Student Kick-Off maakt line-up bekend

Karen Luiken-26 augustus 2021 om 09:02

Op woensdag 29 september is het eindelijk zover: de langverwachte 15de editie van Student Kick-Off. We hebben er een jaartje op moeten wachten, maar als je de line-up bekijkt was het het wachten meer dan waard!

Het festival zal weer plaatsvinden op het Sint-Pietersplein in Gent zoals alle andere jaren. De inkom bedraagt weer één euro en die opbrengst schenken ze integraal aan het goede doel.

Zoals elk jaar zijn er weer kleppers van formaat die het academiejaar samen met jullie komen inzetten. Dit jaar zijn dat namen zoals Cleymans & Van Geel, Regi, Metejoor, Jebroer, Omdat Het Kan Soundsystem ft. Average Rob, dj Michael Amani, de Bromeo's en nog zo veel meer! De volledige line-up kan je checken op hun site.

Tot dan!

Leuvense fakbar HDR mag 2 maanden geen meer muziek spelen

Chelsy Vanlerberghe-04 december 2025 om 09:49

Een fakbar zonder muziek voelt een beetje als een pint zonder prik, maar in Leuven is het binnenkort realiteit. HDR, de fakbar van de rechtenstudenten in de Tiensestraat, moet twee maanden lang de volumeknop volledig dichtdraaien. De politie zette hun muziekvergunning on hold tot 1 februari, nadat bleek dat er gesjoemeld was met de decibelmeter. Dat meldt VRT NWS.

Volgens de politie stond de muziek in de bar vaak luider dan de meter aangaf. In combinatie met een reeks klachten over geluidsoverlast was dat genoeg voor een stevige straf. De bar zelf reageert voorzichtig op sociale media en bevestigt dat ze de beslissing begrijpen, maar ze laten in het midden wat er precies met de geluidsmeter gebeurde.

HDR benadrukt wel dat het runnen van een fakbar geen easy job is. Geweld, diefstal en vandalisme zijn volgens hen wekelijks aan de orde. Vrijwilligers treden op als stewards, er werden geluidsdempende panelen geplaatst, geluidswerend glas in de achterdeur en zelfs een nieuwe muziekinstallatie aangeschaft om netjes onder de 95 decibel te blijven. Toch bleven de stadsmetingen problemen tonen.

Ook studentenkoepel LOKO springt in de bres voor de fakbars. Voorzitter Dora Leko zegt dat de cafés hard inzetten op een goeie relatie met de stad, KU Leuven en de buurt. En dat werkt: het aantal klachten neemt al jaren af. In 2023 waren het er nog 97, vorig jaar 84, bevestigt de Leuvense politie.

Toch blijft HDR met de gebakken peren zitten. De fakbar voelt zich machteloos, omdat veel van de overlast buiten hun muren ontstaat. Roepende studenten, nachtlawaai, wildplassen: dingen waar zij de schuld van krijgen, maar die niet altijd te controleren.

Ondertussen roept HDR studenten op om zich respectvol te gedragen en blijft de bar activiteiten organiseren, alleen dan zonder muziek.

Pommelien Thijs en Roxy Dekker op Werchter Boutique 2026

Chelsy Vanlerberghe-03 december 2025 om 15:38

Werchter Boutique pakt uit met twee nieuwe namen, en niet de minste. Pommelien Thijs en Roxy Dekker vervoegen op zaterdag 27 juni de line-up naast headliners Katy Perry en Pitbull. Een dagfestival met alleen maar popgiganten? Yes please.

Pommelien hoeft ondertussen geen introductie meer. Na ‘Per Ongeluk’, 12 MIA’s en een festivalzomer waarin ze zowat elke wei in België plat speelde, dropte ze dit najaar haar nieuwe album ‘Gedoe’. Ook Roxy Dekker is helemaal klaar om Werchter te claimen. D . Wie Roxy live al zag, weet: dit wordt dansen.

Tickets voor Werchter Boutique 2026 zijn nu te koop via ticketmaster.be. Een gewoon ticket kost 131 euro, de Golden Circle 184 euro. Omdat de overheid de btw op festivaltickets binnenkort mogelijk verdubbelt, kan de prijs later nog wijzigen. Wie safe wil spelen, koopt beter snel.

Ontdek meer