'Heartstopper'-actrice krijgt rol in 'Doctor Who'

Karen Luiken-17 mei 2022 om 05:48

Yasmin Finney is toegevoegd aan de cast van ‘Doctor Who’. De actrice uit ‘Heartstopper’ krijgt net als ‘Sex Education’-ster Ncuti Gatwa een rol in het nieuwe seizoen van de show.

Yasmin gaat volgens BBC het personage van Rose spelen. Ze is vanaf 2023 te zien in haar nieuwe rol. “Het leven in ‘Doctor Who’ wordt wilder. Hoe kan er nog een Rose zijn? Je komt erachter in 2023”, laat showrunner Russell T. Davies weten. “Het is een genot om Yasmin te mogen verwelkomen op de set van ‘Doctor Who’. We werden allemaal verliefd op haar in ‘Heartstopper’, een van de shows die de wereld veranderde, en nu kan Yasmin het ‘Doctor Who’-universum veranderen!”

Zoals al eerder bekend wordt, gaat ‘Sex Education’-ster Ncuti Gatwa de rol van Doctor Who op zich nemen. Hij neemt daarmee het stokje over van Jodie Whittaker.

Je kan nu de eerste 5 minuten van 'Stranger Things' seizoen 5 zien

Chelsy Vanlerberghe-10 november 2025 om 13:36

Netflix heeft eindelijk de eerste beelden van Stranger Things 5 gedropt en ze zijn alles wat je verwacht van het begin van het einde. Tijdens een virtuele watch party kregen fans de eerste vijf minuten van de seizoensopener The Crawl te zien. En spoiler alert: het ziet er niet goed uit voor Will Byers.

De scène brengt ons terug naar 1983, toen Hawkins voor het eerst werd opgeschrikt door Wills verdwijning. Alleen in het bos van de Upside Down, probeert hij zich te verschuilen in een geïmproviseerd fort. Tot een Demogorgon hem opjaagt… en hem rechtstreeks naar Vecna’s lair sleept. Daar duikt de nachtmerrie zelf op, compleet met rode bliksems en lugubere vines. “You and I, we’re going to do such beautiful things together,” fluistert Vecna terwijl hij Will in zijn greep houdt.

Het vijfde seizoen gooit je meteen in de actie: geen rustige opbouw, geen highschool-scènes: gewoon pure chaos vanaf minuut één. Hawkins staat onder militair toezicht, de crew is verspreid, en volgens makers Matt en Ross Duffer zal dit seizoen “sprinten vanaf de start”.

De broers lieten ook weten dat we eindelijk antwoorden krijgen op vragen die al sinds seizoen één openstaan. Zo wordt de mythologie van de Upside Down verder uitgediept, met enkele grote onthullingen die ze bewust jarenlang hebben opgespaard.

De eerste vier afleveringen verschijnen op 26 november, gevolgd door drie extra afleveringen met kerst, en de grote finale op oudejaar.

Na negen jaar, vier seizoenen en ontelbare “Friends don’t lie”-momenten is het tijd voor het laatste hoofdstuk.

Steffi Mercie verzamelt tips voor een gelukkig online leven

Simon Smetryns-10 november 2025 om 08:40

Met meer dan 784.000 volgers op TikTok is Steffi Mercie (22) één van Vlaanderens populairste content creators. Wat meer dan tien jaar geleden begon als een hobby, groeide doorheen Steffi’s tienerjaren uit tot een fulltime job. En nu is het tijd voor een nieuwe stap op het internet.

Voor VRT MAX maakt Steffi een persoonlijke reeks over de impact van de smartphone op haar leven én dat van ons allemaal. Samen met experts en generatiegenoten zoekt Steffi uit wat al dat onafgebroken schermgebruik met ons lichaam, hoofd en omgeving doet.

Van cyberpesten tot slaapproblemen en virtuele dates: in vijf afleveringen deelt Steffi tips, verhalen én persoonlijke inzichten over hoe we beter met schermtijd kunnen omgaan. “Ik ben nog steeds fan van m’n smartphone, maar gebruik hem nu bewuster,” zegt ze.

Perfect binge-materiaal voor iedereen die weleens doomscrollt tot 2 uur ‘s nachts. 'Merci Mercie' is nu te streamen via VRT MAX.

Ontdek meer