De Belgische inzending voor het songfestival is al even bekend. Zo weten we al een paar maanden dat Jérémie Makiese volgend jaar keihard zijn best gaat doen om ons land te vertegenwoordigen. Vandaag is duidelijk geworden wie hij als Nederlandse concurrent krijgt. Onze noorderburen sturen S10 naar Turijn, de plek waar over een paar maanden de 66e editie van het Eurovisie Songfestival plaatsvindt.
S10 is de artiestennaam van Stien den Hollander. Ze wordt gezien als kroonprinses van de Nederlandse alternatieve pop en weet mensen te raken door haar eerlijke teksten. Op 17-jarige leeftijd tekende ze haar eerste platencontract en niet veel later bracht ze haar debuutalbum ‘Snowsniper’ uit. Eén van haar meest recente hits is ‘Adem Je In’.
“Muziek is alles voor mij. Ik hoop dat ik met mijn muziek iets kan betekenen in de levens van anderen, juist omdat het mij zoveel doet. Ik ontplof daarom bijna van geluk bij het idee dat ik dit jaar mee mag doen aan het Eurovisie Songfestival. Voor zo’n enorm publiek, zoiets eervols mogen doen namens Nederland... dat vind ik echt geweldig”, zegt S10.
Op dinsdag 10 mei en donderdag 12 mei vinden de halve finales van het songfestival plaats; op zaterdag 14 mei de finale. S10 gaat zich de komende maanden in alle rust voorbereiden op haar deelname. Met welk nummer zij Nederland vertegenwoordigt, wordt op een later moment bekendgemaakt.
De soundtrack van de aankomende derde ‘Avatar’-film ‘Fire and Ash’ is geschreven door Miley Cyrus. Dat nieuws deelt de zangeres via Instagram, met daarbij ook alvast het eerste voorproefje.
Miley schrijft dat ze zich ‘vereerd’ voelt dat ze de soundtrack heeft mogen maken. “Omdat ik persoonlijk door vuur ben getroffen en uit de as ben herbouwd, heeft dit project een diepe betekenis voor me”, aldus de zangeres, die in 2018 haar huis verloor door een verwoestende brand. “De thema's van de film – eenheid, genezing en liefde – resoneren diep in mijn ziel, en dat ik een kleine ster mag zijn in het universum dat de ‘Avatar’-familie heeft gecreëerd, is echt een droom die uitkomt.”
‘Avatar: Fire and Ash’ is het vervolgt op ‘Avatar’ uit 2009 en ‘Avatar: The Way of Water’ uit 2022. De film gaat op 19 december in première.
De dagen worden kouder, maar we kunnen alvast dromen van de festivalzomer. En daar is goed nieuws voor: Gorillaz zakt volgend jaar af naar Rock Werchter. De legendarische virtuele band van Damon Albarn en Jamie Hewlett speelt op zaterdag 4 juli 2026 in het Festivalpark. Verwacht een show vol visuals, energie en klassiekers als ‘Feel Good Inc.’ en ‘Clint Eastwood’.
De band viert in 2026 z’n 25ste verjaardag en brengt op 20 maart ook een nieuw album uit: ‘The Mountain’. Perfecte timing dus voor een grote zomertour.
Rock Werchter 2026 loopt van 2 tot 5 juli, met onder andere The Cure en Twenty One Pilots al op de affiche. Tickets zijn te koop vanaf vrijdag 21 november om 10u, en wie zich vooraf registreert via rockwerchter.be krijgt vroegere toegang.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 31/10 Willow Smith
- 31/10 Rhodé Kok
- 03/11 Maureen Vanherberghen
- 03/11 Willen De Schryver
- 03/11 Noah Schnapp