De Belgische inzending voor het songfestival is al even bekend. Zo weten we al een paar maanden dat Jérémie Makiese volgend jaar keihard zijn best gaat doen om ons land te vertegenwoordigen. Vandaag is duidelijk geworden wie hij als Nederlandse concurrent krijgt. Onze noorderburen sturen S10 naar Turijn, de plek waar over een paar maanden de 66e editie van het Eurovisie Songfestival plaatsvindt.
S10 is de artiestennaam van Stien den Hollander. Ze wordt gezien als kroonprinses van de Nederlandse alternatieve pop en weet mensen te raken door haar eerlijke teksten. Op 17-jarige leeftijd tekende ze haar eerste platencontract en niet veel later bracht ze haar debuutalbum ‘Snowsniper’ uit. Eén van haar meest recente hits is ‘Adem Je In’.
“Muziek is alles voor mij. Ik hoop dat ik met mijn muziek iets kan betekenen in de levens van anderen, juist omdat het mij zoveel doet. Ik ontplof daarom bijna van geluk bij het idee dat ik dit jaar mee mag doen aan het Eurovisie Songfestival. Voor zo’n enorm publiek, zoiets eervols mogen doen namens Nederland... dat vind ik echt geweldig”, zegt S10.
Op dinsdag 10 mei en donderdag 12 mei vinden de halve finales van het songfestival plaats; op zaterdag 14 mei de finale. S10 gaat zich de komende maanden in alle rust voorbereiden op haar deelname. Met welk nummer zij Nederland vertegenwoordigt, wordt op een later moment bekendgemaakt.
Mumford & Sons keren terug naar Rock Werchter
Rock Werchter heeft er weer een grote naam bij: Mumford & Sons zakken komende zomer af naar het Festivalpark. De Britse band rond Marcus Mumford brengt op donderdag 2 juli 2026 hun mix van folk, rock en pure festivalvibes naar Werchter.
Het wordt ondertussen hun vijfde passage op het festival en de timing kon niet beter. De groep zit midden in een creatieve piek: zeven maanden na hun vorige plaat ‘Rushmere’ komt op 13 februari al het nieuwe album ‘Prizefighter’. Verwacht dus een set vol klassiekers als ‘Little Lion Man’ en ‘The Cave’, maar ook gloednieuwe songs.
Rock Werchter 2026 vindt plaats van donderdag 2 tot zondag 5 juli. Eerder werden ook The Cure, Gorillaz, Twenty One Pilots en The xx aangekondigd.
fTickets zijn verkrijgbaar vanaf vrijdag 21 november om 10 uur. Pre-registreren kan via rockwerchter.be.
Er bestaat een best reële kans dat Justin Bieber er met een Grammy vandoor gaat. De zanger is maar liefst vier keer genomineerd voor de belangrijkste muziekprijzen ter wereld.
Twee van de vier nominaties heeft Justin te danken aan zijn album ‘Swag’, waarvoor hij genomineerd is in de categorieën album van het jaar en beste pop vocal album. De twee andere nominaties zijn voor zijn liedjes ‘Daisies’ (beste pop solo optreden) en ‘Yukon’ (beste r&b-optreden).
Vier nominaties is natuurlijk veel, maar Kendrick Lamar heeft er nog veel meer. Hij maakt met negen nominaties de meeste kans bij de Grammy’s, die op 1 februari worden uitgereikt in Los Angeles.
Andere kanshebbers zijn onder anderen Drake, Lady Gaga, Sabrina Carpenter, Ariana Grande, Shawn Mendes, Bebe Rexha, Cardi B en Childish Gambino.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 15/11 Kamal Kharmach
- 17/11 Gilles De Coster
- 20/11 Joe Biden
- 20/11 Fabrizio Tzinaridis
- 21/11 Russo