Wereldkampioenschap papieren vliegtuigjes komt naar België

Karen Luiken-15 maart 2022 om 04:33

Ben jij ontzettend goed in het maken van papieren vliegtuigjes? Bereid je dan voor op Red Bull Paper Wings. Het officiële wereldkampioenschap papieren vliegtuigjes komt terug naar België.

Bij Red Bull Paper Wings draait alles om het maken van een perfect papieren vliegtuigje. Een exemplaar dat lang door de lucht blijft zweven of flinke afstanden aflegt. Eén van de twee is genoeg.

Het concept is simpel. Je vouwt met een vel A4-papier een vliegtuigje en gooit dat in de lucht. Kom jij het verst of laat jij jouw creatie het langst in de lucht zweven? Dan stoot je door naar de nationale finale.

Een gooi doen naar een plek in de Belgische finale kan op verschillende data in verschillende steden. Vandaag is Louvain-la-Neuve aan de beurt, gevolgd door Brussel op 21 maart, Leuven op 29 maart en Gent op 30 maart. Inschrijven kan hier. De uiteindelijke inzet is de wereldfinale in Oostenrijk én een unieke flying experience met de beroemde Flying Bulls.

Op TikTok kunnen fans van papieren vliegtuigjes daarnaast ook meedoen aan de derde categorie van Red Bull Paper Wings: de Aerobatics Challenge. Op een zo creatief mogelijke manier je papieren vliegtuigje in de lucht gooien, is de boodschap. Deelnemen kan door je filmpje te uploaden op TikTok met de tag @redbull en de hashtags #redbullpaperwings en #belgium.

(Foto: Red Bull Content Pool)

Rosalía komt naar Antwerpen met nieuwe show

Chelsy Vanlerberghe-04 december 2025 om 17:23

Rosalía komt terug naar België en dit keer pakt ze AFAS Dome in Antwerpen in. Op maandag 27 april 2026 brengt ze haar gloednieuwe ‘LUX’-era live naar ons land.

De Spaanse superster blijft haar status als popvisionair keihard waarmaken, met GRAMMY’s, uitverkochte tours en een plek tussen de meest grensverleggende artiesten van het moment.

Met haar nieuwe album ‘LUX’ opent Rosalía een volledig nieuw hoofdstuk. Het project werd overal overladen met sterrenreviews, en Rolling Stone noemt het zelfs haar “meest verbluffende werk tot nu toe”. Het album brak records in Spanje, scoorde nummer 1 in verschillende Europese landen (ook bij ons) en leverde haar de hoogste chartpositie in de VS ooit op.

Na eerdere stops in Vorst Nationaal en Rock Werchter staat ze nu klaar voor een nog grotere show in Antwerpen. Zin in een avond vol powervocals, kunstzinnige visuals en Rosalía op het podium? Dan weet je waar je moet zijn.

Tickets gaan donderdag 11 december om 10u in verkoop via livenation.be.

Charlotte de Witte maakt volledige line-up bekend voor haar events in Gent

Chelsy Vanlerberghe-04 december 2025 om 17:12

Flanders Expo verandert op 6 en 7 februari in een gigantische technotempel. Charlotte de Witte viert er haar 15 jaar als artieste en laat nu eindelijk weten wie ze meebrengt.

Op vrijdag 6 februari staan SAMOH, INOX TRAXX, Richie Hawtin, SHDW en Somewhen op de line-up. Charlotte speelt die avond ook haar eigen show, waar ze haar gloednieuwe album ‘Charlotte de Witte’ voorstelt. “Het is niet zomaar een verzameling tracks, maar een reflectie van wie ik ben en wat mij blijft drijven,” zegt ze daarover.

Op zaterdag 7 februari komen Supergloss, Theo Nasa, Enrico Sangiuliano, Armin van Buuren en het duo 999999999 langs. Charlotte zet ook zaterdag haar album centraal, met opnieuw een set die volledig rond haar nieuwe muziek draait.

Regular tickets (€59,99), Clubhouse tickets (€109,99), Paddock (€179,99) en Clubhouse Tables voor 4 personen (€600, enkel zaterdag) zijn verkrijgbaar via https://charlottedewitte.com/ghent

Let op: door een aangekondigde btw-verhoging op onder andere festivaltickets (van 6% naar 12%) kunnen prijzen binnenkort wijzigen. Wie de huidige prijs wil vastzetten, koopt best snel zijn ticket.

Ontdek meer