UAntwerpen heeft een Belgische primeur te pakken. Om aandacht te besteden aan het mentaal welzijn van de student, heeft de school in twee bibliotheken Mindfulnesten geïnstalleerd: geluidsdichte cabines waarin je je kunt terugtrekken voor het volgen van een meditatie.
UAntwerpen laat studenten mediteren in speciale cabines
In de Mindfulnesten kun je zelf een programma kiezen dat je wilt volgen. “Je kiest een lichtkleur en intensiteit, en kan luisteren naar serene soundscapes of een begeleide meditatie”, legt Pim van den Bos uit, bedenker van het concept. “Je kan ook gewoon in stilte zitten of zelfs even indommelen.”
De nesten zijn te vinden in de bibliotheken van de Stadscampus en van Campus Drie Eiken. Ze zijn voorzien van een geluidsdichte wand, een zitkussen, ergonomische stoel en een intern geluids- en lichtsysteem.
“In tijden waarin alsmaar meer studenten en medewerkers met stress en burn-out kampen, willen we hen momenten van rust en ontspanning gunnen en met de Mindfulnesten bijdragen aan hun welzijn en focus”, vertelt Veronique Rega van de Universiteitsbibliotheek.
Gent verscherpt controles op studenten die illegaal samenwonen
De stad Gent voert vanaf 1 januari 2026 gerichte controles in tegen studenten die illegaal een huis delen zonder er officieel gedomicilieerd te zijn. Volgens VRT NWS en Radio 2 wil het stadsbestuur zo de druk op de Gentse woningmarkt verlichten.
Studenten mogen enkel in een appartement of gezinswoning wonen als ze er ook gedomicilieerd zijn. Toch gebeurt dat vaak niet, waardoor veel grote huizen ingenomen worden door samenwonende studenten. Schepen van Stedenbouw Christophe Peeters (Voor Gent) benadrukt dat het tijd is om daar strenger op te letten: “We willen de appartementen en opgedeelde herenhuizen teruggeven aan gezinnen.”
Concreet zal de stad eigenaars aanschrijven van woningen waar niemand officieel ingeschreven staat. Als blijkt dat er toch studenten wonen, moeten zij vertrekken. De stad hoopt op die manier eigenaars te overtuigen om hun pand opnieuw te verhuren aan gezinnen.
De maatregel past in het bredere plan om de woningnood in Gent aan te pakken. Tegelijk worden er ook nieuwe studentencomplexen gebouwd zodat er wél voldoende plaatsen zijn voor kotstudenten.
Gent kondigde in 2022 al gelijkaardige controles aan, maar het is niet duidelijk hoeveel er toen effectief zijn uitgevoerd.
18-jarige verdachte aanslag De Wever volgt opleiding Defensie en Veiligheid
De 18-jarige A.E.J., die deze week werd opgepakt in het onderzoek naar een verijdelde aanslag op premier Bart De Wever, volgt de richting Defensie en Veiligheid aan het Sint-Norbertusinstituut in Antwerpen. Bij hem thuis werd een explosief gevonden, maar volgens zijn verklaring had dat te maken met een interesse die gelinkt is aan zijn opleiding.
De directie van de school reageert geschrokken. “Het gaat om iets dat zich in de privésfeer heeft afgespeeld,” zegt directrice Candide Behets aan Gazet van Antwerpen. “Onze school is niet bij het onderzoek betrokken. Donderdag is er wel een inspecteur van de politie langsgekomen die informatie over de leerling opvroeg, maar verder waren er geen controles van lockers of klassen.”
Volgens de directie was de jongen geen opvallende leerling. Hij zat in zijn laatste jaar en vertoonde geen probleemgedrag. Behets benadrukt dat de opleiding Defensie en Veiligheid enkel theoretisch omgaat met thema’s zoals explosieven. “Met wat wij aanleren, kan je zelf geen explosieven maken. Wat online te vinden is, gaat veel verder dan onze leerstof.”
Vrijdagochtend werd er een brief verstuurd naar ouders en leerlingen om de situatie toe te lichten. “Zij hebben evenveel vragen als wij. We krijgen onze informatie via de pers en werken volledig mee met het onderzoek.”
Ook de tweede verdachte, een23-jarige student Cybersecurity aan de AP Hogeschool, wordt gelinkt aan de zaak. De hogeschool laat weten dat ze niet op de zaak wil ingaan zolang het onderzoek loopt.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 13/10 Caleb McLaughlin
- 14/10 Usher
- 15/10 Ilias El Kostit
- 15/10 Ncuti Gatwa
- 17/10 Jaël Ost