WIN: 'Lightyear' goodies!

Lola Obasuyi Van Acker-22 juni 2022 om 14:00

Klaar om Buzz Lightyear te vergezellen op een spannende ruimtemissie? Dan rep je je best naar een bioscoop bij jou in de buurt want 'Lightyear' speelt vanaf nu in de Belgische zalen.

Disney en TAGMAG mogen een aantal leuke Lightyear goodiebags weggeven zodat je in stijl naar de nieuwste film kan gaan kijken! Wat zit er in de goodiebag? Een stijlvolle bomber jacket, een gezellig kussen van Sox, een pennenhouder, een sporttas, een bureaulamp, stickers en een Buzz-schrift.

Waag hier je kans! 🚀

Geen zin in de sportschool? Kijk gewoon horror!

Karen Luiken-05 november 2025 om 05:00

Geen zin om te sporten maar wil je wel calorieën verbranden? Plan een griezelig filmavondje in. Uit een kleinschalig onderzoek van de University of Westminster is gebleken dat je tijdens het kijken van een horrorfilm net zoveel calorieën kunt verbranden als tijdens een wandeling.

Voor het onderzoek moesten deelnemers naar een horrorfilm kijken terwijl hun hartslag, zuurstofinname en kooldioxide-uitstoot werden gemeten. En wat blijkt? Na negentig minuten naar een horrorfilm te hebben gekeken, kun je flink wat calorieën verliezen. Dat komt door de verhoogde hartslag die je vanwege de spanning kunt hebben, net zoals een adrenalineboost en stressgerelateerd energieverbruik.

Voor het onderzoek werden specifieke horrorfilms ingezet. Zo bleek dat mensen bij het zien van ‘The Shining’ zo’n 184 calorieën verbrandden, terwijl het bij kijkers van ‘Jaws’ om 161 calorieën en kijkers van ‘The Exorcist’ om 158 calorieën ging. Voor jouw beeldvorming: om 184 calorieën te verbranden moet je ongeveer 30 tot 35 minuten stevig wandelen.

Niks-doen is een officiële sport in Zuid-Korea

Karen Luiken-04 november 2025 om 06:49- Foto:

Photo by 8 verthing on Unsplash

Niet met je telefoon bezig zijn, niet eten en niet praten. In Zuid-Korea is het een officiële sport om niks te doen. Er wordt zelfs een hele wedstrijd voor georganiseerd.

De wedstrijd heet Space Out Competition en laat deelnemers samenkomen om negentig minuten niks te doen. En met niks bedoelen we ook echt niks. Het is zelfs niet toegestaan om in slaap te vallen.

Alle deelnemende kandidaten worden tijdens de competitie met een hartslagmeter beoordeeld op hoe kalm en stabiel hun hartslag blijft. Degene met de beste resultaten én de meeste stemmen van het toekijkende publiek, wint de wedstrijd.

Het initiatief werd in 2014 in het leven geroepen door de kunstenaar Woopsyang, die het lanceerde als een openbaar kunstproject om in te gaan op de intense werkcultuur van Zuid-Korea en om de mentale rust te bevorderen.

Ontdek meer