TAGMAG

Nieuwe bioscoopfilm 'Spider-Man' zorgt voor beste openingsdag van dit jaar

Karen Luiken-17 december 2021 om 08:12

‘Spider-Man: No Way Home’ is pas twee dagen uit in de bioscoop, maar wordt nú al razend goed bezocht. Sterker nog, de film zorgde afgelopen woensdag met bijna 40.000 Belgische bezoekers voor de beste openingsdag van 2021. Dat meldt HLN.

Het is al het tweede record dat de nieuwe ‘Spider-Man’-film binnen een week tijd te pakken weet te krijgen. Vorige week bleek dat ruim 20.000 mensen in de voorverkoop al een ticket kochten. Geen enkele andere film wist dat aantal in het verleden te behalen.

Om aan de grote vraag te voldoen heeft Kinepolis besloten om vanaf 17 december (vandaag dus) opnieuw de laatavondvertoningen in te voeren. “Op die manier krijgt iedereen de kans om de film te kunnen bekijken”, zo klonk het eerder in een persbericht.

Wie van plan is de film op het witte doek te gaan bekijken, kan veel goeds verwachten. ‘Spider-Man: No Way Home’ doet het beter dan de nieuwste films van ‘James Bond’ en ‘Fast & Furious’.

Nieuwe film 'Heysel 85' brengt voetbaltragedie van 1985 naar het grote scherm

Chelsy Vanlerberghe-07 mei 2025 om 14:33

Er komt een film over een van de zwartste momenten in de voetbalgeschiedenis. ‘Heysel 85’ brengt de tragedie van het Heizeldrama naar het grote scherm. De opnames zijn net afgerond en de film verschijnt in het najaar van 2026 in de Belgische bioscopen.

Op 29 mei 1985 liep een voetbalmatch in Brussel compleet uit de hand. Tijdens de finale van de Europacup I tussen Liverpool en Juventus braken er rellen uit in het Heyselstadion. Supporters bestormden elkaar, er ontstond paniek, en een muur stortte in. Het gevolg: 39 doden en honderden gewonden.

De nieuwe film ‘Heysel 85’ brengt die tragische avond van 29 mei 1985 voor het eerst naar het grote scherm. Regisseur Teodora Ana Mihai (‘La Civil’) koos voor een fictief verhaal dat zich afspeelt tegen de achtergrond van de ramp. We volgen Marie (Violet Braeckman), dochter van de burgemeester van Brussel én zijn persattaché, en Luca Rossi (Matteo Simoni), een journalist met Italiaanse roots. Terwijl de situatie in het stadion ontspoort, raken ze verstrikt in hun plicht, emoties en de harde realiteit die zich voor hun ogen afspeelt.

Derde 'Now You See Me' heeft een trailer

Karen Luiken-04 mei 2025 om 07:34

Het is dit jaar tijd voor de derde film uit het ‘Now You See Me’-universum. In de herfst komt het vervolg op de tweede film uit en de trailer daarvan is deze week verschenen.

De ‘Now You See Me’-reeks gaat over een groep goochelaars die corrupte zakenmensen berooft en de vangst aan hun publiek geeft. In de derde film, die ‘Now You See Me: Now You Don’t’ heet, zien we hoe de gepensioneerde illusionisten van de Horsemen bij een diamantroof herenigd worden met de nieuwe artiesten Greenblatt, Smith en Sessa. Samen gaan ze op jacht naar gevaarlijke criminelen.

Rollen in de film zijn weggelegd voor Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco, Isla Fisher, Justice Smith, Dominic Sessa, Ariana Greenblatt, with Rosamund Pike, en Morgan Freeman.

De eerste film uit de franchise kwam in 2013 uit, de tweede in 2016. Op de derde hebben we wat langer moeten wachten, maar die verschijnt op 14 november dan eindelijk op het witte doek.

Ontdek meer