Voor een schoolproject hebben 6 studenten handelswetenschappen van de Universiteit Hasselt een bh ontworpen die meegroeit van een A-cup naar een C-cup. Het project, genaamd Arkai, is bedoel om duurzamere bh's te ontwerpen zodat jonge meisjes langer hun bh's kunnen houden.
Nieuw: bh die meegroeit van A-cup naar C-cup
Foto van Arkai
De Perfect Fit® is een bh die gemaakt is van gerecycleerd polyester, een stof die gemaakt wordt van gerecycleerde petflessen. De stof is stevig, maar ook rekbaar. Hij heeft een halve beugel waardoor de bh past voor zowel een A-cup, B-cup en C-cup met nog steeds even goede ondersteuning.
Het project van de Hasseltse studenten Laura, Sabrine, Shalina, Wout, Kaan en Berdien ligt binnen enkele maanden in drie filialen van JBC. In de toekomst willen ze ook de Perfect Fit® 2.0 uitbrengen, een bh voor zwangere vrouwen of vrouwen wiens gewicht erg schommelt. Daarvoor zouden ze een verstelbare beugel voorzien.
De bh kost net geen €50, maar volgens de studenten is het op langere termijn veel goedkoper dan een gewone bh. Wie wil kan via de website de bh alvast reserveren!
Heel veel soorten nagellak vanaf nu verboden
Lak of laat jij je nagels regelmatig lakken met gellak? Wees dan gewaarschuwd. Heel veel soorten nagellak zijn vanaf deze week verboden in de Europese Unie.
Het gaat om nagellak die TPO bevat, een chemische stof die in veel nagelproducten voorkomt en ervoor zorgt dat de gel bij blootstelling aan UV- of LED-licht snel uithardt. Je vindt de stof vaak terug in bijvoorbeeld gellak of BIAB.
Maar omdat TPO huidirritatie en allergieën kan veroorzaken en bovendien negatieve effecten op de vruchtbaarheid kan hebben, is het stofje vanaf nu verboden. Nagelsalons hebben de opdracht gekregen om hun lakjes die TPO bevatten, zoveel mogelijk te vervangen.
Lak jij je nagels thuis met ‘gewone’ nagellak die zonder lamp opdroogt? Maak je dan geen zorgen. Daar zit geen TPO in en die blijft dus gewoon beschikbaar.
Hoe langer je studeert, hoe kleiner de kans op trouwen
Studenten die lang studeren, trouwen waarschijnlijk minder snel, of in ieder geval op minder jongere leeftijd. Dat is volgens The New York Post gebleken uit onderzoek.
De studie is gedaan door onderzoekers van de Universiteit van Iowa en werd gepubliceerd door Education Economics. Er werden gegevens van meer dan 8 miljoen Amerikanen geanalyseerd om te bepalen in hoeverre een studie invloed heeft op de dating- en huwelijkswereld.
En wat blijkt? Een studie (en dan met name de duur ervan) verandert wat we zoeken in een partner, wanneer we klaar zijn om ons te binden en of we ooit zouden willen trouwen. Blijkbaar vermindert elk extra jaar dat iemand studeert, de kans met 4 procent om tussen de 25 en 34 jaar te trouwen. Daar staat dan wel weer tegenover dat degenen die daarna alsnog trouwen, veel minder kans hebben om te scheiden.
Om even een beeld te schetsen van de veranderingen: vroeger was meer dan 80 procent van de 25- tot 34-jarigen getrouwd, terwijl dat percentage in 2023 op slechts 38 procent lag.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 11/09 DJ 5napback
- 12/09 Sydney Sweeney
- 13/09 Niall Horan
- 13/09 Olga Leyers
- 13/09 Niall Horan