Nieuwe 'Thor'-film verboden in Arabische landen

Dieter Blarinckx-31 juli 2022 om 20:15

Wie al ging kijken naar het gloednieuwe avontuur van Thor in ‘Thor: Love and Thunder’, zal ongetwijfeld gemerkt hebben dat ze openlijk spreken (en grappen) over seksualiteit en genders. En net dat kan niet door de beugel in enkele conservatieve landen zoals de Arabische gebieden, Maleisië en China. Dus daar wordt de film zelfs niet meer uitgezonden in de bioscoop.

Meer in detail is deze vierde ‘Thor’-film is er verbannen vanwege enkele expliciete LGBTQ+-verwijzingen van actrice Tessa Thompson, die in de film duidelijk maakt dat ze verliefd geworden is op een andere vrouw. In de strikt Arabische landen kunnen ze hier natuurlijk niet mee lachen. Volgens hen willen ze zo de “deugdzame waarden van de samenleving beschermen”.

Het is niet de eerste keer dat dergelijke films van Disney gebannen worden. Zo ook met de nieuwe films van ‘Lightyear’, 'Doctor Strange in the Multiverse of Madness', en 'Eternals'.

Nieuwe beelden 'Lilo & Stitch' laten je snakken naar meer

Karen Luiken-10 mei 2025 om 12:46

Met nog een kleine twee weken te gaan voor de nieuwe live action-bewerking van ‘Lilo & Stitch’ in de bioscoop verschijnt, heeft Disney haar fans verrast met een nieuwe video. Niet eens een minuut aan kijkplezier, maar toch precies voldoende om je te laten snakken naar meer.

De live action-bewerking is gebaseerd op de originele ‘Lilo & Stitch’-film uit 2002. Het verhaal gaat over het eenzame Hawaïaanse meisje Lilo en Stitch, een voortvluchtige alien die haar helpt met het herstellen van haar gebroken familiebanden.

De hoofdrollen in de film zijn weggelegd voor Maia Kealoha, Sydney Elizabeth Agudong, Billy Magnussen, Tia Carrere, Hannah Waddingham, Chris Sanders, Courtney B. Vance en Zach Galifianakis.

‘Lilo & Stitch’ is vanaf 21 mei te zien in de Belgische zalen.

Op deze dag komt nieuwe 'Godzilla'-film uit

Karen Luiken-10 mei 2025 om 07:48

Ge-wel-dig nieuws over het nieuwste ‘Godzilla’-project. Filmstudio Warner Bros. heeft bekendgemaakt dat de productie van de nieuwste film ‘Godzilla x Kong: Supernova’ van start is gegaan en laat ook meteen weten op welke datum we die kunnen verwachten.

‘Godzilla x Kong: Supernova’ is het vervolg op ‘Godzilla x Kong: The New Empire’ uit 2024 en wordt alweer de zesde film in deze franchise. Hoewel er nog niet veel bekend is over het plot van de nieuwe film, werd onlangs wel al duidelijk dat er rollen zijn weggelegd voor de acteurs Dan Stevens en Sam Neill. De productie is van start gegaan.

En wanneer kunnen we het geheel in de bioscoop zien? Ook dat weten we inmiddels: 26 maart 2027. Nog even geduld dus!

Ontdek meer