DOEN: Red Bull Zeepkistenrace

Sofie Verbeeck-01 juni 2022 om 12:30

Ben jij een echte snelheidsduivel en heb je altijd al eens je eigen vervoersmiddel willen bouwen? Dan is de Red Bull Zeepkistenrace zeker en vast iets voor jou! In deze knotsgekke wedstrijd maak jij kans om je technische skills en creatieve geest te testen.

Heb je al heel veel goesting om een zeepkist te bouwen, maar weet je totaal niet hoe dat moet? Hier vind je alles wat je nodig hebt om te beginnen met de bouw van je zeepkist. Van praktische info tot guidelines waaraan je zeepkist moet voldoen.

Als je ontwerp klaar is en je hebt aan alles gedacht, en dan bedoelen we vooral remmen, dan kan je het ontwerp indienen via RedBull.be/designNL. Tot en met 12 juni heb jij nog de tijd om de meest coole, gedurfde en stoerste creatie te bedenken!

Even geen inspiratie voor een leuk ontwerp? Drink dan een heerlijk verfrissende Red Bull en geef je zeepkist vleugels!

Mimi Webb komt naar Brussel met intieme 'Confessions'-show

Chelsy Vanlerberghe-12 juni 2025 om 13:26

Op zondag 5 oktober staat Mimi Webb in La Madeleine in Brussel. De Britse singer-songwriter komt langs met haar nieuwe ‘Confessions Tour’, naar aanleiding van haar tweede album dat op 12 september verschijnt.

Mimi Webb brak in 2021 door met de EP ‘Seven Shades of Heartbreak’, gevolgd door hits als ‘Good Without’ en ‘Dumb Love’. Haar debuutalbum ‘Amelia’ bereikte de UK Top 5, en sindsdien stond ze op podia van o.a. Rock Werchter en Pukkelpop. Ook trad ze eerder op als support voor artiesten als Tate McRae en Jonas Brothers.

Met ‘Confessions’ kiest ze voor een persoonlijkere aanpak. De eerste singles ‘Mind Reader’ (met Meghan Trainor) en ‘Love Language’ tonen die nieuwe richting. De show in La Madeleine biedt een meer intieme setting, in contrast met haar vorige festivalshows en arenatours. Tickets kosten €31,40 en zijn vanaf vrijdag 20 juni om 9u te koop via livenation.be.

Wie zet de lekkerste koffie van het land?

Chelsy Vanlerberghe-11 juni 2025 om 12:03

Koffielovers opgelet: het gaat er binnenkort heet aan toe in de Brusselse roastery van Wide Awake. Op zaterdag 14 juni hosten zij de Belgische finale van het World AeroPress Championship: dé wedstrijd waarin barista’s strijden om wie de lekkerste koffie uit dat kleine plastieken toestelletje kan toveren.

De AeroPress ziet eruit als een simpele buis, maar is intussen een cultfavoriet bij koffiefans. Met wat druk, een filter en de juiste techniek kan je er verrassend smaakvolle en cleane koffie mee maken: thuis, op reis of midden in een competitie.

Na voorrondes in Brussel, Antwerpen en Luik blijven 27 deelnemers over. Zij nemen het tegen elkaar op in snelle rondes waarbij telkens drie koffies blind worden geproefd door een internationale jury. De lekkerste? Die gaat door. Tot er één winnaar overblijft die België mag vertegenwoordigen op het wereldkampioenschap.

Extra spannend: tijdens de finale wordt er vaak nog een onverwachte opdracht toegevoegd. Denk aan een onbekende koffieboon waarmee je ter plekke iets moet creëren. Techniek, creativiteit en stressbestendigheid worden dus stevig getest.

Niet alleen voor barista’s is dit het mekka van de specialty coffee, ook als toeschouwer ben je welkom. Er is gratis toegang, lekkere food & drinks en, muziek van lokale ondernemers en artiesten... en uiteraard veel koffie. Perfect voor een originele zaterdagavond met vrienden.

Praktisch

  • Locatie: Wide Awake Coffee, Rue de Ransbeek 230, Brussel

  • Datum: Zaterdag 14 juni 2025, van 18u30 tot 22u

  • Toegang: Gratis

  • Wat mag je verwachten: koffie, eten, muziek en good vibes

  • Meer info: wideawake.coffee/pages/bac

Ontdek meer