar het strand! Wil je gerust wat verder rijden? Dan kan je naar het Venetië van Valencia trekken, Port Saplaya is een kleine havenstad die bekend staat om zijn gezellige wandelroute langs het water.
Je vliegt in de herfstvakantie al voor €260 heen en weer naar Valencia en voor €110 kan je met twee personen 3 nachten heerlijk slapen in een hotelletje.
Istanbul
Zoek je het iets verder? Dan is Istanbul misschien wel iets voor jou! De Turkse stad zit vol met prachtige monumenten en gebouwen die je absoluut gezien moet hebben, denk maar aan de Hagia Sophia of de Blauwe Moskee. Probeer ook zeker te proeven van de Turkse cultuur, letterlijk dan. De eetcultuur van Istanbul is zeker en vast de moeite waard!
Na lekker te hebben gegeten is er niets leuker dan achterover hangen in de zetel en een goede film zien. Ruil je zetel om voor de cinemastoelen van Kadıköy Sineması, dat is één van de oudste cinema's van Istanbul.
Voor €220 heb je een retourvlucht van Dusseldorf naar Istanbul. En voor €93 slaap je met 2 personen drie nachten in een gezellig hotel.
Rome
Wie graag veel cultuur opsnuift, moet absoluut naar Rome gaan. Het Colloseum, de Trevifontein, het Pantheon, en nog zoveel meer. In deze Italiaanse stad kom je tijd en ogen tekort.
's Avonds kan je heerlijk nagenieten in één van de vele gezellige restaurantjes. Geniet van een overheerlijke pasta of pizza met daarbij een goed gevuld glas wijn. Maar opgepast want eens je de Italiaanse charmes hebt ontdekt, zal je niet meer willen terugkeren naar ons Belgenland!
Je vliegt al heen en weer naar Rome voor €210 en voor €200 logeer je in een hotelletje in het centrum met twee personen voor 3 nachten.
Parijs
Wil je op citytrip met je liefje? Dan moet je zeker en vast naar de stad van de liefde! De Franse stad staat bekend om zijn gezelligheid. Dwaal rond op de Champs-Elysée, neem een selfie bij de Eiffeltoren of laat je kunstzinnige ziel los in het Louvre.
Zoek 's avond een gezellig restaurantje uit waar je kan dineren bij kaarslicht, deel voor de romanticus in jou! Parijs is gelukkig ook niet al te ver, perfect voor de citytrippers die liever de trein of de auto nemen.
Voor slechts €85 kan je heen en weer met de trein naar Parijs en voor €146 logeer je drie nachten met twee personen in een hotel.
Vier internationale studenten ontdekken het Leuvense leven in 'Leuven Calling'
Wat gebeurt er als je vier internationale studenten loslaat in dé studentenstad van België? Dat ontdek je in ‘Leuven Calling’, de nieuwe vijfdelige docureeks op VRT MAX.
De KU Leuven verwelkomt elk jaar duizenden buitenlandse studenten, en dit academiejaar zijn dat er meer dan 10.000. Vier van hen nemen ons mee tijdens hun eerste vijftig dagen in België en dat levert herkenbare, grappige en soms ontroerende momenten op.
We volgen Giorgia (22) uit Italië, die haar perfectionisme probeert los te laten; Alba (21) uit Spanje, een future engineer met een zwak voor Harry Potter-gebouwen; Dimitrije (22) uit de VS, die tussen pintjes en cantussen balanceert; en Anchala (21) uit Australië, die het Europese studentenleven wil proeven tot de laatste minuut.
Van fakbar tot aula: ‘Leuven Calling’ toont hoe het voelt om ver van huis een nieuw leven op te bouwen. ‘Leuven Calling’ is vanaf vandaag te streamen op VRT MAX.
Hoe hard doet een wee nu écht pijn? Dat kan je zondag 23 november zelf ontdekken op Campus Geel, waar Thomas More en KU Leuven hun labo’s openstellen voor Dag van de Wetenschap.
Tussen 13u en 17u kan je een weeënsimulator uitproberen, virtuele patiënten verzorgen met een mixed-reality-bril en reanimeren op CPR-poppen die je genadeloos feedback geven.
In de labo’s duik je in ‘Chemie in geuren en kleuren’ of ga je full nerd in de 3D-printworkshop, waar je je eigen ontwerp maakt en ter plekke laat printen. Je ontdekt ook hoe gekweekte insecten in onze voedselketen belanden en wat microbiologen daar allemaal mee uitspoken.
Zin in iets meer drama? Dan kan je realistische nepwonden maken die je moeder gegarandeerd een hartverzakking bezorgen. Of je trekt een powersuit aan en voelt hoe je plots een soort low-budget superheld wordt.
Toegang is gratis, locatie is Campus Geel (Kleinhoefstraat 4). Jij moet alleen nog beslissen met welke science toy je eerst wil spelen.
Meer info op dagvandewetenschap.be.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 26/11 Rita Ora
- 29/11 Mathieu Terryn
- 30/11 DJ Louis XIV
- 02/12 DJ Like Mike
- 02/12 Charlie Puth