Maxime Meiland over keerzijde van faam

Karen Luiken-14 september 2022 om 06:35

Bekend zijn is lang niet altijd even leuk. Maxime Meiland, die jaren geleden zowel in Nederland als Vlaanderen beroemd werd door het programma ‘Chateau Meiland’, weet dat als geen ander. Zij praat in een gesprek met Televizier over de nadelen van de faam.

Als Maxime alles terug zou kunnen draaien en nooit bekend zou zijn geworden, zou ze dat doen. “Mensen realiseren zich niet dat er een keerzijde is. Even snel anoniem over straat is er niet bij”, zegt ze. “Geen uitstapjes, geen weekend naar het strand met het gezin. Je bent heel beperkt in je leven.”

Hoewel ze ver is gekomen dankzij ‘Chateau Meiland’ en ze er zelfs haar kersverse man Leroy door leerde kennen, zou ze het niet erg vinden als het programma nooit bestaan had. “Ik vraag me weleens af, zou ik ‘Chateau Meiland’ gedaan hebben als ik van tevoren de impact had geweten? Misschien niet, al heeft het me natuurlijk ook ontzettend veel gebracht.”

Zien: Tom Waes schittert in nieuwe reeks 'Badgast'

Karen Luiken-25 november 2025 om 12:28

We krijgen er binnenkort een gloednieuwe fictiereeks bij: ‘Badgast’. Een spannende, tragikomische maar hartverwarmende serie met Tom Waes in de hoofdrol. En dít zijn de eerste beelden.

‘Badgast’ gaat over de gescheiden vader Vince en zijn tienerdochter Zoë, die voor het eerst sinds lange tijd samen op vakantie gaan naar het Nederlandse eiland Terschelling. De wat knullige Vince is een - op zijn minst gezegd niet zo succesvolle - gelukszoeker. Een onbeholpen vader die toch wil bewijzen dat hij de coole papa is, in de hoop de relatie met zijn dochter te herstellen. Maar dat is niet zo simpel op een plek waar de ‘eilanders’ toeristen steevast denigrerend ‘badgast’ noemen. Dat, en een hoop onderlinge problemen, geheimen en leugens, maken het Vince en Zoë heel moeilijk.

Tom Waes speelt de rol van vader Vince en de rol van dochter Zoë wordt vertolkt door Freya Van Campenhout. Andere castleden zijn Hannah van Lunteren, Anneke Blok, Ferdi Stofmeel, Werner Kolf, Jack Wouterse, Romijn Conen en Lotje van Lunteren.

‘Badgast’ is vanaf vrijdag 19 december volledig te zien via VRT MAX en vanaf zondagavond 4 januari ook elke zondag op VRT 1. In Nederland kunnen kijkers de serie zien via KRO-NCRV en NPO Start.

Dit zijn de genomineerden van de MIA's

Karen Luiken-25 november 2025 om 06:38

De nominaties voor de MIA’s, de Music Industry Awards, zijn bekend voor dit jaar. De grootste kanshebber is Pommelien Thijs, die maar liefst negen keer is genomineerd.

Tijdens de uitreiking van de MIA’s, die plaatsvindt op woensdag 4 februari in de ING Arena in Brussel, worden er elf publieksprijzen en zes sectorprijen uitgedeeld. Per categorie zijn vijf kanshebbers geselecteerd.

Pommelien maakt kans in vijf publieks- en vier sectorprijzen. Na haar zijn Zwangere Guy en Dressed Like Boys de grootste kanshebbers met respectievelijk zeven en zes nominaties. Metejoor heeft er vijf op zijn naam staan en Soulwax volgt met vier nominaties. Andere kanshebbers zijn onder anderen Amelie Lens, Red Sebastian, Uwse, Black Flower, Mentissa, Nina Kortekaas, Emmy d’Arc en DJ Licious.

Stemmen voor de publieksprijzen kan vanaf nu tot en met zondag 7 december via de website www.mias.be.

Ontdek meer