TAGMAG

Adele's nieuwe album na 3 weken al miljoen keer verkocht

Karen Luiken-09 december 2021 om 06:13

Het nieuwe album van Adele is pas een paar weken oud, maar is in de Verenigde Staten nú al meer dan een miljoen keer verkocht. Dat meldt Billboard.

De plaat ‘30’ werd op 19 november gelanceerd en ging in de eerste week al 692.000 keer over de Amerikaanse toonbank. In de tweede week kwamen daar nog eens 225.000 exemplaren bij. Inmiddels zitten we in de derde week sinds de release en tikt de teller de 1 miljoen aan.

Het gebeurt niet vaak dat dit soort cijfers in zo’n korte tijd worden bereikt. Taylor Swift kwam in de buurt toen zij op 24 juli 2020 haar album ‘Folklore’ uitbracht en vervolgens in oktober de miljoenengrens passeerde. Die plaat was overigens ook meteen de enige in 2020 waarvan 1 miljoen stuks in de Verenigde Staten werden verkocht.

Gaan we nog een jaar terug, dus naar 2019, dan zijn er drie albums die deze mijlpaal wisten te behalen: ‘When We All Fall Asleep, Where Do We Go’ van Billie Eilish, ‘Lover’ van Taylor Swift en ‘Fine Line’ van Harry Styles.

Dit zijn de genomineerden van de MIA's

Karen Luiken-25 november 2025 om 06:38

De nominaties voor de MIA’s, de Music Industry Awards, zijn bekend voor dit jaar. De grootste kanshebber is Pommelien Thijs, die maar liefst negen keer is genomineerd.

Tijdens de uitreiking van de MIA’s, die plaatsvindt op woensdag 4 februari in de ING Arena in Brussel, worden er elf publieksprijzen en zes sectorprijen uitgedeeld. Per categorie zijn vijf kanshebbers geselecteerd.

Pommelien maakt kans in vijf publieks- en vier sectorprijzen. Na haar zijn Zwangere Guy en Dressed Like Boys de grootste kanshebbers met respectievelijk zeven en zes nominaties. Metejoor heeft er vijf op zijn naam staan en Soulwax volgt met vier nominaties. Andere kanshebbers zijn onder anderen Amelie Lens, Red Sebastian, Uwse, Black Flower, Mentissa, Nina Kortekaas, Emmy d’Arc en DJ Licious.

Stemmen voor de publieksprijzen kan vanaf nu tot en met zondag 7 december via de website www.mias.be.

Ariana Grande noemt haar nieuwe tour haar ‘last hurrah’

Chelsy Vanlerberghe-19 november 2025 om 09:18

Ariana Grande heeft in de podcast Good Hang with Amy Poehler laten weten dat haar Eternal Sunshine Tour in 2026 misschien wel haar laatste tour wordt voor een hele tijd. “Ik ben super excited om het te doen, maar daarna kan het lang, lang, lang duren,” zegt ze.

De tour is haar eerste sinds 2019, en net daardoor voelt ze dat ze er nog één keer alles wil uithalen. “One last hurrah… for now,” klinkt het. Ariana geeft toe dat haar focus verschuift: ze voelt zich steeds meer thuis in acteren en musical, met nieuwe rollen in 'Wicked: For Good' en 'Focker In-Law'.

Fans hoeven geen definitief afscheid te nemen, maar wie haar live wil zien, doet dat best volgend jaar. Daarna wordt het waarschijnlijk even stil op tourvlak.

Ontdek meer