Mila Kunis en Ashton Kutcher doneren 3 miljoen aan Oekraïne

Dieter Blarinckx-05 maart 2022 om 07:47

Het bekende Hollywoodkoppel Mila Kunis en Ahston Kutcher gaat net zoals Ryan Reynolds en Blake Lively een grote som geld doneren aan de slachtoffers van de Russische inval in Oekraïne. Dat maakte het koppel bekend via instagram. Het koppel is een inzamelingsactie begonnen waarmee ze 30 miljoen dollar hopen op te halen voor hulp aan Oekraïne. Het stel zal de eerste 3 miljoen die binnenkomt zelf verdubbelen zeggen ze.

"Ik ben in 1983 in Chernivtsi in Oekraïne geboren. Ik ben in 1991 naar Amerika gekomen en heb mezelf altijd als trotse Amerikaan gezien. Ik hou van dit land en alles wat het gedaan heeft voor mijzelf en mijn familie. Maar ik ben nooit trotser geweest om Oekraïense te zijn dan nu”, klinkt het bij Mila Kunis.

Het geld dat zal worden verzameld gaat naar Flexport, een organisatie die vluchtelingen bijstaat met hulp en goederen in Polen, Roemenië, Hongarije, Slowakije en Moldavië en naar Airbnb, dat gratis tijdelijke huisvesting biedt aan vluchtelingen uit Oekraïne.

Ondertussen zitten ze al over de 15 miljoen dollar, halfweg dus!

Chapeau!

Leuven gaat voor goud als diervriendelijke stad

Simon Smetryns-20 november 2025 om 10:37- Foto:

Floor Verbelen

Leuven heeft het vernieuwde provinciale charter ‘diervriendelijke gemeente’ opnieuw ondertekend en bevestigt zo officieel: dierenwelzijn is hier een serieuze prioriteit. De stad had het label al sinds 2017, maar de voorwaarden zijn nu geüpdatet met nieuwe inzichten, bijvoorbeeld rond een consequente en diervriendelijke aanpak van zwerfkatten. Er wordt niet alleen gekeken naar het aantal sterilisaties, maar ook naar hoe Leuven omgaat met gevonden katten en kittens, schuilhokken en voederpassen.

Ook communicatie naar bewoners wordt belangrijker: van loslopende honden in natuurgebieden tot een zachte aanpak van duivenoverlast en meer bewustmaking rond vuurwerk. Nieuw is dat gemeenten voortaan ook een zilveren of gouden label kunnen verdienen als ze extra goed scoren op dierenwelzijn: wie alle veertien actiepunten afvinkt én extra inspanningen doet, kan voor goud gaan. Leuven wil daar volop op inzetten, onder andere met meer educatie rond dierenwelzijn op scholen.

Kortom: in Leuven krijgen niet alleen studenten aandacht, maar ook hun huisdieren, de katten in de straat en zelfs de duiven op de Grote Markt.

Ariana Grande noemt haar nieuwe tour haar ‘last hurrah’

Chelsy Vanlerberghe-19 november 2025 om 09:18

Ariana Grande heeft in de podcast Good Hang with Amy Poehler laten weten dat haar Eternal Sunshine Tour in 2026 misschien wel haar laatste tour wordt voor een hele tijd. “Ik ben super excited om het te doen, maar daarna kan het lang, lang, lang duren,” zegt ze.

De tour is haar eerste sinds 2019, en net daardoor voelt ze dat ze er nog één keer alles wil uithalen. “One last hurrah… for now,” klinkt het. Ariana geeft toe dat haar focus verschuift: ze voelt zich steeds meer thuis in acteren en musical, met nieuwe rollen in 'Wicked: For Good' en 'Focker In-Law'.

Fans hoeven geen definitief afscheid te nemen, maar wie haar live wil zien, doet dat best volgend jaar. Daarna wordt het waarschijnlijk even stil op tourvlak.

Ontdek meer