Dichteres Rupi Kaur komt naar België

Sofie Verbeeck-27 april 2022 om 16:00

Rupi Kaur, bekend van het iconische boek 'Milk and Honey', werd door het Amerikaanse tijdschrift The New Republic uitgeroepen tot 'Schrijver van het decennium'. De 29-jarige dichteres zorgt voor een hele nieuwe beleving van het poëziegenre. Rupi zal tijdens haar World Tour ook even halt houden in de Elisabethzaal in Antwerpen.

De 21-jarige studente met Indiaas-Canadese roots heeft de wereld veroverd met haar krachtige stem. Ze raakt haar publiek met thema's zoals liefde, verlies, vrouwelijkheid en migratie. Ook haar nieuwste boek 'Home Body' was meteen een groot succes en debuteerde als nummer 1 op verschillende bestsellerlijsten wereldwijd.

Op vrijdag 29 april start om 10 uur de ticketverkoop.

Gent krijgt grootste sportpretpark van Europa

Karen Luiken-10 juli 2025 om 14:51

Vijftig unieke sporten komen samen op één plek. Over drie dagen, op 13 juli, opent er in Gent een nieuwe vestiging van Sparkx. Het wordt de grootste van Europa.

Sparkx had al een vestiging in Hasselt, maar nu komt er dus ook eentje in Gent bij. Het gaat om een gebouw van 4.800 vierkante meter groot, met daarin vijftig verschillende sporten, waaronder motorracen, ijshockey en paardrijden. Je kunt er floorball spelen, pickleball, Japans trefbal, snowboarden, racen, basketballen, ijshockeyen, en ga zo nog maar even door.

De sporten zijn voor iedereen geschikt, jong of oud, beperking of geen beperking. Er wordt in het park speciale aandacht besteed aan exclusief sporten met de allereerste rolstoelrace van België en een virtuele versie van boccia (een soort petanque) voor mensen met een fysieke beperking.

“Met het nieuwe sportpretpark is Gent nog meer sportstad. De attracties zijn niet alleen innovatief, maar ook inclusief”, zegt Mathias De Clerq, burgemeester van Gent. “Leeftijd of beperking vormen geen belemmering om samen te sporten. Zo hebben we het graag in Gent.”

De nieuwe Sparkx-vestiging opent op 13 juli zijn deuren en zal de hele zomervakantie alle dagen geopend zijn. Op vrijdagen wordt de komende weken een avondconcept getest en is de boel tot 22.00 uur geopend. Op zaterdag kun je tot 20.00 uur terecht, op zondag tot 18.00 uur en alle overige dagen tot 19.00 uur.

Ariana Grande en broer brengen eerste gezamenlijke nummer uit

Karen Luiken-09 juli 2025 om 15:12

Ariana Grande heeft de muzikale handen ineen geslagen met haar broer Frankie. De twee komen voor het eerst samen met een nummer.

Het nieuws wordt bekendgemaakt via de Instagram-pagina van Frankie. “Dit liedje is heel persoonlijk voor mij, en dat zij erop te horen is, maakt het nog betekenisvoller”, aldus de muzikant. “Ik kan niet wachten tot jullie het kunnen horen.”

Het gaat om een luxe versie van het nummer ‘Hotel Rock Bottom’, dat vrijdag verschijnt. Via Instagram krijgen fans alvast een voorproefje.

Ontdek meer