Vlaamse Katholieke Kerk zet zich open voor LGBTQ+-gemeenschap

Dieter Blarinckx-20 september 2022 om 17:19

De Katholieke Kerk in Vlaanderen heeft een belangrijk initiatief genomen: ze starten een aanspreekpunt voor de gelovige mensen uit de brede LGBTQ+-gemeenschap. Dat doen ze onder de noemer “Baanbrekend”.

Mensen uit de LGBTQ+-gemeenschap kunnen vanaf nu bij de Katholieke Kerk ook terecht met vragen over homoseksualiteit en geloof. Zo wil de Kerk dat deze mensen zich ook welkom voelen in het geloof. Maar dat is nog niet alles. Ook heeft het aanspreekpunt een gebedsdienst uitgewerkt voor holebi's die hun relatie willen laten bezegenen door de Kerk. Zie het een beetje als een huwelijk, maar dan niet écht. Het gaat eerder om een “goedkeuring van de relatie”.

"Het is de eerste keer dat de Vlaamse Kerk het signaal geeft aan holebi's dat ze welkom zijn zoals ze zijn, en dat ze oké zijn zoals ze zijn. We willen duidelijk maken dat we een gastvrije Kerk zijn, die niemand uitsluit", klinkt het bij de Vlaamse Katholieke Kerk.

Wat vind jij van het initiatief?

Kim Kardashian: “Ye dacht dat ik mijn overval had gefaket”

Chelsy Vanlerberghe-05 december 2025 om 11:04

In de nieuwste aflevering van ‘The Kardashians’ doet Kim Kardashian (45) een opvallende onthulling: Ye (48) geloofde haar in 2016 niet toen ze in Parijs werd beroofd. Volgens Kim zei hij zelfs dat ze de overval in scène had gezet voor de tv-show. "Dat was echt een mes in mijn hart", vertelt ze.

Kim getuigde dit jaar opnieuw in Parijs tijdens het proces tegen de daders. Ze werd destijds vastgebonden door gemaskerde mannen die miljoenen aan juwelen buitmaakten. Acht personen zijn intussen schuldig bevonden.

Dat het twijfelen niet alleen van buitenaf kwam, maar ook van haar eigen ex-man, blijft ze moeilijk vinden. “Je verwacht dat de persoon die je het best kent wéét hoe zwaar dit was.”

In de reeks vertelt Kim ook hoe ze haar kinderen probeert af te schermen van alle commotie rond hun vader. “Ze gaan ooit dingen zien, maar tot dan is het mijn job om hen te beschermen.”

'Juicequeen' Yvonne Coldeweijer stelt tv-show opnieuw uit

Chelsy Vanlerberghe-05 december 2025 om 10:43

Yvonne Coldeweijer, beter bekend als dé Juicequeen van Nederland, ziet haar nieuwe tv-programma ‘De Juice’ opnieuw uitgesteld worden.

Talpa bevestigt dat de lancering on hold staat. Een duidelijke reden krijgen we niet, maar dat er iets schuurt, is duidelijk: eindredacteur Eric de Munck stapte op omdat zijn “creatieve visie niet langer overeenkwam met die van Yvonne”.

En dat terwijl Coldeweijer net aan een grote comeback werkte. Ze stopte eerder met haar populaire Instagram-juicekanaal, waar honderdduizenden Nederlanders én Belgen dagelijks kwamen kijken voor celebrity-roddels, om ruimte te maken voor een nieuw hoofdstuk op tv. ‘De Juice’ moest een recht-voor-de-raap talkshow worden waar het belangrijkste entertainmentnieuws van de dag besproken wordt, zonder filter en met gasten die durven zeggen wat anderen fluisteren.

Maar die comeback laat nog even op zich wachten dus. Wordt vervolgd...

Ontdek meer